Saturday, March 26, 2011

Dlaczego nie warto stosować sterydów

Jak to jest z sterydami? Stosowanie tak zwanych sterydów to temat dość kontrowersyjny. Po jednej stronie stoją Ci, którzy twierdzą, że używają ich rozważnie i przede wszystkim ważne są szybkie efekty, których istnieniu ciężko zaprzeczyć. Z drugiej strony stoją Ci, którzy bezwzględnie odrzucają taką metodę powiększania masy mięśniowej. My spróbujmy się dzisiaj przyjrzeć negatywnym skutkom ich brania.


Zacznijmy od tego czym te sterydy anaboliczne są. W najprostszy sposób można je określić jako związki (zazwyczaj sztucznie wytwarzane), które mają w jakiś sposób wpływać na nasz organizm. Najczęściej działanie skierowane jest na przyśpieszenie naturalnych procesów dotyczących masy mięśniowej, czy spalania tkanki tłuszczowej. Są to głównie pochodne testosteronu.

I chociaż sterydy anaboliczne mogą pomóc na przykład w prawidłowym rozwoju płciowym, czy w czasie dorastania (prawidłowy przebieg mutacji, owłosienie) to nierozważnie stosowane mogą powodować dużo szkód w naszym organizmie. Przyrównując do pozytywnych efektów ich używania powinno nas zastanowić czy jednak warto się tak poświęcać. Czym więc są te niepożądane skutki uboczne? Zacznijmy od tego, że niekontrolowane przyjmowanie sterydów anabolicznych może powodować problemy z cholesterolem, a także problemy z nadciśnieniem. A to w przypadku młodego wieku – bo takie osoby najczęściej „biorą” sterydy – może mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój organizmu. Z kolei te dwie przyczyny mogą wywołać kolejne problemy. Zagrożone są nasza wątroba, serce, a także mózg.

Ale chyba najbardziej znanym skutkiem negatywnym są kwestie związane z seksualnością. Chyba wszystkim znane są dowcipy związane z tymi którzy biorą sterydy i wpływie tego na ich libido. Fakty są natomiast takie, że w początkowej fazie zażywania sterydów anabolicznych nastąpi zwiększenie popędu płciowego. Jednak w dłuższej perspektywie istnieje duże prawdopodobieństwo, że nastąpią jednak problemy nie tylko brakiem chęci na seks, ale również z erekcją, co już jest większym problemem.

To jednak nie jedyne skutki uboczne. Szczególnie u osób młodszych mogą wystąpić problemy z trądzikiem, jak również może zostać zaburzony naturalny bieg wzrostu naszego organizmu. Istnieje również możliwość pojawienia się depresji. Na szczęście wystąpienie tych najbardziej – nazwijmy to radykalnych – skutków ubocznych nie jest pewne. Pojawiają się one raczej w przypadku kompletnie niekontrolowanego przyjmowania sterydów anabolicznych.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy efekty które możemy uzyskać warte są poświęcenia. Z drugiej strony nie można też jednoznacznie założyć, że negatywne skutki uboczne na pewno się pojawią. Najprościej po prostu poważnie się zastanowić, czy aby na pewno nam to potrzebne.

Więcej na temat sterydów:
Doktor PL
_________________

Powyższy artykuł pochodzi ze strony: http://dooktor.pl/
Uważam, że zarówno medycyna akademicka jak i naturalna są ważne i nam potrzebne.
Dooktor.pl, to bardzo pożyteczna, pełna fachowych porad strona, skład której stanowi zespół młodych ludzi, studentów medycyny, którzy pomagają za darmo na forum:
http://www.dooktor.pl/forum/

Linki:
http://blog.aptekaotc.pl/sterydy-preparaty-stosowane-na-choroby-skory/
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com