Monday, May 8, 2017

Zrozumieć piękno i wdzięk wibracji Wdzięczności.


Wdzięk Duszy
Jestem wdzięczna. Zaczynam i kończę dzień wdzięcznością i podziękowaniem za miniony dzień, za życie i wszelkie dary i doświadczenia, którymi mnie obdarzył.


 Roman Nacht co tydzień w niedzielę przekazuje nam Dobre Wieści.

Oczekuję ich z radością. W tych pięknych, krótkich przekazach możemy wysłyszeć to, za czym tęskni nasza dusza.  Czy jesteśmy tego świadomi, czy nie, dusza nasza odczuwa potrzebę pokoju, miłości i zainteresowania się jej istnieniem. Nasz rozbiegany umysł stara się wszelkimi sposobami zagłuszyć tęsknotę naszej duszy.  Robi to sprytnie, podsuwając nam różne, szczekające donośnie i radośnie 'atrakcje', aby przykuć naszą uwagę i zająć każdą wolną od pracy i codziennych tzw. obowiązkowych czynności chwilę.
Mamy gotową wymówkę - nie mam czasu dla SIEBIE. (czyt. dla duszy)
 
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić, będzie Twoim przyjacielem - nie ugryzie Cię.
Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem". - Mark Twain

Warto z naszego umysłu zrobić sobie przyjaciela. To jest możliwe, wymaga tylko systematycznego treningu.  Podsuwając mu systematycznie takie tematy/pokarmy/, których potrzebuje nasza dusza. Systematyczny trening zawsze przynosi oczekiwane efekty. Takim systematycznym treningiem umysłu może być np. przeznaczenie codziennie w ciągu tygodnia kilka minut na przesłuchanie i przemyślenie Dobrych Wieści.

"Wdzięczny, to ten, który wie, że zawsze na tym miejscu którym się znajduje, będzie miał wszystko czego potrzebuje do życia, a nawet ponad to". - Roman Nacht

Blog Romana Nachta
Kanał YouTube: Roman Nacht
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com