Friday, August 1, 2014

Mały poradnik dla początkujacych, którzy chcą żyć zdrowo. Sekret zdrowia i witalności.. 

W starochińskim traktacie medycznym Su Wen dział poprzedzający diagnostykę rozpoczyna zdanie: "Jeśli jesteś chory i idziesz do lekarza, jest tak, jak gdybyś odczuwając pragnienie zabrał się za kopanie studni".

Dużo osób pragnie zatroszczyć się o swoje zdrowie, często pytają - od czego najlepiej zacząć?

Moja propozycja brzmi:
Sekret zdrowia,  witalności i energii naszego ciała to zbalansowane pH.

1. Mały poradnik dla początkujących, którzy chcą żyć zdrowo.

Podstawowa zasada - zdrowy styl życia.
Zrewiduj swój styl życia. Jeśli prowadzisz niezdrowy styl życia - nie oszukuj się, tego punktu nie można przeskoczyć! Nie można go zastąpić żadnym cudownym lekiem. Można jedynie chwilowo uśmierzyć ból (oszukać siebie), ale proces chorobowy toczy się dalej.
Jeśli prowadzisz zdrowy styl życia, dalsze punkty prawdopodobnie nie są Ci potrzebne.

Optymistyczne jest to, że zmiana stylu życia i odżywiania (bywa, że bardzo radykalna zmiana), już po paru dniach pokaże Ci, jak wiele może w Twoim życiu się zmienić.
Rozglądnij się, poszukaj w Internecie, napewno znajdziesz wiele inspirujących przykładów ludzi, którzy zmieniając swój dotychczasowy, niezdrowy styl życia na zdrowy, w krótkim okresie, nie tylko pozbyli się nadwagi, problemów z cholesterolem, ciśnieniem, alergiami, migreną, bólami reumatycznymi, ale również znikały nowotwory.

Pomyśl, jak chciałbys wyglądać i czuć się za 5, 10, 20, 50... i więcej lat?

Dzisiaj zdecyduj o tym. Od jutra, od nowego roku, od poniedziałku - nie działa.
 Nigdy się nie oszukuj!
Zdecyduj od już - TERAZ jest Twój odpowiedni czas.

Od czego więc zacząć?

Proponuję od skontrolowania swego PH - zbalansowane pH to Sekret zdrowia i witalności.. 

Na czym polega równowaga kwasowo-zasadowa?
Równowaga kwasowo-zasadowa w tkance to nic innego jak odpowiednie stężenie elektrolitów i właściwy poziom aktywności pomp jonowych. Organizm pracuje wówczas bez zarzutu. Zakłócenia tej równowagi poprzez zakwaszanie – to automatyczne zakłócenie równowagi przemian, zaburzenia stężeń elektrolitów, utrudnienia w przemianie materii, występowanie niedyspozycji, a w końcowym efekcie – poważnych chorób.

Sekret dobrego zdrowia, witalności i energii naszego ciała to zbalansowane pH.

O kwaśnych i zasadowych pisałam tutaj: Kwasne i zasadowe

Zbilansowanie pH to prosty sposób na poprawę stanu zdrowia całego ciała.
Pomaga nie tylko zgubić nadmiar kilogramów, uregulować ciśnienie i pracę serca, zredukować stany zapalne, wzmocnić kości, podnieść poziom energii, opóźnić proces starzenia się, ale także zapobiega chorobom nowotworowym.
Warto zrobić domowym sposobem prosty TEST przez co najmniej 1 tydzień - codziennie, aby sprawdzić czy nasze ciało jest zbalansowane pod względem pH, czy dobrze sobie radzi w utrzymaniu odpowiedniego poziomu pH. Czy mamy przewagę w stronę kwaśny, czy zasadowy.

PH krwi nie zmienia się, ale pH moczu i śliny możemy sprawdzić i kontrolować.
Wartość pH oznacza moc wodoru, który jest miarą stężenia jonów wodoru w organizmie.

Całkowita skala pH mieści się w zakresie od 1 do 14.
Zakres 7,25 - 7,45 uważany jest za obojętne pH.
PH poniżej 7 zalicza się jako kwaśne.
PH powyżej 7 (nie wyżej niż 8) zalicza się jako  tzw. zasadowy, czyli prawidłowy.

Kwasica lub wysoka kwasowość jest poważnym zagrożeniem dla kości, ponieważ organizm musi ukraść alkalizujące minerały (szczególnie wapń) z kości, aby utrzymać krew na odpowiednim poziomie nie dopuszczając do jej zakwaszenia.
Organizm zakwaszony sprzyja takim chorobom jak zapalenie kości i stawów, osteoporoza. Ma wpływ właściwie na wszystkie przypadłości, między innymi takie jak: spowolnienie wzrostu u dzieci (nadmiar kwasowości spowalnia proces wzrostu), powstawanie kamieni nerkowych, również badania wykazują, że dysproporcja kwasowości może być związana z chorobami serca i cukrzycą.

