Thursday, January 28, 2016

Nasze ciało ma zdolność do samoleczenia, trzeba mu tylko na to pozwolić.


Lepiej zapobiegać niż leczyć to prawda oczywista.

Podam kilka podstawowych zasad zapobiegania chorobom (dzisiaj cz.1), które warto wypracować jako własny, zdrowy styl życia.
Pamiętajmy -
istotą człowieka jest widzieć, wiedzieć i rozumieć, a nie ślepo wierzyć - tak mówią nauki ZEN.

1. Zdrowy styl odżywiania.


Badania pokazują, że wegetarianie są zdrowsi i dwa razy odporniejsi na poważne choroby w tym raka.
Hipokrates mówił - "Jesteśmy tym co jemy" i "Niech jedzenie będzie twoim lekarstwem".

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej" - Albert Einstein

2. Woda....
temat znany każdemu, wszędzie można znaleźć mnóstwo informacji, czasami sprzecznych co do ilości dziennego zapotrzebowania na wodę.... i jakiej wody używać .

Jesteśmy głównie wodą (ok. 70 %), reszta to materiał budulcowy.


Warto wiedzieć:
w mózgu nigdy nie może zabraknąć wody,
a także w sercu, nerkach, wątrobie i płucach.

Ogromne znaczenie wody dla mózgu zauważa się także u dziecka znajdującego się w macicy matki. Główka dziecka jest ułożona w dół, gdyż w takim ułożeniu poprawia się ukrwienie mózgu, a od ukrwienia mózgu w tym okresie zależy całe dalsze życie człowieka.

Gdy poziom wody w mózgu spadnie tylko o 1% może to spowodować nieodwracalne skutki dla zdrowia.
W mózgu nie może nigdy brakować wody, dlatego mózg sam sobie zabierze wodę z innych części ciała, jeśli nie wypijemy jej tyle ile potrzeba.

Tam gdzie jest dużo wody tam mózg sięga, aby ją sobie zabrać.
Oczywiście pierwszą ofiarą jest krew - z niej może wyciągnąć nawet 8% wody.
Krew wówczas robi się gęsta jak kisiel, co utrudnia pracę serca. Serce nie może przepchać tego gęstego kisielu przez cienkie naczynka włosowate (końcówki palców, nerki) więc zwiększa ciśnienie. Sporo ludzi biegnie do lekarza po tabletkę. Tabletka jednak nie rozpuści tego kisielu, a woda rozpuści. Dlatego woda odgrywa tak ważną rolę w pracy układu sercowo-naczyniowego...

Następne miejsce, gdzie można zabrać wodę to nasze stawy, kręgosłup. Jeśli woda jest zabierana ze stawów, nie ma wówczas dobrego 'smarowania' w stawach, robi się tarcie, wysiadaję nam stawy, mamy ciągłe kłopoty z kręgosłupem.

Najmniej potrzebna jest woda w jelicie grubym...  jest z niego wydalana.
Z tego 'szamba' też jest zabierana woda w miejsca, gdzie musi obowiązkowo być. Po wodzie z 'szamba', mamy bóle głowy i problemy z wypróżnianiem.  Chińczycy mówią - nie oddałeś rano stolca, nie masz prawa jeść śniadania. Zwróćmy na to uwagę w stosunku do dzieci, aby od wczesnych lat zrozumiały jak ważne jest wypróżnianie, ważniejsze od tego, czy zje śniadanie o stałej porze (taki mamy zakodowany program), czy bardziej mu posłuży jeszcze jedna szklanka cieplutkiej wody na śniadanie.

Do prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje 1,5 do 2,5 litrów wody dziennie w zależności od wagi ciała.  Przy wadze 50-60 kg nie mniej niż 1,5 litra, w stanach chorobowych stawów -do 2-ch litrów, przy wadze powyżej 70kg - nie mniej niż 2 litry.
Pamiętajmy - kawa, herbata, potrawy płynne (zupa), nawet soki, które znacznie nawilżają ciało - to nie jest Woda.

