Sunday, January 31, 2016

Z cyklu podstawowe zasad zapobiegania chorobom... cz.2

 
Nasze ciało ma zdolność do samoleczenia, trzeba mu tylko na to pozwolić.
Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Kolejna ważna zasada zapobiegania chorobom to
ruch, gimnastyka.

"Nic tak nie niszczy organizmu jak długotrwała fizyczna bezczynność" - Arystoteles

Najnowsze badania udawadniają, że nasz organizm jest jednym, wielkim systemem energetycznym. Patrząc energetycznie, powinniśmy żyć znaczne dłużej niż pokazują statystyki, i co ważne w pełnej sprawności. Co 7 lat komórki naszego ciała są w stanie całkowicie się zregenerować, należy to zrozumieć i wykorzystać.

Posiadamy 3 rodzaje energii:
- energię fizyczną  - pobieramy ją z pokarmu
- energię astralną - dziedziczymy od rodziców
- energię mentalną - otrzymujemy z kosmosu

U mnie dzisiaj wiosenna pogoda, wybrałam się na spacer nad jeziorko z zamiarem doładowania energii. Pamiętajmy, że podstawowym ćwiczeniem energetycznym jest właśnie spacer.
Spacer uznawany jest za 'króla' ćwiczeń. Wzdłuż naszego kręgosłupa przebiega główna arteria energetyczna, po której energia, pobrana ze środowiska naturalnego, rozchodzi się po całym ciele. Można to sprawdzić kładąc ręce na pasie w czasie spaceru. Zauważymy, że wszystkie mięsnie pracują. Spacer to wspaniały stymulator mięśnia sercowego i układu krwionośnego.

Photo: link
 
Jak długo spacerować?
Bardzo indywidualne podejście stosujemy, jeśli nie jesteśmy wprawieni w spacery, zaczynamy od krótkich spacerków. Ważne, aby codziennie spacerować bez względu na pogodę. W czasie brzydkiej pogody, spacerujemy po korytarzu lub po mieszkaniu. Ja często spaceruję w brzydką pogodę na balkonie. 
Warto postarać się chociaż o krótki spacer, jeśli pogoda nie jest kusząca. Zimową porą wymówka za wymówką bombarduje nasz umysł.
Większość problemów sztucznie stwarza sam umysł. To taki cichy protestujący komplikator, dla prostych problemów potrafi wyszukać złożone rozwiązania.
Np. do mnie lubi podszeptywać - nie warto wychodzić, samo ubieranie się zimową porą to spora strata czasu, posiedź sobie w domu, wiesz ile w tym czasie możesz zrobić rzeczy.... a sio...takim myślom.

Proponuję spacerując poczuć kontakt z ziemią, również z niebem. Oddychać przez stopy, przez ręce, przez kręgosłup. W myślach wizualizować sobie przy wdechu (nosem), że nasze stopy, ręce, kręgosłup, również głowa napełniają się świeżą, uzdrawiającą energią, a w czasie wydechu (ustami) przez nasze ręce, stopy kręgosłup i głowę wydychamy wszystko co zużyte, niepotrzebne toksyny, ból, chorobę....
Maszerujemy coraz raźniej podśpiewując sobie - Jestem zdrowa, silna, młoda, piękna, pełna życiodajnej energii.

Dla przypomnienia i potrenowania:
Jak zwiększyć swoje zdolności samouzdrawiania
Jak odżywiać i wzmacniać organizm przez szpik kostny

Jak spacerować, jeśli mamy problemy z chodzeniem?
Dla chcącego nic trudnego, spacerujemy siedząc wygodnie na krześle. Jeśli nie możemy siedzieć, leżymy i maszerujemy - na ile możliwe ruchy wykonujemy. Przestawiamy nogę za nogą w miejscu, wymachujemy rękami jak prawdziwy żołnież.... raz, dwa, lewa ...idzie sobie żołnież i piosenkę śpiewa...
Świetnie pomaga w marszu dobra, żywa muzyczka, w rytm muzyki nasz spacer jest automatycznie wesoło spędzonym czasem.

Dla przypomnienia...  i urozmaicenia spacerku:
 https://youtu.be/LchDje8bO18

 
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com