Thursday, April 19, 2012

Najważniejsze - zrozumieć

Najczęściej w trudnych chwilach życia pytamy DLACZEGO?
Dlaczego tak się stało? Dlaczego akurat mnie to spotkało?
Dlaczego? dlaczego?


W związku z przedwczesną śmiercią dr Ewy Hankiewicz (2005), miała zaledwie 45 lat, również trudno nie spytać  DLACZEGO?
Gdy pierwszy raz spotkałam dr Ewę Hankiewicz była tuż po wyzdrowieniu z bardzo ciężkiej choroby, gdzie lekarze mówili trudno, ale już nic więcej nie możemy zrobić.
Uzdrowienie dr Ewa zawdzięczała samej sobie, swoim sprawdzonym, naturalnym metodom, które z determinacją wykonywała. Miała dwoje dzieci, w tym jedno malutkie, zaraz po urodzeniu którego zapadła na ciężką chorobę. Miała dla kogo żyć i chciała bardzo żyć.
Od uzdrowienia żyła jeszcze, jeśli się nie mylę ok.10 lat. Była pełną energii, powiem nawet przebojową, tryskającą zdrowiem, entuzjastycznie nastawioną do życia optymistką.
Dlaczego tak się stało?  Szczerze - też bym chciała wiedzieć.
Dla człowieka tak bardzo chorego, skazanego już na śmierć, dodanie sobie 10 lat jest jednak dużym sukcesem.
Obiecałam, że napiszę dlaczego Ewa Hankiewicz nie napisała książki. Obiecywała, że napisze książkę, już gromadziła materiały. Na każdym spotkaniu z dr Ewą, padało pytanie, kiedy będzie książka.
Odpowiedź była bardzo prosta.
Dr Ewa zawsze odpowiadała - 'Moja wiedza w temacie naturalnych metod leczenia, odżywiania ciągle ulaga zmianie. Ciągle poznaję coś nowe, lepsze. To co rok temu zalecałam, dzisiaj już nie polecam. Ileż sałatek namieszaliśmy na kursach. Dzisiaj wystarczą nam same owoce, lub warzywa. Wszystko co proste jest genialne'.
Ewa Hankiewicz chciała, aby jej książka zawierała sprawdzoną, najlepszą, czystą prawdę o człowieku i jego naturze. Chciała, aby każdy mógł Zrozumieć jak ważne jest zdrowie, jak dbać o siebie, jak bardzo dużo zależy od NAS SAMYCH.
To mi się zawsze podobało - ta otwartość na nowe, nieznane. Dr Ewa znała prawie wszystkie metody naturalne od akupunkury, masażu, urynoterapii, bioterapii, itd,  na zdrowym odżywianiu skończywszy. Zawsze miała odwagę powiedzieć - nie wiem, sprawdzę, miała odwagę przyznać się do zmiany swych poglądów.

Ciekawa jestem jakich jeszcze zmian dokonałaby Ewa H. gdyby była dzisiaj obecna.

Najważniejsze przesłanie dr Ewy w temacie utrzymania zdrowia, jak i pozbycia się nawet najtrudniejszych problemów ze zdrowiem  - Surowe Jedzenie, szczególnie frutarianizm - jak wiemy, dzisiaj jest kontynuowane i zdobywa coraz większą popularność. Nie zostało obalone, lecz dalej jest poznawane i wiedza na temat surowego opiera się na naukowych dowodach. 
Parę lat temu, leczenie dietą surową było zaledwie w powijakach, miało więcej przeciwników niż zwolenników, zwłaszcza w świecie lekarskim. Dzisiaj mamy już mnóstwo książek, filmów, pięknych blogów dotyczących tematu surowego jedzenia i mnóstwo osób, które dzięki surowej diecie pozbyło się poważnych dolegliwości.
Wielu lekarzy również dzisiaj docenia i stosuje w swojej praktyce leczenia  - metodę surowej diety z dużym sukcesem.
Mamy możliwość edukacji.  Poszukujmy, zdobywajmy najlepsze dla nas informacje. Najważniejsze jest Zrozumieć.  Róbmy to, póki jesteśmy zdrowi. Nasze zdrowie to nasz największy skarb i przede wszystkim zależy od nas.
Oczywiście w przypadku trudnych schorzeń też pamiętajmy, że informacje z różnych źródeł, świadectwa uzdrowień mają na celu zmotywowanie nas, dostarczenie informacji, ale to nie jest leczenie. Leczeniem chorego zajmują się lekarze.
Bądźmy jednak świadomi i wybierajmy dla siebie to co najlepsze.

Cieszę się ogromnie, że w Polsce wiedza na temat surowego jedzenia jest bardzo propagowana. Jest wiele książek, programów TV, programów radiowych. Dzięki znakomitej znajomości języków obcych naszych młodych,  mamy dostęp prawie natychmiast do literatury i nowości medycznych z całego świata.

Dzisiaj, gorąco pragnę polecić bardzo dobry wykład na temat odżywiania, nazwanego Dietą Alleluja. Od dawna zaglądam na stronę Dieta Alleluja ( http://www.hacres.com/).
Nazwa mnie kiedyś nie pociągała zbytnia. Ale jak zwykle nie sądźmy książki po okładce.
Dieta Alleluja bardzo mi przypomina nauki dr Hankiewicz, czyli to co najlepsze.

Dajmy sobie szansę na zdrowe, szczęśliwe życie.
To co sami musimy zrobić, nikt za nas nie zrobi.
Abyśmy nigdy nie musieli pytać Dlaczego?

Tego wykładu nie można przegapić jeśli chcemy ZROZUMIEĆ.  

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com