Thursday, April 5, 2012

Twarz Zwierciadłem Zdrowia.

Mówi się - oczy są zwierciadłem duszy.
Prawdą jest również, że Twarz Jest Zwierciadłem Zdrowia.
Stan naszego zdrowia lub jego brak odbija nasza skóra, szczególnie skóra twarzy. Chcemy wyglądać i czuć się zawsze młodo, pięknie i przede wszystkim zdrowo. Zarówno kobiety jak i mężczyźni. To nasze prawo.
Bez botoksu i bez skalpela, ani to zdrowe, ani piękne.
Właściwe dbanie o siebie nie jest takie trudne. Wystarczy zamienić parę niezdrowych nawyków na zdrowe i w krótkim czasie efekty będą widoczne.
Poprawi się nie tylko nasz wygląd, ale i nasze samopoczucie.

Dbamy o ciało, ćwiczymy. Perfekt.
Pamiętajmy, że twarz to również mięśnie.
Nawet najdoskonalszy makijaż nie zatuszuje zaniedbań, które odzwierciedla twarz.
Bardzo pomocne są ćwiczenia. Twarz to również mięśnie, więc trzeba je trenować.
Jedno z moich ulubionych ćwiczeń na mięśnie twarzy -  patrz 4ever young.
Ćwiczenia te głównie wzmacniaję mięśnie wokół ust, policzki, szyję. Pokazane ćwiczenie oczu opuszczam. Robię po swojemu - np. unoszenie oczu w górę/dół, w lewo/prawo, kręcenie gałkami raz w jedną raz w drugą stronę, zaciskanie powiek i szerokie otwieranie. Daje mi to więcej pożytku, niż pokazane na filmiku unoszenie oczu w górę i w dół z nacikiem, po których zauważyłam, że robią mi się worki pod oczami. Dlatego radzę wypróbować i jeśli komuś również nie służy - odpuścić go na konto innego.
Po pewnym czasie wykonywania tych ćwiczeń wyczujemy o co w nich chodzi, jak je poprawnie wykonać, żeby osiągnąć maksymalne efekty.

4ever young/zawsze młodzi


Drugim ważnym krokiem w kierunku piękna, zdrowia i dobrego samopoczucia jest umiejętnie dobrana kosmetyka - oczywiście naturalna. W tym temacie polecam Ani blog, to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat zdrowych kosmetyków i ich właściwego stosowania.

Dzisiaj podebrałam trochę informacji na temat oczyszczania skóry twarzy metodą OCM. Kompletne informacje najlepiej wyszperać u Ani: http://cudownediety.blogspot.com/

OCM czyli: The Oil Cleansing Method jest to metoda oczyszczania skóry twarzy za pomocą olejów, na prostej zasadzie chemicznej: tłuszcz należy rozpuszczać tłuszczem.

Oleje, a w szczególności olej rycynowy [ więcej o oleju rycynowym ] są lepsze do mycia twarzy niż tradycyjne mleczka, żele, pianki, płyny. Te typowo drogeryjne specyfiki zawierają ogrom nieprzyjaznych naszej skórze substancji. Zmywają zarówno zabrudzenia, ale i bardzo dokładnie warstwę ochronną. Skóra po takim myciu musi tworzyć na nowo swoją naturalną barierę przed szkodliwymi czynnikami.
W przypadku OCM, dzięki jednemu ze składników: olejowi rycynowemu, który wykazuje powinowactwo do ludzkiego sebum skóra nie jest uszkodzona szkodliwymi substancjami, ale dodatkowo oprócz oczyszczenia czerpie inne korzyści. Metoda pozwala na oczyszczenie się porów skóry, polepszenie krążenia oraz regulację wytwarzania sebum. Daje możliwość odstawienia specyfików do zmywania makijażu, toników, płynów micelarnych na rzecz jednej butelki z mieszanką olejów i ściereczki.
OCM jest skierowane dla każdego typu cery, w różnym wieku, bez względu na płeć.


Tak naprawdę wersji jest kilka. Różnią się one od siebie minimalnie - co opisała Ania w nawiasach.

*Mieszankę wstrząsamy prze użyciem.

*Twarz z makijażem, po całym dniu, lub przy porannej pielęgnacji delikatnie zwilżamy wodą i nakładamy mieszankę na skórę (inna opcja: nałożyć OCM na skórę suchą, niezwilżoną wodą).

*Masujemy twarz z uwzględnieniem problematycznych miejsc, czy oczu z makijażem (w przypadku wodoodpornego makijażu trzeba chwilę poświęcić), w razie potrzeby dokładamy olej.

*Moczymy szmatkę we wrzątku i nakładamy ją na naolejowaną twarz - ręcznik powinien być tak bardzo gorący, jak tylko można wytrzymać - gorąco ma tu ogromne znaczenie, ponieważ powoduje otwarcie się porów, a co za tym idzie: sebum mięknie i wypływa. Przy skórze naczynkowej należy bardzo uważać na temperaturę, by nie poszerzyć naczynek i nie doprowadzić do ich pękania.

*Czekamy aż ręcznik ostygnie (pory się zamykają), płuczemy we wrzątku i ponawiamy czynność aż do całkowitego zmycia makijażu lub po prosty 3-4 razy.

*Przy ostatnim zdjęciu ręcznika delikatnie ścieramy oleje z twarzy - w razie potrzeby płucząc szmatkę już w letniej wodzie.

*Jeśli twarz jest ściągnięta (ponad 90% osób tak ma :-) można nałożyć krem, serum, masło lub inny olej.
*Szmatkę należy wyprać np. mydłem szarym.

Co jest potrzebne do wykonania OCM.
Jak przechowywać OCM.
Różne wersje do różnych typów skór.
Jaki olej dla danej cery.
Efekty stosowania metody OCM.
I wiele innych, cennych informacji

Po szczegóły dotyczące OCM najlepiej udać się do Ani z blogu cudowne diety.
Komentarze dodatkowo uzupełniają informacje, można również pytać.

Częsć 1 oczyszcania twarzy olejami:
tutaj
Czesć 2:
tutaj


Ani blog ( każdy może znaleźć o wiele więcej upiększająco-odmładzających naturalnych kosmetycznych informacji):
http://cudownediety.blogspot.com/
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com