Friday, February 5, 2016

Jama ustna - zęby mają ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia - bardziej niż nam się wydaje.


 Z cyklu podstawowe zasad zapobiegania chorobom... cz.4
Jama ustna - zęby, dziąsła.


Nasze ciało ma zdolność do samoleczenia, trzeba mu tylko na to pozwolić.

O zębach pisałam już kiedyś ... polecam dla przypomnienia:
Zęby a zdrowie

Naukowcy odkryli (dane zebrane 1986-2002), że mężczyźni z chorobą dziąseł mieli aż o 63% większe ryzyko rozwinięcia się u nich raka trzustki, nawet jeśli nigdy nie palili. Naukowcy nie są do końca pewni dlaczego choroby dziąseł mają powiązanie z rakiem, wysuwają jednak teorie, że choroby dziąseł powiększają stany zapalne, które następnie rozprzestrzeniają się po całym ciele.
Choroby dziąseł wiążą się z chorobami serca, krążenia, wylewami, cukrzycą, problemami z oddychaniem, infekcjami płuc,  chorobami stawów, mózgu, układu nerwowego.
Nie warto naszych ząbków bagatelizować.

 Metody zapobiegania infekcjom dziąseł

Codzienne dokładne mycie zębów przynajmniej raz dziennie.
Najlepiej jest po każdym jedzeniu, zwłaszcza pokarmu, który wciska się między zęby, i oczywiście po słodyczach.
Ważna jest również higiena języka, na nim również gromadzą się bakterie. Język zabrudzony nalotem to również nieprzyjemny zapach z ust.

Czyszczenie języka skrobaczką do zębów.
szczoteczka do języka, uroda, higiena, zęby
źródło: Fotolia
 
Najlepsza do mycia zębów jest ciepła słona woda.

Ciepła słona woda ma właściwości antybakteryjne i z dużym powodzeniem używana jest do płukania jamy ustnej w celu zapobiegania infekcjom dziąseł, jak np.  ropnie i czyraki na dziąsłach. Taka solankowa woda pomaga wyciągnąć nadmiar toksycznego płynu, zmniejszając tym samym obrzęk dziąseł, znosząc ból i zabijając szkodliwe bakterie. Pozwala to dziąsłom na zagojenie się i utrzymuje zdrowe zęby.
Jeśli wleje się taką miesznkę solankową do urządzenia płukającego usta dosięgnie ona wszelkie zakamarki linii dziąseł i kieszeni okołozębowych, co jest ważne przy cofnięciu się chorób zębów i próchnicy.

Przykładowe urządzenie do płuknia ust

Zwykłe płukanie lub płukanie przy pomocy urządzenia do płukania ust słoną wodą kilka razy w ciągu dnia zazwyczaj wystarcza, aby odwrócić chorobę dziąseł.
W zaawansowanych przypadkach można również użyć wyciągu z krwawnika pospolitego lub szałwi.

Ja oprócz słonej wody (na zmianę) używam sodę oczyszczoną + woda utleniona. Troszkę sody i parę kropel wody utlenionej mieszam razem.

Choroby dziąseł wskazują na duże ilości nagromadzonych toksyn w organizmie, zwłaszcza w przewodzie pokarmowym, który zaczyna się w ustach, a kończy odbytem.

Dodatkowo bardzo ważne jest, aby zająć się
przyczynami złego stanu zębów,
 na które składa się zła dieta, odwodnienie, nieregularny tryb życia, blokady w wątrobie i jelitach oraz stress emocjonalny.

Kontrowersyjny temat - leczenie kanałowe.

Dla mnie nigdy więcej kanałowych! Dałam się z wielkim trudem przekonać dentyście parę lat temu i bardzo żałuję, że nie byłam stanowcza. Miałam zrobione dwa kanałowe, bardzo ładne. Jeden po roku usunęłam, był odczuwalny przy dotyku i podpuchnięte dziąsło. Drugi mój piękny ząbek zrobił się odczuwalny, niestety muszę się z nim pożegnać.

Proponuję filmik i koniecznie zerknąć na komentarze.
Pozwoliłam sobie przytoczyć jeden komentarz, moim zdaniem osoby kompetentnej, która wie co mówi. Warto poszukać więcej wypowiedzi pani podpisującej się  NH4Ci.
Myślę, że mogą się komuś przydać informacje, którymi podzieliła się NH4Ci.

NH4 Ci
Mówiłam o tym już lata temu. Pracowałam u boku specjalistów endodontów i dzień za dniem asystowałam przy zabiegach kanałowego leczenia zębów. Nikt nie chciał mi wierzyć w to, że gdyby postawiono mnie przy wyborze między kanałówką a wyrwaniem, to bez wahania wybrałabym wyrwanie. Czemu? A temu że;
po pierwsze;
ząb bez nerwów jest nieżywą cząstką której nasze ciało chce się pozbyć , a ja bardziej ufam inteligencji organizmu niż człowieka po kilku latach studiów.
Po drugie;
leczenie kanałowe przebiega przy użyciu niesamowitej ilości silnych środków chemicznych. Używa się do tego pochlorynu sodu w wysokim stężeniu, chloroformu, oraz (UWAGA!) - tetrachloroetenu który oficjalnie został uznany za środek karcynogenny! Tymi środkami wypełnia się strzykawkę i dosłownie zalewa kanaliki zębowe w których znajdowały się nerwy, po czym zatyka sie całość gumowym wypełnieniem, roztapia tak by wszystko się szczelnie zakleiło i na koniec pokrywa plombą.
Nienawidziłam być częścią tego zabiegu i kiedy ktoś przychodził na konsultację to modliłam się w środku, aby ząb z którym pacjent miał problemy, był nie do odratowania.


 
https://youtu.be/oYRuLA0sTBM
 
I jeszcze jeden film:
 https://youtu.be/gufVk94-IgE
 
 
I jeszcze jeden (update):
bezpieczne zamienniki leczenia kanałowego zębów
  
*****
Stare powiedzenie "Jesteś tym co jesz"
zmieniło się w "Jesteś tym co wiesz",
a ponieważ twoja wiedza ostatecznie zależy od tego co uznajesz za "fakty",
możemy sparafrazować to powiedzenie w
"Jesteś tym w co wierzysz" -
Fred Alan Wolf
(Fred Alan Wolf - autor: Umysł stworzył materię (Mind into Matter: A New Alchemy of Science and Spirit)
 
 
**********
Dla tych, którzy chcą poznać bardziej szczegółowo temat kanałowego leczenia:
szokujący związek....
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com