Thursday, January 29, 2009

Siła Wiedzy

Wiedza to Potęga.

"Mieć wiedzę, to tak, jakby mieć dwa słońca."
Heraklit

Wiedza jest potegą, pozwala nam znależć własną drogę.

Od ponad miesiąca polecam najlepszą książkę jaką udało mi się zdobyć na temat uzdrawiania, zdrowego stylu życia, oczyszczania organizmu, nadziei, ... i wiele, wiele więcej cennych informacji.


Poza tym Terapia Doktora Gersona, bo o niej właśnie wspominam, jak podają statystyki, notuje najwięcej udokumentowanych, długotrwałych uzdrowień, co sama osobiście doświadczyłam
patrz:Lepiej zapobiegać niż leczyć: http://flyashighaseagles.blogspot.com/2009/01/lepiej-zapobiega-ni-leczy.html

Posiadam "Healing The Gerson Way" w wersji angielskiej, a także "Terapia Doktora Gersona" w polskiej wersji, w bardzo dobrym tłumaczeniu przez Jacka Dybczaka. Naprawdę należą się duże podziękowania dla Jacka za pięknie przetłumaczoną, bezcenną książkę. Jacek jest jednym z pacjentów leczących się za pomocą Terapii Gersona w klinice Gersona w Meksyku. Widząc znakomite efekty jakie przynosi terapia, podjął się dzieła rozpowszechniania wiedzy o Terapii Gersona w Polsce. Efektem tych działań jest mi.in. ta strona internetowa: http://www.terapiagersona.com.pl/kontakt.html
oraz tłumaczenie książki "Terapia doktora Gersona".

Pierwsza książka o Terapii Gersona po polsku oraz więcej informacji znajdziesz tutaj:
http://www.terapiagersona.com.pl/ksiazka.html

W książce tej zawarte są wszystkie potrzebne informacje do stosowania terapii również w domowych warunkach.

"Wiedza pozwala nam znaleźć własną drogę do uzdrowienia ducha i ciała".

"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego sie nie wie."
Lew Tołstoj

Często wydaje nam się, że mamy wystarczającą wiedzę na temat zdrowia.
Przytoczę fragment z "Terapia doktora Gersona" dotyczący profesora medycyny. Bez wątpienia wiedza medyczna profesora medycyny nie budzi wątpliwości.

...W 1992 roku Y.H., profesor medycyny z Japonii, zaczął mieć problemy z oddawaniem stolca. Po badaniach, zabiegu chirurgicznym połączonym z biopsją wątroby, okazało się, że jest to rak jelita grubego z przerzutami do wątroby. Profesor Y. H. zgodził się na cztery łagodne sesje chemioterapii, ale spowodowały one jedynie powiększenie guza.
Wtedy pacjent odmówił dalszych zabiegów i rozpoczął Terapię Gersona, podążając za wskazówkami zawartymi w książce dra Gersona.
14 lat później jest człowiekiem w pełnym zdrowiu, ze zdrową wątrobą, leczącym skutecznie tą samą metodą wielu pacjentów.
Opisał swoje doświadczenia w książce (dostępna tylko w jezyku japońskim) i przeszkolił kilku kolegów po fachu w prowadzeniu Terapii Gersona.
Na dzień dzisiejszy leczy jednoczesnie, przy zastosowaniu metody Gersona, do 500 przypadków nowotworów złośliwych, które odpowiadają pozytywnie na protokół terapii.

Fragment z "Terapia doktora Gersona", str. 275,..
z rozdziału: Historie wyleczonych pacjentów.


Nie możliwe dla człowieka jest uczyć się, jeśli uważa, że już wszystko wie, jak twierdził Epictetus.

Mamy Dwa rodzaje Wiedzy: znajomość tematu i znajomość źródła wiedzy.

W dzisiejszych czasach jest mnóstwo książek, czasopism i innych materiałów, w tym Internet, gdzie możemy znaleźć wszystko na temat zdrowia, skutecznych terapii, cudownych leków, suplementów, itp. specyfików.
Dobrze jest zachować ostrożność w wyborze tak lektury jak i metody, czy leku.
Warto również słuchać co mówi nasza własna intuicja.

W trudnych przypadkach, radziłabym korzystać z rady lekarza, który przede wszystkim preferuje naturalne metody leczenia i sam żyje w zgodzie z naturą.
****
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com