Wednesday, February 16, 2011

Na dobre rozpoczęcie dnia...

Dobroczynne opukiwanie
Sztuka uzdrawiania opukiwaniem
 - to hasła główne dzisiejszego posta.

Luty to moim zdaniem najlepszy miesiąc na rozpoczęcie oczyszczenia siebie, czyli przygotowania swojego ciała i umysłu do dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Dlatego warto zacząć już w lutym, ponieważ oczyszczenie, aby było skuteczne musi zająć trochę czasu. Ile nam zajmie czasu, zależy przede wszystkim od celu jaki chcemy osiągnąć, także od stanu kondycji i zdrowia w jakim aktualnie jesteśmy, ale również od metody/metod jakie zastosujemy.
Niezależnie od formy w jakiej teraz jesteśmy, czy to fizycznej, czy psychicznej, ile przez zimę mamy nagromadzone niepotrzebnych zapasów do zgubienia, na wiosnę i lato zawsze chcemy lepiej wyglądać i czuć się zdrowo, lekko i radośnie. Jeśli już teraz o tym pomyślimy, te wszystkie dobre rzeczy osiągniemy zanim wiosna zawita. A wiosna tak naprawdę jest już tuż.. tuż...
Na początek proponuję poruszyć ciało przy pomocy masażu. Nie każdy ma możliwość korzystania z profesjonalnych masaży, ale nie znaczy, że nie można samemu sobie pomóc wykonując tzw. auto-masaż. Mój ulubiony masażer jest bardzo prosty, praktyczny, tani, bardzo pomocny i nie zamieniłabym go na żaden inny. Jak widać na zdjęciu poniżej jest to rodzaj 'trzepaczki', którą w krótkim czasie można przemasować (ostukać) całe ciało od stóp, aż po czubek głowy. Niektórym partiom ciała można poświęcić więcej czasu. Lubię go również dlatego, że nie zajmuje dużo miejsca, można go brać ze sobą w dalekie podróże np.samochodem i nie dopuścić do stwardnienia mięśni karku i zdrętwienia mięsni nóg z powodu długiego przebywania w pozycji siedzącej. Jeśli ktoś nie ma takiego urządzenia, można wykorzystać do 'obstukania' ciała zwykłą szczotkę do włosów. Masażer jest trochę lepszy, ma giętkie jak sprężyna połączenie 'szczotki' z rączką co ułatwia masaż.
Proponuję również bardzo łatwą, trochę zabawną, ale jednak pomocną metodę 'ostukiwana', która tajemniczo brzmi EFT (Emiotional Freedom TechniQues). W pewnym sensie, w moim odczuciu, jest ona rodzajem masażu, łatwego w wykonaniu przez siebie samego dlatego ją podaję. Nie sugeruję, że jest to panaceum na wszystkie choroby, lecz pomaga w sposób łatwy i bez ponoszenia kosztów, samemu pomóc sobie w uzyskaniu lepszej kondycji, a to wiąże się z poprawą zdrowia. Taki samodzielny 'masaż' to bardzo dobry 'wstęp' do rozpoczęcia oczyszczania ciała ze złogów emocjonalnych i fizycznych.
 Metoda ta jest znana i staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, mimo, że wielu osobom wydaje się delikatnie mówiąc - bez sensu. Sens jednak ma, gdyż oparta jest na zasadach akupresury, a akupresura to m.in. znajomość meridianów, czyli punktów energetycznych rozmieszczonych na całym ciele. Ciało nasze jest jak system komputerowy, w którym zakodowane są punkty odpowiadające wszystkim układom naszego organizmu, ich zakończeniom nerwowym. Drażniąc, masując, ostukując pewne miejsca poprawiamy kondycję całego ciała, a także kondycję psychiczną.
Nazywanie problemu po imieniu i pozytywne afirmacje także są pomocne w procesie zdrowienia i oczyszczania.
Dla tych którzy chcą skorzystać z tej metody proponuję książkę, e-book, w której autorka przedstawiła w sposób bardzo profesjonalny, dokładny i przystępny zasady i benefity EFT.
 (EFT znaczy  - Technika Wyzwolenia Emocjonalnego)
Wprowadzenie do EFT - Joanna Chełmicka, Instytut EFT.

Dla łatwego wyobrażenia sobie jak wygląda 'opukiwanie' dla zdrowia, proponuję oglądnąć filmik. Wersja jest angielska, lecz pokaz jest czytelny dla każdego, zwłaszcza po zapoznaniu się z informacjami z e-booka.Znalazłam również film z polskimi napisami:Lubię ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=X4EDgTc0AyQ&feature=related

Dla tych, którzy chcieliby dokładniej zapoznać się z tą metodą, podam linki do ciekawych stron dotyczących EFT:
Instytut EFT:
http://www.instytuteft.com/

Radość Życia:
http://www.radość-życia.pl/

Forum Psychologiczne:
http://www.nerwica.com/wyleczy-am-si-eft-i-polecam-innym-t8213-154.html

A na koniec proponuję wziąć udział 'na żywo', (nie wychodząc z domu) w małej rundzie EFT :
 Rada na Dobre Rozpoczęcie Dnia:
http://www.instytuteft.com/blog/?page_id=10

Miłego Dnia Życzę!
***
Dalszy ciąg na temat oczyszczania będzie wkrótce.
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com