Thursday, September 4, 2014

Bądź sobą! Twoje życie to Twoja najlepsza reklama.

Uczynić ludzi szczęśliwymi to marzenie szczęśliwych ludzi. (Phil Bosmans)

Dobre, inspirujące  historie zdarzają się codziennie. Czynią to zwykli ludzie, robią to anonimowo, nie oczekując na podziękowanie, sławę czy wdzięczność.

Czy ktoś lubi reklamy?
Większość wkurza się na wszechobecne reklamy, nachalnie i bezpardonowo wciskające się np. w najbardziej napiętym momencie filmu.
Ja też nie kocham się w reklamach, ale jeśli nie mam innego wyjścia postarałam się je polubić. I tak dzięki reklamie mam rewelacyjny mały blenderek, który od początku wiem dokładnie jak obsługiwać, aby był długo sprawny i dawał odpowiednie benefity.

Dzięki reklamom szlifuję angielski (zamiast się denerwować), w reklamach pewne słowa powtarzane są wiele razy, jak i same reklamy powtarzają się kilka razy dziennie + obraz.

Gorąco dzisiaj zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, który tak naprawdę jest....  Reklamą.  Tak, to jest reklama ubezpieczenia na życie  w Tajlandii. Raczej nie umieszczam tutaj reklam, tym razem zrobiłam wyjątek. To jedna z najbardziej inspirujących reklam jakie kiedykolwiek miałam okazję oglądać. Kilka razy oglądałam ten krótki filmik i nie mam dosyć.
Świetny sposób na to, aby w swoim życiu Zawsze Być Sobą. Nie ważne, czy ludzie kiwają głowami, dziwiąc się - jak tak można, czy to jest normalne?

Zawsze bądź sobą - realizuj siebie, swoje powołanie.

Naprawdę polecam ten filmik.  Reklama ta bije rekordy oglądalności dzięki wzruszającej, pięknej historii pewnego anonimowego młodzieńca. który Jest Sobą i robi to co dyktuje mu serce.

Tytuł fimu: Unsung Hero**Unsung Hero: niewyśpiewany/niedoceniony bohater - osoba, która robi wielkie rzeczy, ale nigdy nie otrzymuje pochwały, uznania, nogrody. (np. trener olimpijski - publiczność zawsze świętuje osiągnięcia zawodnika )

Dla tych, którzy nie znają angielskiego, trochę pomocnych zdań, chociaż sceny pokazane są zrozumiałe.

Scenka ze straganem:
Młodzieniec: Czy mogę pomóc?

Scenka z matką i córką - napis na karteczce: "Na Edukację"

Myśli ludzi:
On nic nie dostanie.
Nie będzie bogatszy.
Nie pojawi się na ekranie TV..
Wciąż jest anonimowy.
I ani trochę sławny.

Co ma w zamian za to co robi codziennie?

 Otrzymuje uczucia.
Jest świadkiem szczęścia.
Potrafi głębiej i lepiej zrozumieć.
Potrafi kochać.
Otrzymuje to, czego nie można kupić za pieniądze. 
Dzięki niemu Świat staje się piękniejszy.
Wierzy w Dobro.

A Twoje życie? Czego pragniesz w życiu najbardziej?

(dla przypomnienia - to jest reklama ubezpieczenia na życie)

Czy spotykamy w codziennym życiu takich cichych, tajemniczych bohaterów?
Napewno.
Moja mama ma to szczęście. Zna bardzo dobrze pewnego Unsung Hero.

 
Na koniec kilka słów o Dawaniu i Braniu z Prosperity.

  Prawo Dawania i Brania.

... im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz. Jednakże dając, ciesz się z dawania, wówczas energia zostaje zwielokrotniona. Jeśli ofiarowując coś, odczuwasz stratę, wówczas nie dajesz naprawdę i zasada nie zadziała. Liczy się intencja, myśl, ponieważ to myśl prowadzi energię. Zatem dawaj z radością, uruchamiając przepływ energii. Dając, wiedz, że nic nie tracisz tak naprawdę, tylko robisz miejsce na nowe. Dbaj jednak, by dawać szczerze, a nie pozbywać się czegoś, co komuś wciskasz bez sensu. Bądź czujny na rzeczywiste potrzeby drugiego człowieka.
Dając jałmużnę, nie myśl o żebraku, że jest biedny, bo wzmacniasz jego biedę, myśl o przepływie energii i o sensie samego dawania komuś, kto w tym momencie potrzebuje wsparcia.


Warto też nauczyć się brać z wdzięcznością to, co dają nam inni. Jeśli czegoś nie chcesz przyjąć to tak, jakbyś wyobrażał sobie, że dający jest biedny. Tworzysz dla niego złą wibrację. Bez względu na zamożność ofiarowującego, przyjmij z wdzięcznością jego dar, wyobrażając sobie, że jest bardzo bogaty i stać go nie tylko na taki prezent, ale dokładnie na wszystko. Twoja myśl zasila tą osobę energetycznie.

 (z Prosperita)
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com