Thursday, December 19, 2013

Z miłością i wdzięcznością w nowy 2014 rok.


Moc wdzięczności.

"Wdzięczność otwiera pełnię życia.
Sprawia, że to co mamy - wystarcza.
Zmienia opór - w akceptację,
Chaos - w porządek,
konfuzję - w klarowność.
Może zamienić
posiłek - w ucztę,
mieszkanie - w dom,
obcego - w przyjaciela.
Wdzięczność nadaje sens przeszłości;
przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra."
- Melody Beattie

Z Miłością i wdzięcznością w sercu pragnę zakończyć mijający rok.
Przede wszystkim pragnę podziękować Stwórcy za dar życia, za zdrowie, za każdy promyk słońca, krople rosy i deszczu, za śpiew ptaków, zapach kwiatów, powiew wiatru, cień drzew, za każdą roślinkę i owoc, za dobrych sąsiadów, za każdego człowieka, który pojawił się na mojej drodze, za każde dobre i trudne doświadczenie.

Mojej Kochanej Rodzinie, za prawdziwie bezwarunkową miłość, otwarte serca, wsparcie i pomoc, na którą zawsze mogę liczyć, a także za to tylko, że poprostu  - Jest.
Dziękuję zawsze i bez końca.

Dziękuję wszystkim dobrym lekarzom. którzy ratują życie, uczą jak żyć, aby nie chorować. Dziękuję im za to, że dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą poprzez książki, filmy, wyklady, blogi.

W ostatnim w tym roku poście pragnę również podziękować wszystkim cudownym osobom poznanym przez blogowanie.
Jestem ogromnie wdzięczna za każdą poznaną tą drogą osobę.
Każdy z Was w swój indywidualny sposób wpłynął na moje życie.
W dniach, gdy niebo było ciemne, bez słoneczka i bez gwiazd,
czytając Wasze inspirujące, motywujące, często rozweselające i pełne humoru piękne blogi, filmiki i emaile również, dostawałam lekcje, które pomagały mi zrozumieć prawdziwy sens ziemskiego życia.
Nie jestem w stanie wymieniać wszystkich po kolei, lista byłaby bardzo długa.

Dziękuję za cudowne i bardzo istotne duchowe lekcje, dzięki którym zastanawiałam się nad takimi sprawami jak:
Kim jestem? Dokąd zmierzam? Jaki jest cel mego życia?
Co to jest przebudzenie? Dokąd zmierza świat?

Podswiadomość i świadomość, ego i miłość bezwarunkowa.
Przekazy i duchowe informacje każdego dnia coraz bardziej otwierały moje serce i budziły uśpioną świadomość.

Dziękuję za wszystkie piękne lekcje związane z codzienną egzystencją.
Cudowne przepisy na zdrowe potrawy, smaczne witaminkowe sałaty, super oczyszczająco-lecznicze moje ulubione kolorowe soczki. Za wszystkie blogi motywujące do dbania o siebie, inspirujące do ruchu, do dbania o swoje zdrowie, które tak łatwo można brakiem wiedzy, jak również własnym zaniedbabniem utracić. Dziękuję za ogromną pracę, poświęcenie swego cennego czasu, aby przekazać bezinteresownie ogrom bezcennej wiedzy, motywując i inspirując.

Dziękuję za ogrom pracy włożony w tłumaczenia artykułów i filmów z języków obcych, aby przekazać nową wiedzę, ważną wiedzę. To wymaga czasu i wielu nieprzespanych, zarywanych nocy.

 Dziękuję wszystkim artystycznym duszom, za pokazanie przez swoją twórczość, poezję, sztukę, muzykę - świata w jego subtelniejszej, magicznej formie.

Pod tymi ogólnymi podziękowaniami, widzę każdą pojedynczą osobę, której z serca dziękuję za każdy wkład w kierunku niesienia pokoju na świecie, troski o naszą Planetę, powietrze, o każde Boże stworzenie. 
Nie chcę nikogo wyróżniać, i nie chcę też nikogo przez nieuwagę pominąć. Każdy z Was ma swój własny, cenny wkład za który z wdzięczością dziękuję.

Muszę zrobić jeden wyjątek. Tak mi podpowiada serce. Wśród naszej blogowej rodziny są osoby, które w tym momencie przechodzą bardzo trudny w swym życiu okres. Są to osoby, które zmagają się z cierpieniem, bólem, ciężką chorobą własną lub z najbliższej rodziny.
Bardzo współczuję Wam, jestem z Wami w swych codziennych modlitwach, płaczę z Wami i cieszę się każdym sukcesem.
Uczę się od Was najważniejszej lekcji - nigdy nie tracić nadziei, nie poddawać się, walczyć dzielnie, nie tracić poczucia humoru mimo, że dusza i ciało cierpi.
Jesteście inspiracją w największym tego słowa znaczeniu!
Dziękuję Wam, że jestescie i mimo trudnosci, niesiecie słowa otuchy, niesiecie pokój, dzielicie się radością i smutkami.

Chciałabym zachęcić całą naszą blogową rodzinę do wsparcia swymi modlitwami, medytacjami, dobrym słowem i w jakikolwiek inny sposób kto tylko może, sposób jaki podpowie mu serce, naszych kochanych blogowiczów, którzy przechodzą trudy związane z cierpieniem. Oni potrzebują nas teraz, my możemy kiedyś też być w potrzebie.
Podam jeden link do dzielnej Wojowniczej Kseni ( http://wojownicza.blogspot.com/ ), która przechodzi bardzo trudny okres w swym młodym życiu.
U niej na blogu są linki do wielu innych osób, które są w podobnej sytuacji i również w tym momencie bardzo nas potrzebują.

Pamiętajmy też -
każdy z nas ma w sobie nieograniczony swój wewnętrzny Potencjał, który zawsze jest dostępny, naturalny  i samo-uzdrawiający. To nasz duchowy potencjał - zwany Bóg, Swiatło. Potencjał na miłość, zdrowie, współczucie, bezinteresowność, życzliwość, cierpliwość, dobroczynność, szczęście, radość.

"Boże, pomóż mi uwierzyć w prawdę o mnie,
bez względu na to jak piękna jest ta prawda.
 Amen"

Ta prosta, prawdziwa modlitwa, jakże inna od typowych tzw. kościelnych modlitw, na którą kiedyś, gdzieś natrafiłam,  powtarzana często, /jak codzienna afirmacja, medytacja, modlitwa/ codziennie, pomoże nam połączyć się z naszym wewnętrznym, duchowym, zwanym też bezwarunkowym Ego. Tam jest źródło i klucz do nas. Nie ma go na zewnątrz.
Tam dostajemy siłę, wsparcie, inspirację. Nie porzucajmy tego źródła przez szukanie szczęścia, zdrowia i pokoju na zewnątrz.

Prawdziwa modlitwa nie jest dostarczona z dalekiego kosmosu;
prawdziwa modlitwa odbiera to, co jest
 już nam dane i jest już w nas. - dr Robert Holden

Cały świat może Cię kochać,
ale ta miłość nie uczyni Cię szczęśliwym.
Szczęście da Ci miłość
wydobywającą się z Twego wnętrza. (zapożyczone od Irenki )

Odnalezienia w sobie Prawdziwego Szczęścia, Zdrowia i Pokoju życzę każdemu, kto tutaj zagląda, całej naturalnej i  blogowej familii i sobie też.

Miłość, Pokój i Szczęście niech królują! - to moje życzenia na 2014 rok.

Photo patrz tutaj: Jestem jak drzewo
 
 
Przekaz od Ewci na temat: Wdzięczność:
 
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com