Monday, April 27, 2009

Nasze zdrowie wypisane jest na kręgosłupie.

***
Kręgosłup prosi - nie lekceważ mnie!
Kręgosłup prosi - dbaj o mnie jak o najcenniejszy skarb!
W nagrodę - będziesz zdrowy, sprawny i młody przez całe swoje życie.
Zacznij już od dzisiaj, nie odkładaj na jutro, odkładanie na jutro znaczy.... nigdy.
Nie ważne w jakim jesteś wieku i stanie zdrowia.
Pamiętaj - nigdy nie jest za pózno!

Nasze zdrowie wypisane jest na kręgosłupie!

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywa kręgosłup w ogólnym stanie naszego zdrowia, jak również i młodości. Statystyki podają, że ok. 80% wszelkich naszych chorób należy szukać w kręgosłupie. Im wcześniej się o niego zatroszczymy tym lepiej.
Zdrowy kręgosłup to tak naprawdę zdrowy człowiek.
Przez otwory międzykręgowe przechodzi 31 par nerwów rdzeniowych, które przekazują impulsy od mózgu do poszczególnych organów, jak również w odwotną stronę - od organów do mózgu. Zatem, jeśli nasz kręgosłup nie jest prawidłowo ustawiony, nerwy są uciśnięte, nieprawidłowo
ułożone, zmiażdżone, wówczas cierpi nie tylko nasz kręgosłup, ale także poszczególne organy, jak np. wątroba, serce, uszy, itd., a także nasz umysł i stan emocjonalny.
Nie należy nigdy bagatelizować bólu kręgosłupa! Im wcześniej prawidłowo zadbamy o nasz kręgosłup, tym pewniejsze jest jego pełne usprawnienie, a co za tym idzie - powrót do zdrowia. Bardzo często po usprawnieniu kręgosłupa, okazuje się, że wątroba, czy serce, czy któryś z innych organów wyleczyły się same.
Nie radzę uśmierzać bólu tabletkami przeciwbólowymi. To przynosi więcej szkody niż pożytku. Ból jest sygnałem, że coś jest nie tak, że trzeba usunąć przyczynę bólu, póki nie jest za późno. Tuszując ból, nie leczymy przyczyny, lecz problem postępuje i po pewnym czasie, czasami po latach, okazuje się, że czeka nas już tylko operacja chirurgiczna lub trwała niesprawność.
Niektórzy zadawalają się blokadami, gdyż przez pewien okres nie czują bólu. Blokada paraliżuje nerw, który przestaje przekazywać sygnał bólu do mózgu, czyli mówiąc prostym językiem - jesteśmy oszukiwani, zadowoleni, że wszystko jest w porządku. To jest nieprawda, blokada Nie leczy i Nie naprawia uszkodzonego kręgosłupa. Blokada działa przez pewien okres czasu, i na dodatek niszczy nam wątrobę i trzustkę.
Jedną z najlepszych i bezpiecznych metod przywrócenia sprawności kręgosłupa (jeśli nie jest za późno) jest tzw. Terapia Manualna.
cdn.

"Człowiek na tyle jest młody i zdrowy, na ile młody i zdrowy jest jego kręgosłup".
***********

Photo pochodzi ze strony, którą polecam: Paweł Białek

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com