Monday, December 9, 2013

Każdy Ma w Sobie Potencjał!Blog "Młodym być... aż do końca"  po 9-ciu miesiącach nieobecności, narodził się ponownie, bezboleśnie i zaczyna swoje nowe życie.
Będzie starał się inspirować do dobrego, szczęśliwego, zdrowego stylu życia zgodnego z naturą i wszystkimi jej walorami.

Za pieniądze można kupić sobie dom, ale nie ciepło rodzinne.
Można kupić sobie łóżko, ale nie sen.
Można kupić zegarek, ale nie czas.
Można kupić książkę, ale nie wiedzę.
Można kupić pozycję, ale nie szacunek.
Można płacić lekarzowi, ale nie można kupić zdrowia.
Można kupić sobie życie, ale nie można kupić duszy.
Można kupić sobie sex, ale nie miłość.
(chińska sentencja)

Najwyższą wartością człowieka jest Zdrowie. Jeden z najwybitniejszych naszych poetów okresu Romantyzmu - Adam Mickiewicz, swoją wielką miłość do kraju porównywał do zdrowia:
Litwo! Ojczyzno moja!
Ty jesteś jak zdrowie. Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił.

Zdrowie jest bezcenne. Wie to każdy kto je stracił. Kto stracił najbliższych z powodu choroby.
Bardzo dużo zależy od nas samych.
Natura nie powoduje choroby! Wszystkie przewlekłe choroby są wypracowane przez nas samych. Lepiej być tego świadomym, nie szukać winnych w innych, lecz skupić się na tym jak wyjść z problemu.

Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza - to słowa polskiego lekarza internisty Juliana Aleksandrowicza (1908–1988).

Bardzo niewielki procent chorób z którymi człowiek przychodzi na świat jest z przyczyn niezależnych od samego człowieka. Tak podają informacje medyczne. Myślę, że gdyby głęboko wejść w temat ... można by jednak znaleźć przyczynę zależną od człowieka. Niemal każda kobieta w ciąży robi wszystko, aby dziecko urodziło się w pełnym zdrowiu. Mimo tych starań, nie zawsze tak jest. Nie mamy dostatecznej świadomosci, że rodzice zanim zdecydują się na dziecko, sami muszą być zdrowi i świadomi. Zapomina się, że wiele leków, nawet kupowanych bez recepty, czyli tzw. bezpiecznych, niewinnych sztucznych witamin, alkohol, środki antykoncepcyjne, również stres i styl życia mają często istotny wpływ na zdrowie i kondycję jeszcze nie poczętego dziecka. Dbanie o  dziecko zanim nastąpi ciąża jest tak samo ważne jak dbanie podczas ciąży i w dalszym jego życiu.

Nie jest moim zamiaram roztrząsanie błędów, jakie każdy z nas w życiu popełnia. Każdy błądzi! Świadomie lub nieświadomie. Jeśli już nabawiliśmy się problemów ze zdrowiem nigdy nie traćmy nadziei, lecz róbmy co tylko możemy, aby nie poddać się. Bez względu na rodzaj schorzenia, bez względu na wiek.
Znów zacytuję Juliana Aleksandrowicza:
Nie ma nieuleczalnie chorych. Poznałem siłę nadziei i destrukcyjną moc rozpaczy. Zalecam trwanie przy nadziei, nigdy bowiem nie wiadomo, w której chwili i skąd może przyjść ocalenie.

Wiele jest przykladów uzdrowień, gdzie wydawało się, że nic już nie można zrobić.
Wiele jest posród nas osób, które są w stanie dotknąć nas naprawdę, natychmiast nas rozbroić, tak do głębi duszy. 
Wiele jest przykładów, że można żyć i być spełnionym mimo, że zdrowie nie jest w pełni doskonałe.

W 2010 roku podawałam przykład niezwykłego człowieka Seana Stephensona, który mimo swoich dużych ograniczeń fizycznych jest spełnionym człowiekiem i inspiruje ludzi na całym świecie.
Sean jest przykładem, że każdy może "góry przenosić" jeśli nauczy się wierzyć w siebie, nauczy się pokonywać swoje mentalne bariery, a przeszkody traktuje jako wyzwanie. Dla Seana nie ma "ale"... /ale... ja nie dam rady, ale... ja nie mam czasu, ale... jestem za stara/y, słaba, chora, biedna...itp, itd/
Patrz: link
i tutaj: link

Dzisiaj również podrzucam bardzo inspirującego, młodego człowieka. Jest nim Patrick Henry Hughes, obecnie już 20-latek.
Patrick jest wyjątkowym, młodym człowiekiem, ale nie dlatego jest wyjątkowy, że urodził się z koszem pełnym bardzo rzadko spotykanych, utrudniających normalne życie rodzajów wrodzonych niepełnosprawności. Wręcz przeciwnie, Patrick jest wyjątkowy dzięki swej wyjątkowo niesamowitej postawie na ten temat.
Patrick mówi: "Jestem niewidomy, nie mogę chodzić o własnych siłach. Wiele osób uważa, że to okropne, aby tak żyć. A ja nie postrzegam tego w ten sposób... Gdy idę spać i przed zaśnięciem wyliczam swoje błogosławieństwa, moja lista błogosławieństw jest bardzo długa".  

