Monday, April 13, 2009

Kontrowersje na temat lewatywy...

Photo: Wikipedia

Czytałam wiele kontrowersyjnych opini na temat działania lewatywy. Każdy ma prawo do swojego zdania, jak również każdy ma prawo wyboru. Najbardziej zaskakuje mnie niechęć niektórych lekarzy, wręcz wrogość do tej metody. Od dzieciństwa często przebywałam w szpitalach, bardzo dobrych szpitalach, gdyż miałam problemy z nogami od urodzenia. Zawsze przed operacją musiała być zrobiona dzień wcześniej lewatywa. Każdy pacjent przed poważniejszą operacją miał robioną lewatywę. Poza tym codzienna wizyta lekarska i rutynowe pytanie - Stolec był? ..Jeśli nie, to lekarz przepisywał lewatywę. Oczywiście jako dzieci nie lubiliśmy tego, i często kłamaliśmy - Był, panie doktorze.
To było oczywiście ponad 50 lat temu. Przed urodzeniem pierwszego dziecka, też musiała być lewatywa. Po 5-ciu latach, gdy rodziłam drugie dziecko, już "moda" na lewatywy gdzieś sie rozmyła. Ale też i szpitalnictwo bardzo zmieniło się na niekorzyść. Właśnie wtedy nabawiłam się infekcji, i ledwo z tego wyszłam. Wcześniej, we wszystkich szpitalach jakich bywałam, było niemal sterylnie czysto, lekarze byli naprawdę z powołania. Dzisiaj można raczej pomarzyć, chociaż i dzisiaj jest wielu wspaniałych lekarzy, lekarzy z powołania, lecz kto się z nimi liczy. Dzisiaj liczy się biznes. Lekarze prawdziwi, z powołania naprawdę nie maja dzisiaj łatwo.

Jeśli ktoś ma problem z jelitami, przed zrobieniem
kolonoskopii lekarz przepisuje wykonanie dzień wcześniej lewatywy. Oprócz tego przepisuje zażycie gorzkiej soli, w celu dokładnego oczyszczenia jelit.
Miałam kontakt z wieloma osobam, które miały nawet poważne problemy jelitowe, i przed zrobieniem badań kolonoskopowych musiały zrobić wcześniej lewatywę. Co bardzo ciekawe, te osoby, które nie miały oporów z wykonaniem lewatywy, i wszystko wg. instrukcji lekarza dokładnie wykonały, czuły się z dnia na dzień znacznie lepiej - właśnie z powodu oczyszczenia, wyrzucenia z siebie śmietnika. Mijały bóle głowy, a nawet czasami i problemy jelitowe mijały.
Ciekawe jest również to, że lekarz przepisywał wykonanie lewatywy osobom z problemami jelitowymi, nawet czasami poważnymi, gdzie później miały usuwane operacyjnie część jelita. Jednak lekarze zalecali wykonanie lewatywy, a słuszałam takie opinie, że jelita mogą popękać.

Napewno należy być ostrożnym, i przy poważniejszych problemach, nie tylko z jelitami, trzymać się zaleceń lekarza.
Wielu lekarzy również preferuje oczyszczanie jelit przy pomocy lewatywy.

Na zakończenie tego niezbyt miłego, ale jakże pożytecznego dla zdrowia tematu, pragnę dodać jeszcze parę słów.
Mam 60 lat, czuję się młodo, zdrowo, młodziej i zdrowiej niż gdy miałam 40 lat. Tylko dzięki temu, że zrozumiałam, że przede wszystkim o siebie trzeba dbać samemu.
Zdrowy styl życia, odżywiania, oczyszczania ciała, pogoda ducha i przede wszystkim wiara w siebie i w Siłę Wyższą (Bóg), - to jest nasza praca, i nikt tego za nas nie zrobi. Nawet najlepszy lekarz, najcudowniejsze lekarstwo. Lekarz wykonuje to co do niego należy, a to co do nas należy musimy wykonać sami.
Ponieważ jest to temat - Lewatywy - muszę z cała pewnością powiedzieć, że bez pomocy lewatywy, prawdopodobnie by mnie dzisiaj już tutaj nie było. Czy ktoś w to wierzy, czy nie, czy się popuka po głowie, czy mu ręce opadają, dla mnie to nie ma żadnego znaczenia.
Mogę tylko zapytać - Czy próbowałeś?...Jeśli nie, to najpierw spróbuj, może ci się przyda, ale napewno nie wyrażaj opini jako expert w tej sprawie.
Jest bardzo dużo lekarzy, szpitali, gdzie lewatywa jest stosowana, jako jeden z ważnych punktów w leczeniu.
Nosimy w sobie wiele toksyn, pozostałości po antybiotykach, lekach, synteteycznych witaminach, złym odżywianiu. Uwolnienie się od tego bagażu to pierwszy stopień do przywrócenia zdrowia i młodości.

Dr Norman W. Walker w swojej książce „Kwitnące zdrowie — porady lekarza, który w znakomitym zdrowiu dożył 116 lat” pisze: „Stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że najbardziej podatnym gruntem dla rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych są ludzkie ekskrementy o temperaturze 37–38 stopni Celsjusza, czyli o temperaturze ciała. Stąd wniosek, że właśnie w zawartości jelita grubego należy przede wszystkim szukać przyczyn wszelkich dolegliwości i każdej choroby. Toteż lepiej zadbać o czystość, niż być zmuszonym do operacji jelita. (…) Jeżeli chcesz być zdrowy, utrzymuj swoje ciało w czystości nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz, i właściwie je odżywiaj”.


Przydatne Linki:
Lewatywa
***
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com