Wednesday, May 3, 2017

Czy można nastroić się na dobry dzień?


Można i warto. Każdy może znaleźć swój własny sposób. Nie ma jednego sposobu dla wszystkich. Podobnie jak w orkiestrze gra wielu muzyków na różnych instrumentach.
Muzyk może być świetny, lecz grając na rozstrojonym instrumencie efekt będzie fałszywy.Dlatego tak ważne jest nastrojenie się np. na dobry, szczęśliwy dzień; na sukces; na zdrowie; na młodość, na miłość.
Dzisiaj nastroimy się na
zdrowie, młodość i sukces.
Przypuśćmy, że zdrowie nam szwankuje - nastawiamy się na sukces w odzyskaniu pełnego zdrowia.

Wszelkie dolegliwości to przede wszystkim kreacja powstała najpierw w naszym umyśle - nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość.
Uspokójmy umysł, skupmy się na sercu, porozmawiajmy szczerze z Sobą samym, poobserwujmy Siebie. Jakie myśli napływają.... lęk, strach, obawa, smutek, osądzanie???..
Jeśli takie smutasy, to mamy problem z pokochaniem Siebie.

Gniew, zazdrość, złość, smuteek, zamartwianie się - to jak wbijanie zatrutej strzały we własne serce. 

Warto więc najpierw uzdrowić swoje własne  postrzeganie Siebie - przecież stworzył mnie doskonały Bóg (jakkolwiek Go nazwiesz) - Jestem więc doskonałym Bożym stworzeniem.

*****
Pozytywne myślenie i postrzeganie Siebie prowadzi do pozytywnego działania. Kochając Siebie - nie możemy sobie szkodzić.
Ćwiczenia gimnastyczne odblokowujące skutki siedzącego trybu życia są koniecznością, jeśli chcemy uniknąć w przyszłości naprawdę poważnych i bardzo bolesnych konsekwencji. Nie chodzi tylko o problem otyłości, skutki siedzącego trybu życia rujnują całe ciało fizyczne, psychicznie, mentalne, a także duchowe.
Udowodniono badaniami medycznymi, naukowymi przez wielu lekarzy, jak np. wspomniany już Dr James Levine -  Siedzenie jest bardziej niebezpieczne niż palenie.
(również stojący tryb życia nie jest obojętny dla naszego zdrowia)

O problemach kręgosłupa spowodowanych długim siedzeniu przy komputerze już kiedyś pisałam. Warto zaglądnąć i koniecznie przypomnieć sobie, że Komputer to - wróg nr 1 kręgosłupa .
Oczywiście komputer nie jest winny, winne jest nasze wielogodzinne przesiadywanie, dzisiaj już od bardzo wczesnych lat.

Jak Bob i Brad przywracają z sukcesem zdrowie....?
Ty też możesz!
Dwaj fantastyczni, profesjonalni fizykoterapeuci Bob i Brad, uwielbiam ich za kompetentne informacje dotyczące zapobiegania i usuwania zaistniałych już wad postawy. Robią to pięknie w swój specyficzny, pełen dobrego humoru sposób. W tym krótkim filmiku możemy podpatrzeć jakie ćwiczenia proponują dla osób, którym zbyt często zdarza się zasiedzieć, np. przy komputerze.
Dzisiaj dzieje się to już od najmłodszych lat.Wersja jest angielska, jednak pokaz ćwiczeń mówi więcej niż najpiękniejsze słowa.
(Ciekawe - zwierzęta, ptaszki nie mówią, a świetnie potrafią się porozumieć).
Bob i Brad pod koniec filmiku na wesoło, ale serio 'bawią się w reklamę'. Pokazują wygodny, lekki biurowy stolik, którym z łatwością można regulować wysokość biurka przy którym siedzimy. Pozwala nam to urządzenie łatwo zmieniać pozycję siedzącą na stojącą (i odwrotnie stojącą na siedzącą) w czasie pracy przy komputerze. Niektórzy zabierają ze sobą do pracy ten mały sprzęcik.
Proponują, aby po ok. pół godzinnym siedzeniu zmienić pozycję - wstać, poruszać się, następnie przez chwilę pracować w pozycji stojącej.

Uwaga! Ćwicząc Nigdy nie forsuj żadnych ruchów na siłę. Nie należy przekraczać granicy bólu. Systematycznie i krok po kroku w miarę rozćwiczenia, zwiększamy liczbę ruchów i ich natężenie. Jeśli jakieś ćwiczenie nie może być wykonane np. w pozycji stojącej, wykonujemy je w najdogodniejszej dla nas pozycji - siedzącej, a w niektórych przypadkach w pozycji leżącej.
W tzw. ciężkich przypadkach, np. gdy jesteśmy unieruchomieni, mamy jeszcze do dyspozycji wyobraźnię i ćwiczenia izometryczne.
WAŻNE!
Wizualizacja:
Umysł w walce z chorobą i kreacja zdrowego życia
Izometryczne:
Znaczenie ćwiczeń - wiek nie jest wymówką

Jak siedzenie niszczy Cię bardziej niż palenie.
https://youtu.be/QM_UMOPNj5A

Pamiętaj!
Każda komórka naszego ciała stworzona jest do ruchu!Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com