Gdy ktoś pyta Patricka o jego niepełnosprawność, szybko odpowiada: "Jaka niepełnosprawność? Ludzie niepełnosprawni nie mogą nic robić. Ja mogę - cokolwiek postanowię w swoim umyśle, robię to. Moja mama i tato tego mnie nauczyli".
Jaka inspiracja dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Patric urodził się z bardzo rzadkim połączeniem wad wrodzonych określanych jako bardzo rzadko spotykane zaburzenia genetyczne. Krótkie ręce i nogi, ramiona których nie może wyprostować, nogi, które nigdy nie posłużą mu do chodzenia. Jednak najbardziej destrukcyjna diagnoza to - wrodzony obustronny brak oczu.
Mimo wielu trudnych operacji, aby wypełnić puste oczodoły, nie udało się zrobić to dobrze. Zwłaszcza jedno sztuczne oko trudno było 'zamontować'.

O Patryku i jego historii można długo pisać. Napewno jeszcze powrócę do jego inspirującycych myśli. Wiem, że źle się czyta długie posty. Lepsze krótsze, aby sedno przekazu nie zostało rozmyte. Ziarno posiane musi paść na dobrą glebę, ugruntować się, nie być przytłoczone nadmiarem, później, gdy wzrośnie trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Myślę, że dobre ziarno z ust Patrika wpadnie do wielu serc i obudzi potencjał, być może do tej pory nie odkryty, który każdy z nas posiada.

Książka, którą tutaj prezentuję "I am Potential - Eight Lessons on Living, Loving, and Reaching Your Dreams" (Jestem Potencjałem - 8 lekcji jak żyć, kochać i realizować swoje marzenia) to nie tylko historia życia Patricka, ale także przewodnik dla każdego, kto szuka inspiracji i wiedzy na temat jak żyć pełnią życia  każdego dnia, jak żyć bez strachu, w pełnej wierze, kochając bezwarunkowo i jak osiągać swoje marzenia - bez względu na to jak wydają się one nieosiągalne.

Dziś Patrick jest znany w całym USA i poza granicami również jako pianista, wokalista i trębacz. Pianino, muzyka to jego wielka miłość i pasja, która została odkryta, gdy miał zaledwie 8-9 miesięcy. To bardzo ciekawa historia. Jednak bez pomocy mądrze kochających rodziców, Patrick nie byłby w stanie odkryć w sobie, a następnie pielęgnować swój talent.
 
Patrick jest naprawdę błogosławieństwem dla naszego świata i przykładem potencjału, który mieszka w nas wszystkich, lecz często o tym nie wiemy.

Pamiętajmy:
Każdy ma w sobie swój indywidualny Potencjał, czyli predyspozycje, talent, możliwości. Należy je tylko odkryć i rozwijać.

Na koniec filmik, który w wielkim skrócie przedstawia Patricka.
Widzimy Patricka grającego na pianinie i śpiewającego, jego dwóch młodszych braci, rodziców - ojciec w czerwonej koszuli w paski, matka w bordowej bluzce. Pozostałe osoby, to organizatorzy wielkiego projektu przebudowania ciasnego domu Patricka (po zobaczeniu Patrika w TV), w którym nie mógł sam się poruszać (wózek inwalidzki i niewidomy).
Na koniec Patric przekazuje orędzie nie tylko dla ludzi w jego wieku, ale dla każdego:
Nie ważne jaki masz rodzaj niesprawności, lub z jakim problemem borykasz się każdego dnia. Jeśli w swoim umyśle postanowisz osiągnąć cel - to go osiągniesz.http://youtu.be/6-AOsFV8RXQ

A tutaj możemy zobaczyć również Patricka noworodka i malutkiego, od urodzenia, poprzez dalsze etapy życia i jego kariery, często w duecie z ojcem, który jest muzykiem. Patrik John Hughes (ojciec) często podkreśla, jak bardzo dumny jest ze swego syna: Patrick jest moim bohaterem. Już nigdy więcej nie narzekam.
Pierwsze momenty z pianinem. Już na swoje drugie urodziny Parick grał profesjonalnie (oczywiście na swój wiek, ale raczej sporo lepiej niż na swój wiek).http://youtu.be/9xwCG0Ey2Mg

Pamiętaj!
Każdy Ma w Sobie Potencjał! Ty Też masz!
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com