Tuesday, April 10, 2012

Bułka i przysmaki z pod płotu.

Gdyby pewnego dnia w wyniku jakieś katastrofy żywieniowej z półek wszystkich sklepów zniknęły bułki, to milioner, staruszka, głodne dziecko i miliony innych ludzi wpadłoby w istną panikę. Telewizja i gazety trąbiłyby o tym z każdej strony i zapewne ogłoszonoby katastrofę żywieniową. A dla Artura byłby to dzień jak co dzień, spokojnie i bez emocji przyglądałby się temu zamieszaniu.
Takie myśli pod rozwagę poddała Alani, z blogu Frutarianka w swoim ciekawym poście pt.  Bułka z kilku perspektyw . Polecam cały artykuł.

Bułkę Alani użyła raczej jako symbol. 
Dla mojej sąsiadki np. może to być utrata samochodu. Nie będzie w stanie dojść do sklepu po przysłowiową bułkę. Ledwo dochodzi parę kroków do samochodu. Waga  zbyt ciężka. Lubi chipsy, junk-foody i nie lubi nawet spacerować.
Dla kogoś innego może to być codzienne lekarstwo, bez którego wierzy mocno, że nie może żyć. Mimo, że pod płotem rosną sobie roślinki z których zrobione jest lekarstwo.

W odpowiedzi na to zagadnienie, nasunął mi się styl życia prowadzony przez Łukasza, znawcę i miłośnika dzikiej roślinności, a także jego dzika kuchnia.  Wiele osób zna Łukasza z kursów jakie prowadzi, z jego bardzo barwnych artykułów, jakie można znaleźć w magazynie Wróżka w dziale Z zielnika niezwykłego botanika - Dzikie rośliny jadalne. Z jego prac dowiedziałam się np., że nawet malownicze szuwary z  nad jeziora mogą nie tylko cieszyć oko w wazonie, ale mogą być także rozkoszą dla podniebienia.

O Łukaszu: http://www.luczaj.com/autor.htm


A to Łukasza dom z jego ulubinym ogrodem.

Łukasz w ogrodzie cz.1


Łukasz w ogrodzie cz. 2
http://youtu.be/JfbzICDgL5I

Strona Łukasza:
http://www.luczaj.com/

Dziki obiad:
http://www.kuchniaplus.pl/kuchnia_prowadzacy_91_nnukasz-nnuczaj.html

Gołąbki i placuszki na dziko:
http://www.kuchniaplus.pl/kuchnia_przepis_0-0-7402_golabki-z-podbialu.html

Niekiedy trzeba zjechać cały świat, aby przekonać się, że największy skarb jest ukryty tuż obok rodzinnego domu. A dokładnie - pod płotem. - Łukasz Łuczaj
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com