Tuesday, March 1, 2011

Leki homeopatyczne w leczeniu pasożytów.

To ostatni już odcinek tematu dotyczącego pasożytów. Temat jest bardzo trudny, gdyż jak wiemy pasożytami możemy zarazić się wielokrotnie w ciągu swego życia, a nie zawsze odczujemy objawy ich bytowania. Objawy zależą od ilości pasożytów oraz stanu zdrowia danej osoby. Z obserwacji klinicznych wynika, że choroby pasożytnicze podobnie jak infekcje występują częściej i powodują groźniejsze objawy chorobowe u osób z osłabionym układem immunologicznym.
Dbajmy więc o nasze zdrowie, a nasz system immunologiczny będzie nas bronił.

Wbrew pozorom, życie w sterylnych warunkach nie uchroni nas przed zakażeniem.
Ważną informacją jest też fakt, że osoby, które miały już wcześniej pasożyty, stają się bardziej odporne na kolejne inwazje. Dlatego na choroby pasożytnicze częściej chorują dzieci, a dorośli zwykle bywają nosicielami.
Istnieje ciekawa koncepcja, która tłumaczy, że większości inwazji pasożytniczych towarzyszą różne bakterie, które z kolei są nosicielami wirusów. Wszystkie te czynniki tłumaczyłyby częste przeziębienia, anginy i grypy u zainfekowanych osób.
I tu fakty mówią same za siebie: dzieci, które przeszły kuracje oczyszczające i przeciw-pasożytnicze odzyskują radość życia, lepiej się uczą i przestają ulegać szkolnym infekcjom wirusowym, a jak już złapią przeziębienie - to trwa tylko kilka dni.

Nie jestem lekarzem i nie są to moje zalecenia, lecz krótkie informacje zaczerpnięte ze źródeł, które podam na końcu. W przypadku podejrzenia pasożytów u siebie lub dziecka, radzę poradzić się lekarza prowadzącego lub lekarza naturoterapeuty.

Zabiegi profilaktycznego oczyszczania organizmu mogą również uchronić nas od zagnieżdżania się pasożytów.

Skutecznym sposobem chroniącym przed inwazją pasożytów, jak również pomocnym przy pozbywaniu się robaków z organizmu, są leki homeopatyczne. (Hanna Chmiel)


Jednym z najważniejszych leków homeopatycznych stosowanych przy inwazji pasożytów jest 
CINA . Jest to lek szczególnie często zapisywany dzieciom.
U chorych dzieci potrzebujących CINY obserwuje się płaczliwy nastrój, ciągły niepokój, rozdrażnienie, napady złości, kapryśność. To stale niezadowoleni młodzi pacjenci nie pozwalający się przytulać, nie znoszący czesania, nie pozwalający obciąć włosów. Mają ogromne sińce pod oczami, czasem zeza. Często chorują na zapalenie zatok, spastyczne zapalenie oskrzeli, a czasem po prostu bez powodu uporczywie kaszlą.


ABROTANUM - czyli ziele bożego drzewka. Pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci. Działa przeciwzapalnie i ściągająco na przewód pokarmowy. U pacjentów potrzebujących tego leku widzimy wyniszczenie ciała, zwłaszcza chude nogi, wydęty brzuch. Twarz pomarszczona, blada, wyraźne sińce pod oczani. Skarżą się na palące bóle brzucha, wymioty.


TEUCRIUM MARUM to lek dla osób, u których z powodu zakażenia pasożytami tworzą się polipy w nosie, pojawiają się trudności z oddychaniem, kaszel, chrypka. Cierpią także na świąt odbytu, zwłaszcza wieczorami.


KALIUM BROMATUM - wspaniały lek dla nadpobudliwych dzieci. Przede wszystkim mają przymus ruszania rękami - wszystkiego dotykają, stukają palcami, długopisem, robią kulki z papieru itd. Rodzice zgłaszają również problemy z moczeniem nocnym, uporczywą czkawką, suchym napadowym kaszlem.


SPIGELLA - to lekarstwo stosujemy, jeśli pacjeńci zgłaszają nieokreślone bóle wokół pępka, zez, jąkanie. Skarżą się również na lewostronne bóle migrenowe głowy oraz gwałtowne kołatanie serca.


STANNUM METALICUM - jest potrzebne bladym, zmęczonym, wychudzonym, łatwo pocącym się ludziom. Cierpią na uporczywy kaszel z odkrztuszaniem obfitej, lepkiej wydzieliny, czasem z domieszką krwi. Mają stale słodki posmak w ustach. Uczucie pustki w żołądku mimo jedzenia, zaparcia, bóle brzucha. Zgłaszają również duszność pod wpływem niewielkiego wysiłku.


Wszystkie leki homeopatyczne najlepiej stosować w potencji CH9 lub CH15, raz dziennie po 5 granulek 15 minut przed jedzeniem i piciem do ustąpienia objawów chorobowych.


----------
Dr Hanna Chmiel - diagnozy z oka i leczenie homeopatyczne dorosłych i dzieci, przyjmuje w Centrum Medycyny i Psychoterapii w Katowicach.
http://www.irydolog.eu/
(Szaman - Październik/2010)

Maria Anna Jankowska - biolog, farmaceuta, zajmuje się medycyną holistyczną i edukacją prozdrowotną. nspmajka(małpka)wp.pl
(Wegetariański Świat - luty-marzec/2010)

_________
Polecam bardzo:
Przegląd programów oczyszczania
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com