Pozwolę sobie w tym miejscu wstawić bardzo zachęcającą do działania relację Christto, który podzielił się swoim doświadczeniem z uregulowaniem balansu pH:

100% prawdy na wage życia..
Napisane przez Christto, 17 June 2013
Ta informacja jest na wagę życia o czym się przekonałem sam. Niedawno temu byłem ciężko chory i tylko przypadkowo moja żona zaczęła poszukiwać tych wszystkich faktów pH po natknięciu się na tytuł "choroby i wskaźnik pH". Po zastosowaniu diety kilku znanych medycznych ekspertów mój stan zdrowia niemalże natychmiast zaczął się zmieniać z tragicznego przygotowywania się do śmierci na natychmiastowa poprawę. Efekty diety i odkwaszania organizmu były zauważalne po 48 godzinach (NIESAMOWITE !!). Żyłem przez 15 lat z chronicznym bólem mięśni, migreny, bóle stawów (kolana i nie tylko) kręgosłup, napady skurczów mięśni, poranny kaszel, gęsta ślina, nieprzyjemny oddech po wpiciu kawy z mlekiem lub nabiału, wysokie ciśnienie, ranne zmęczenie po śnie, bezsenność, agresywność, ociężały umysł,,.itp. Obecnie jestem w stadium SAMOLECZENIA (4-ty tydzień aż do 6 miesięcy kontynuacja) i zmiany są rewelacyjne, jeśli nie nazwać oszałamiające. Generalnie lekarze ignorują stany "podbramkowe zakwaszenia" aż nastąpi choroba, którą jest często nowotwór. Dalej możecie sobie dopisać przyspieszony lub raczej skrócony ciąg dalszy.. Cóż tutaj gdzie mieszkam ważniejsze są pieniądze zakwaszonego zdechlaka niż jego zdrowie, wiec rabunek odbywa się z aprobatą wiedzy medycznej. Również wcześniej udokrynionych pseudo-lekarzy tak samo niebezpiecznych jak terrorysta. Cóż to są uroki 21 wieku i zaćmienie umysłowe zakwaszonych i oszukanych Kwaśniaków. Ostania moja rada to nauczyć się na pamięci tego artykułu i szukać dalej prawdy a będziesz zdrowszy i mądrzejszy bo w końcu to twoje zdrowie.. czy to nieprawda?
Wspomniany artykuł (na wagę życia) tutaj:
Wpływ zakwaszenia na stan zdrowia organizmu

Nie jest dobra kwasica, ale również bywa i zasadowica, równie groźna. 
Zasadowica jest wówczas, gdy zbyt dużo wodorowęglanu jest we krwi, co powoduje zbyt niską kwasowość.
Objawy metaboliczne to m.in. drażliwość, skurcze i bóle mięśni. Istnieje również tzw. zasadowica oddechowa (zasadowica oddechowa (łac. alkalosis respiratoria, ang. respiratory alkalosis) – sytuacja kliniczna, w której wzmożone oddychanie powoduje wzrost pH krwi).
Leczenie polega na wymianie płynów, aby osiągnąć równowagę kwasową lub spowolnieniu oddechu w przypadku zasadowicy oddechowej.

Jak wykonać samemu test pH:

 Krok 1: Zakup paski do badania pH z moczu i śliny.
 Krok 2: Jak tylko się obudzisz umieść pasek w ustach przez ok.3 sekundy.
 Krok 3: Sprawdź pH na kolorowej podziałce.
(znaczenie kolorów czytaj na ulotce)PH może być również badane z moczu.
Czynność łatwa i prosta do zrobienia, zajmuje mniej niż minutę czasu. Odbywa się to przez zamoczenie paska w porannym moczu. Test taki najlepiej jest wykonać rano - 2 razy.
Pierwsze badanie powinno być wykonane ok. 5 rano, następnie można iść spać. Po przebudzeniu zrobić drugie badanie zanurzając pasek na parę sekund w świeżym moczu. Wówczas badanie jest bardziej dokładne.
Należy badanie robić przez 6 kolejnych dni, aby uzyskać idealny wynik pH organizmu.
W ciągu tygodnia można eksperymentować ze sposobem odżywiania używając paski jako drogowskazy do zrównoważenia pH swego organizmu.  Spożywanie odpowiednich pokarmów pomaga osiągnąć równowagę pH.
Zakwaszające pokarmy to m.in. śliwki, jeżyny, czekolada, orzechy, wołowina, ser.
Żywność o wysokiej zasadowości to m.in. arbuz, szparagi, szpinak, oliwa z oliwek.
Warto jeść różnorodne owoce, warzywa i ziarna do zwalczania swojej pH kwasowości i wysokiej alkaliczności.


Lista produktów  kwasowych i zasadowych:
link

Należy również pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, unikaniu alkoholu, piwo to napój wysoce zakwaszający.

Paski do testowania pH są dostępne w większości aptek.

Warto zrobić taki tygodniowy test i samemu przekonać jak działa nasz organizm i sposobem odżywiania uregulować pH, co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza oddychania, krążenia i wydalania - eliminowania odpadów.
Test można powtarzać w miarę często zwłaszcza na początku.

Sprawdź swoją kwasowość.
Kup papierki lakmusowe i ciągle sprawdzaj ślinę i mocz, około 1-2 godzin po jedzeniu. To pomoże ci zrozumieć, co jest przyczyną zakwaszenia organizmu.
(wg. Dr. Roberta Morse)


Warto pamiętać:
Najlepsza metoda na wszelkie diagnostycznie nazwane schorzenia, w tym raka: nic nie robić.
Znaczy to, że nie należy leczyć zdiagnozowane schorzenie, należy zająć się całym organizmem.
Wzmacniać ogólny stan organizmu, system immunologiczny i odtruć organizm z toksycznych pokarmów i lekarstw.
Prowokować, aby organizm sam zaczął walczyć. Jednym z pierwszych kroków, które można samemu zrobić jest doprowadzenie organizmu do równowagi kwasowo-zasadowej.

*****
Bardzo polecam! wywiad z prof. Aleksandrem Ogułowem na temat równowagi kwasowo - zasadowej w organizmie człowieka oraz chorobach związanych z zaburzeniem tej równowagi:

https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

*****
cdn.

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com