Friday, October 7, 2011

Znaczenie ćwiczeń - wiek nie jest wymówką....


Ćwiczenia fizyczne są jednym z najważniejszych elementów zdrowego, sprawnego, długiego życia. Bez ćwiczeń nie można odnieść sukcesu w utrzymaniu lub odzyskaniu zdrowia. Nawet najlepsze, zdrowe jedzenie nie wystarczy. Regularna aktywność fizyczna jest jedynym sposobem, aby zapewnić sobie sprawność do końca życia. Regularne ćwiczenia pomagają naszemu układowi trawiennemu w przetwarzaniu wszystkich zdrowych składników odżywczych zawartych w pokarmie. Odżywiając się w najodpowiedniejszy dla człowieka sposób, czyli jedząc sezonowe owoce, warzywa, orzechy, ale większość dnia spędzając na kanapie, przed TV, zapewniamy sobie zamiast zdrowia, całkiem coś przeciwnego. Odpowiednia dla człowieka dieta i ćwiczenia/ruch to dwa aspekty zdrowia, które nie mogą być odzielone od siebie. Co z tego, że zdrowo się odżywiamy, jeśli nie możemy sami butów zawiązać, bo brzuch przeszkadza lub kręgosłup nam zesztywniał.
Regularne ćwiczenia także zapewniają, że nasz​ układ nerwowy, układ krążenia, układ limfatyczny, układ hormonalny funkcjonują na optymalnym poziomie. Bez ćwiczeń fizycznych ciała, te systemy stają się słabe i nieskuteczne, w końcu dochodzimy do punktu, gdzie nasze zdrowie staje się zagrożone.
Nie ma magicznej pigułki na zdrowie, i nigdy nie będzie. Na zdrowie (lub chorobę) trzeba sobie zapracować.
Nie zadawalajmy się byle czym, byle jakim zdrowiem. Budujmy solidne podstawy do dobrego zdrowia.
Najważniesze! Czyńmy to z radością. Nasze zdrowie powinno być dla nas wyzwaniem, zabawą, nie przykrym, dodatkowym obowiązkiem. Ćwiczyć możemy wszędzie, w pracy - dyskretne ćwiczenia izometryczne, polegające na napinaniu i rozluźnianiu mięsni, na spacerze, w parku, na placu zabaw (film poniżej)

Dzień ma 1440 minut. Przeznacz z tego 20 minut na trening.
Nie potrzeba siłowni, aby pozostać w formie, wszystko czego potrzebujesz to własne ciało.
Tak mówi Noel Polanco - specjalista od fitnesu, model, gwiazda vegańskiego fitnesu.
Tutaj o nim:
http://weganizm.blox.pl/2011/09/Noel-Polanco.html

Age Is Never An Excuse/Wiek nie jest wymówką - Noel Vegan Fitness Star.Budowanie mięśni i zdrowia, bez zabijania zwierząt. Na tym świecie nie żyjemy sami. Nie możemy z chciwości odbierać życie zwierząt. Ludzie to zniszczenie planety. Nie rób tego, co społeczeństwo każe ci robić. Nie jedz tego, co społeczeństwo każe ci jeść. Idź za głosem serca i nie wspieraj okrucieństwa i zabijania zwierząt oraz planety. - Noel

Blog Noela, na którym znaleźć można wiele zdrowych przepisów i inspiracji:

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com