Tuesday, June 27, 2017

Medytacja w problemach z kręgosłupem.


Medytacja prowadzona wspierająca uzdrowienie i wzmocnienie kręgosłupa.

Medytacja prowadzona wspierająca uzdrowienie i wzmocnienie kręgosłupa - autor: Serce Eonu - Wirtualna Biblioteka Medytacji.
Ćwiczenie dla każdego, kto odczuwa dyskomfort, stan chorobowy w tej części ciała, bądź chciałby profilaktycznie wzmocnić swój kręgosłup i usprawnić przepływ energii w tym miejscu swojego ciała, a przez to przyczynić się do ogólnej poprawy zdrowia i witalności całego organizmu.

Kręgosłup człowieka – element szkieletu człowieka rozumnego (Homo sapiens) pełniący rolę narządu podporowego, narządu ruchu i osłony rdzenia kręgowego. Zbudowany jest z 26 kości, w tym 24 oddzielne kręgi oraz dwie kości powstałe ze zrośnięcia kręgów: kość krzyżowa i kość guziczna.Budowa kręgosłupa człowieka

Kręgosłup człowieka dzieli się na 5 odcinków:

szyjny (7 kręgów szyjnych, C1–C7, kolor brązowy na rysunku)
piersiowy (12 kręgów piersiowych, Th1–Th12, kolor niebieski na rysunku)
lędźwiowy (5 kręgów lędźwiowych, L1–L5, kolor żółty na rysunku)
krzyżowy (5 zrośniętych kręgów krzyżowych, Os sacrum, kolor zielony na rysunku)
guziczny (4–5 zrośniętych kręgów guzicznych, Coccyx, kolor fioletowy na rysunku)

U innych kręgowców, także u ssaków, liczba kręgów w kręgosłupie może być inna.

Źródło - Wikipedia


W tym prowadzeniu medytacyjnym świadomość słuchającego zostanie przeniesiona do przestrzeni jego kręgosłupa i doświadczy uzdrawiającego, energetycznego procesu oczyszczenia i wzmacniania całego kręgosłupa, jego struktury kostnej, kręgów, krążków międzykręgowych, rdzenia kręgowego. Do ćwiczenia dodane są również wspierające cały proces Afirmacje.
Można stosować tą medytację, regularnie, np wieczorem przed snem, kiedy tylko pojawi się uczucie, że potrzebuje tego nasze ciało.Ukierunkowana świadomość człowieka, połączona z energetyczną przestrzenią jego serca, może dzięki medytacji wyciszyć i uzdrowić każdą chorobę w ciele człowieka, uwalniając również ich emocjonalne, energetyczne przyczyny, czego twórca medytacji sam doświadczył na własnym ciele, oraz obserwował u wielu osób. Jest to naturalna zdolność naszych ciał, do której każdy człowiek ma swobodny dostęp. Wystarczy odrobina praktyki, by pozwolić swojemu ciału, przypomnieć sobie o jego naturalnych zdolnościach samoregeneracji i poprzez praktykę rozwijać je.

Nie jestem jednak zwolennikiem odwracania się od medycyny akademickiej, a raczej współdziałania i łączenia technik alternatywnych, naturalnych razem z wiedzą i doświadczeniem lekarzy, dlatego, moje nagrania, będące narzędziami wspierającymi proces uzdrawiania, nie powinny być traktowane, jako zastępstwo konsultacji z lekarzem. - podkreśla Twórca medytacji.

Źródło medytacji: Serce Eonu - Wirtualna Biblioteka Medytacji

*******
I świeżutka medytacja mająca wiele wspólnego z kręgosłupem.
Medytacja - Uzdrowienie Kości.


Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com