Monday, April 11, 2016

Domek, gdzie o świcie śpiewają ptaki, a wieczory umilają świerszcze i gwiazdy...

 
Doceń to co masz.
 
Pewien człowiek, który mieszkał w mieście, postanowił sprzedać swój wiejski domek, odziedziczony po rodzicach. Spotkał zaprzyjaźnionego dziennikarza i poetę, który dla zabawy pisał różne teksty. Poprosił go o napisanie ogłoszenia, aby zamieścić je w gazecie, a także w Internecie.
- Chcę sprzedać chatę, którą mam na wsi, znasz ją. Napiszesz mi ogłoszenie?

Poeta napisał:
"Sprzedam ładną posiadłość, gdzie o świcie śpiewają ptaki. Otacza ją zielony las, przez który płynie potok o czystej i połyskującej wodzie. Wschodzące słońce zagląda do środka przez okna. Dom ma werandę, która daje rześki i relaksujący cień. Wieczory urozmaicają świerszcze i gwiazdy".

Jakiś czas później poeta spotkał swojego przyjaciela i zapytał:
- Sprzedałeś domek?
- Nie - odpowiedział - zmieniłem zdanie. Kiedy przeczytałem napisane przez ciebie ogłoszenie zrozumiałem, że posiadam skarb.

Często nie doceniamy posiadanych przez siebie rzeczy, próbując uchwycić fałszywe wizje szczęścia roztaczane przez telewizję.

Rozejrzyj się dziś wokół siebie i doceń to, co masz: swój dom, swoją rodzinę, przyjaciół, na których naprawdę możesz liczyć, nabytą wiedzę, swoje dobre zdrowie i wiele innych wspaniałych wartości w życiu, które są twoim naprawdę najcenniejszym skarbem.
/Bruno Ferrero/

Taki skarb, gdzie o świcie śpiewają ptaki, kumkają żaby, a Natura jest Naturą,
zagospodarowuje Piotr (link)
 
podoba mi się ten sposób sadzenia cebuli...

Bardzo lubię cebulę... i czosnek też, mają podobne właściwości lecznicze, szczególnie bakeriobójcze.  
Photo: Photo
 Trochę info o cebuli.
CEBULA to jedno z najczęściej uprawianych warzyw w przydomowych ogródkach warzywnych, w doniczkach, na balkonach ze względu na jej cudowne właściowości zdrowotne.
Cebula zawiera glikozydy, w tym najważniejszy:
dwusiarczek alilo-propylowy.
To właśnie ten składnik jest odpowiedzialny za większość właściwości leczniczych cebuli. Poza tym cebula zawiera wiele enzymów, np.:
fermenty, które usprawniają trawienie i metabolizm trawienny;
składniki mineralne takie jak siarka, żelazo, potas, magnez, mangan, fluor, wapń, fosfor;
witaminy (A, B, C i E);
flawonoidy o działaniu moczopędnym;
glukokininę – hormon roślinny posiadający właściwości przeciwcukrzycowe.

 Większość substancji aktywnych znajduje się podobno w bulwie cebuli. Myślę, że zarówno bulwa jak i liście, które możemy mieć do dyspozycji niemal cały rok (w doniczkach na parepecie okna) są cenne w celach leczniczych.
Liście cebuli to najlepszy i najszybciej działający lek na trudne problem skórne. Ucina się kawałeczek liścia, lekko rozgniata i przykłada na trudno gojące się rany, ropnie, nawet na ropne pryszcze na twarzy. Rozgnieciony listek przykleja się plastrem.

W Internecine jest mnóstwo info na temat gatunków, właściwości, sposobów wykorzystania cebuli zarówno w kuchni jak i medycznych mikstur pomocnych w różnych schorzeniach.

 
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com