Tuesday, March 25, 2008

Oczyszczające właściwości soku buraczkowego...cz.2Pragnący długowieczności od wieków spożywali buraki.
Afrodyta, grecka bogini miło­ści, bura­kom zawdzięczała swą urodę. Już 2.000 lat p.n.e. w Babilonie i Myke­nach sto­so­wano liście buraków jako ziele lecznicze. 1.000 lat p.n.e. na Sycylii użytkowano buraki białe i czerwone. Buraki ćwikłowe wywodzą się od występujących do dziś w krajach śród­ziemno­morskich i na atlantyc­kich brzegach Europy buraków dzikich. Zostały wyhodowane w śre­dnio­wieczu. Upra­wiane są w średnich sze­ro­ko­ściach geograficznych, w ok. 40 odmia­nach, two­rzą wiele form róż­niących się kształtem i intensywnością barwy.

Antyrakowe warzywo (kliknij)


Najlepszy jest surowy sok z buraczków.Spożycie już jednego buraka lub jednej szklanki świeżego soku z buraków wpły­wa korzystnie na cały organizm, gdyż zawarta w burakach betaina zwiększa odpor­ność organizmu i chroni jelita, a przenikając do wnętrza bakterii chorobotwórczych hamuje ich rozwój i osłabia je, a osła­bione, orga­nizm zwalcza łatwiej. Szczególnie korzystna jest dla wątroby, ponieważ posiada wła­ści­wości regene­racyjne.

Picie surowego soku z buraków jest wskazane dla wszystkich, bowiem ma on właściwości oczyszczające krew i pomagające w wyda­laniu kwasu moczowego z organizmu. Pobudza też krążenie i bardzo pomaga przy złej przemianie materii.


Sok z buraczka lepiej jest pić w rozcieńczeniu, z dodatkiem soku marchewkowego, jabłkowego i cytrynowego. Oczywiście wyciskanego w domu.
Sokowirówka to najważniejszy garnek w domu.


Ile soku w soku ?

W sklepie soki kuszą efektownym opakowaniem i obiecującą nazwą. W domu zaś przekonujesz się, że zamiast soku kupiłaś napój z namiastką owoców. Na co zwrócić uwagę, żeby się nie nabrać?

Czytaj:
Poradnik Zdrowie
Trochę o buraku - część 1, czytaj ... tutaj

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com