Ważne!
Woda do picia powinna być ciepła, w temeraturze ciała (36,6), gdyż takiej temperatury potrzebują nasze komórki. Jeśli pijemy zimną wodę, organizm musi ją podgrzać, jeśli zbyt gorącą musi ją ochłodzić. Aby doprowadzić temperaturę wody do normy, organizm traci na to swoją własną cenną energię.

Nie należy pić w czasie jedzenia - to rozcieńcza kwas żołądkowy, który służy nam jako nr 1  usuwacz wszelkich niepotrzebnych i szkodliwych substancji, które dostają się z pokarmem (wystarczy, że mamy brudne ręce, a tak naprawdę nigdy nie są idealnie czyste). Wszystko co żywe - ginie w kwasie żołądkowym, nie rozcieńczajmy go więc.
Nie pić po jedzeniu, aby nie zakłócać normalnej, ale jakże ważnej pracy układu trawiennego. Po tłustym jedzeniu nawet do 2-ch godzin.

Gdy czujemy ból głowy, chroniczne zmęcznie, zazwyczaj są to objawy braku wody. Siegajmy najpierw po wodę.

Woda jest drugim po tlenie środkiem niezbędnym do prawidłowej pracy komórek mózgu i głównym elementem odżywczym wszystkich jego funkcji. Dlatego mózg zawiera 85% wody w całym kanale mózgowo-rdzeniowym. Podczas odwodnienia dochodzi do zakłócenia w pracy naczyń włosowatych bariery krew-mózg, w wyniku czego przenikają tu szkodliwe substancje. Jest to przyczyna wielu zaburzeń neurologicznych, w tym stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona i Alzheimera.
Nie dopuszczajmy więc do odwodnienia.

Prosty sposób na doenergetyzowanie wody.
Potrzebujemy 2 szklanki. Kilka razy przelewamy wodę z jednej szklanki do drugiej, to powoduje ruch wody (niczym mały wodospad) i woda staje się bardziej energetyczna.
Dołączyć trzeba koniecznie własne intencje, pozytywne myśli, niektórzy odmawiają swoje ulubione modlitwy, afirmacje, medytacje..... woda ma pamięć.
--------------
Na koniec rada prof. doktora nauk medycznych Iwana Nieumywakina dla tych którzy cierpią na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, przewodu pokarmowwego, płuc i inne.

Najważniejsze, abyśmy zawsze  zaczynali dzień od szklanki wody. W czasie snu wyparowują z naszego ciała znaczne ilości wody. Zagęszcza się krew i żółć zgromadzona w pęcherzyku żółciowym… Dlatego natychmiast po wstaniu z łóżka przygotowujemy sobie porannego drinka – szklankę lekko osolonej wody (szczyptę soli można wziąć na język i wtedy nie trzeba wody solić), ewentualnie z sokiem z cytryny…

Druga  poranna szklanka wody zgodnie z recepturą znakomitego rosyjskiego naturalisty – lekarza, prof. Iwana Nieumywakina.
Radzi, by wieczorem przygotować szklankę wody, a rano, najlepiej przed godziną 7, przelewać ją 30 razy do drugiej szklanki, wkropić 3 – 5 kropli 3% wody utlenionej i wypić wolno, małymi łykami. Profesor zapewnia, że tak przygotowana woda nie tylko uwolni nas od bólów głowy, bólów żołądkowych, ale także wzbogaci nasz organizm w potrzebny mu tlen.

Jeśli pamiętać, że komórki rakowe żyją tylko w środowisku beztlenowym i tam, gdzie jest mało wody w komórkach, nawet takie spożycie będzie sprzyjać temu, że w wyniku aktywacji pracy komórek organizmu wszystkie patologiczne komórki, w tym również nowotworowe, a także wszystkie pasożyty zasiedlające nasz organizm, będą unieszkodliwione”Piękny film!
Woda - wielka tajemnica.
*****
Film o wodzie w odcinkach:
link
 
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com