Wednesday, April 1, 2015

Zawsze należy działać na cały organizm.


Już 2 tys. lat temu Sokrates powiedział:
Nie można uzdrowić wzroku
bez działania na głowę.
Nie można uzdrowić głowy
bez działania na ciało.
Nie można uzdrowić ciała,
bez działania na duszę.

A my chcemy uzdrowić tabletką wszystko, albo myślimy, że wystarczy się modlić i Pan Bóg nas uzdrowi.
 Nikt nie jest w stanie nas uleczyć, tylko MY sami, a to dlatego, że to My przede wszystkim musimy Chcieć wyzdrowieć! .... i My musimy Działać!
Jeśli nie chcemy wyzdrowieć, nikt i nic nas nie uleczy, ani najlepszy lekarz, ani nawet P. Bóg nam nie pomoże. /Zrobię co do mnie należy i to co mogę, resztę powierzam Bogu,....to jest rozsądne podejście/

Jeśli chodzi o zespół cieśni nadgarstka również trzeba zająć się całym organizmem.

 Ciałem, umysłem i duchem.

Dotyczy to wszelkich innych schorzeń. W temacie rąk, szczególnie reumatyzm, przepracowane ręce, kręgosłup, szyja, przez długie prace z komputerem, nie przestrzeganie prawidłowej postawy, itp.

Podam dzisiaj dwa bardzo proste, łatwe do nauczenia się i efektywne ćwiczenia.

Pierwszy filmik:
dwa ćwiczenia pomagające utrzymać nadgarstek, ręke i palce giętkie, również wpływają na poprawę krążenia. Przydatne, gdy lubią nam marznąć ręce i gdy ręce są przepracowane.

1. dotykamy kciukiem po kolei każdy palec.
2. otwieranie i zamykanie kwiatu lotosu.
Ważne! - koncentrujemy się na środku dłoni, nie na palcach, to jest różnica w efekcie.

 
 
Drugi filmik.
Działanie jak w powyższym filmiku.
+
Moim zdaniem rewelacyjne działanie nie tylko na dłonie, ale na całe ręce, całe ciało i umysł.
Masaż, akupresura w jednym. Szybki efekt.Zdrowy kręgosłup, zdrowy człowiek.

Warto skorzystać z usług dobrego kręgarza, masażysty. Przede wszystkim kręgarza, masaż przy braku mozliwości bardzo łatwo każdy może wykonać sobe samemu. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas i oczywiście pieniądze. Kręgosłupa sami nie damy rady zreperować ani masować. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, ani finansowo też nas nie stać, absolutnie nie warto się zniechęcać i martwić. Mimo wszystko sami możemy wiele dla siebie zrobić. (będę jeszcze o tym pisać)
Ogólna, dobrze dobrana codzienna, regularna gimnastka rozluźni mięśnie kręgosłupa i całego ciała oraz usprawni kręgosłup.
Wyobraź sobie, nawet tylko 10 minut ćwiczeń codziennie. Jakie ogromne będą benefit już po 2-3ch tygodniach, miesiącach.
Wyobraź sobie jak będziesz wygladał i funkcjonował za 5, 10 lat ćwicząc regularnie nawet tylko 10 minut?
A jak będzie bez ćwiczeń?

Zachęcam bardzo do codziennych ćwiczeń każdego, nie ważny wiek, profilaktycznie czy w celu powrotu do zdrowia. Ważne, aby ćwiczenia dobrać sobie indywidualnie do swoich możliwości i aby je wykonywać systematycznie.

Modlące się ręce

I na koniec coś dla ducha. Dzisiaj znalazłam na FB,  napisany tekst przez Agnieszka Edyta Wiktoria. Synchronizuje za mną, niech płynie dalej.
 
"Subtelne uzdrawiające działanie ma złożenie obu dłoni. Mistycy wszystkich czasów nauczali ludzi, aby do modlitwy składać ręce. W rzeczywistości zetknięcie dłoni i opuszków palców powoduje silny przepływ światła przez całe ciało!
Złączcie obie dłonie
powoli i z pełną uwagą. Powierzchnie dłoni i wierzchołki palców lekko stykają się ze sobą. Szczególnie oddziaływanie zachodzi, kiedy (jak to pokazano na rysunku) palce wskazujące złożonych dłoni dotykają lekko warg, a kciuki - podbródka.

 Dobroczynne, wewnętrzne wyciszenie i trwanie w pozycji pozwalają dostrzec uzdrawiające prądy w całym organizmie. Jeśli wtedy, pozostając w ciszy, zaprosicie swojego anioła lub przewodnika duchowego, nastąpi od razu połączenie z wyższym wymiarem światła. Wkrótce poczujecie przepływ delikatnej energii kosmicznego światłą przez  modlące się ręce.
Dłonie wytwarzają silne pole energetyczne, ponieważ prawa i lewa mają różną biegunowość.
Także na ustach tworzy się silne pole energetyczne. Dzięki delikatnemu dotknięciu dolnej części podbródka uwalniają się blokady w obszarze gruczołów ślinowych. Blokady w tym obszarze mogą wywoływać ciągłe podrażnienie tych gruczołów, co powoduje pernamentne uczucie głodu. To tu tkwi jedna z istotnych przyczyn nadwagi. Uwolnienie blokad w i obszarze podbródka jest najlepszym i najkorzystniejszym środkiem wyszczuplającym! 
 
Poniżej wykaz dolegliwości fizycznych i psychicznych, na które korzystnie mogą wpłynąć  modlące się dłonie.
Dolegliwości fizyczne : bóle głowy, zawroty, nadciśnienie krwi, zaburzenia krążenia, bóle w ramionach i rękach, dolegliwości trawienne, bóle żołądka, ucisk i szum w uchu i szmery w uchu, dolegliwości sercowe, stany wyczerpania, nadwaga.
Obciążenia psychiczne: przygnębienie, poczucie osamotnienia, zazdrość, poczucie winy, nadwrażliwość, brak zaufania do siebie, depresja".

 
Trudi Thali, "Otwierania ciała świetlnego"
 

Agnieszka Edyta Wiktoria's photo.

 
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com