Wednesday, April 26, 2017

Siedzenie jest bardziej niebezpieczne niż palenie?


Get Up!
Spacerując rano zderzyłam się z młodzieżą i dziećmi maszerującymi do szkolnego autobusu. Piękne dzieci i młodzież! Nasunęło mi się pytanie - jak długo to piękno będzie się rozwijać. Przykre to, gdyż normalne dziecko, czy nastolatek w tej dość licznej grupie maszerujących to jak rodzynek w cieście. Dzieci z widoczną niebezpieczną otyłością, młodzież  z źle rokującymi, widocznymi gołym okiem wadami postawy. Co będzie za 20, 40 lat? A jakie będzie ich życie w wieku 80, 90, 100 lat? Dużo jest osób, które osiągają ten wiek, przekraczają magiczne życzeniowe 100 lat. Żyjemy coraz dłużej, ale czy lepiej?
Warto już od najmłodszych lat zwrócić uwagę na styl życia dzieci i młodzieży. Z ławek szkolnych, przechodzą na siedzenie przy grach komputerowych, nie myśląc jak będzie w przyszłości trudno naprawić wady postawy.

Zespół dr Levine od 30 lat zajmuje się badaniami wpływu braku aktywności na powszechnie występujące schorzenia. Jednoznacznie stwierdza się, że większości schorzeń można uniknąć w bardzo prosty sposób - podnosząc pupę z krzesła. Dr Levin mówi - wyrzuć swój ulubiony fotel.
Dr James A. Levine stawia tę niebezpieczną sprawę jasno:
 "siedzenie jest bardziej niebezpieczne niż palenie, zabija więcej ludzi niż HIV i jest bardziej zdradzieckie niż spadochroniarstwo. Wysiadujemy sobie śmierć. Wstań!'
James Levine, MD. PH. napisał wiele książek, artykułów w naukowych pismach. Jedna z jego książek nosi tytuł: "Get Up! Why Your Chair Is Killing You and What You Can Do About It" / Wstań! Dlaczego Twoje krzesło zabija Cię i co możesz z tym zrobić"/.

Get Up! Book

Sama doświadczyłam 'dobrodziejstwa' długiego przesiadywania przy komputerze.  Nie warto fundować sobie tak okropnych, bolesnych przyjemności. Unikam więc jak ognia długiego siedzenia, pisania długich postów na blogu... Krótkie treści chętniej się czyta i informacje lepiej wpadają do głowy. Każdy indywidualnie może zgłębić temat jeśli go zainteresuje.

W następnym poście przedstawię podstawowe ćwiczenia zapobiegające deformacjom kręgosłupa i pomagające  je likwidować - spowodowane długim siedzeniem i brakiem ruchu.

Ruchem jesteśmy w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.

W tym krótkim filmiku Dr Levin mówi wstępnie o sobie. Po ciężkiej pracy, zestresowany przychodząc do domu wpadał w swój fotel, w jednej ręce pilot w drugiej piwko i tak dorobił się nadwagi. Żona w końcu powiedziała mu - James tyjesz, powinieneś zacząć chodzić do Fitness Klubu.
Ale ja nie cierpię fitness klubów.... respektuję ludzi, którzy tam chodzą, ale nie ja.....
Na filmiku można zauważyć jak sobie radził James w pracy siedzącej....wykorzystując różne sposoby, aby pracując - ruszać się...
Jest również tabela z chorobami, których przyczyną jest siedzący tryb życia... Nie mam zamiaru ich tutaj wymieniać. Mówienie o chorobach przywołuje je i wzmacnia.  Mamy być świadomi i świadomie ruszać się.

Pamiętaj!
Nikt Ci nie pomoże jeśli sam sobie nie pomożesz. Nikt nie może zrobić za Ciebie, tego co jest Twoim zadaniem - nie da się tego tematu przeskoczyć.
Zacznij od Zaprzyjaźnienia się z Sobą, bądź dla siebie prawdziwym przyjacielem.
Prawdziwa Przyjaźń z Sobą to najdoskonalsza droga do Pokochania Siebie.
Naprawdę kochając siebie zrobisz wszystko co służy Twojemu dobru. Miłość nikogo nie krzywdzi.
Miłość jest w Tobie. Miłość, która uzdrowi wszystko.
Każdy jest Miłością, gdyż pochodzimy z Miłości. Podobnie jak kropla wody w oceanie ma wszystko co ma cały ocean. Każdy posiada w sobie kody nieskończonej doskonałości.
Zaglądnijmy do Serca - tam jest Miłość - zawsze tam była.

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com