Tuesday, April 21, 2015

Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi światem...człowiek to produkt kultury masowej?


Uczę się od lat staram się od lat 
By sprawiedliwą miarką móc odmierzyć świat 
Oddzielić ziarna od plew od bieli czerń 
Wśród tylu znaczeń prosty odnaleźć sens

Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym 
Tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim 
Tyle samo prawd ile kłamstw pośród mijających dni 
Że sam diabeł nie odróżni ich 

(Tak spiewała Izabela Trojanowska, muzyka: Romuald Lipko, słowa: Andrzej Mogielnicki)

Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi światem, każdy to wie, czuje i doświadcza w codziennym życiu.
Jak odzielić ziarno od plew? .... plewy bywają podane w atrakcyjnym, kuszącym opakowaniu,
a dobre ziarno jest jak naga prawda, musi bronić się samo.
 Jak wychwycić własną prawdę, własne przekonania, własne wartości od tych nabytych?
Jak zdjąć z siebie mundur, który nam przylepiono?
Wbrew pozorom, wcale nie jest to łatwe.
Każdy z nas podlega zróżnicowanym wpływom różnych ludzi, tradycji rodzinnych, różnych teorii, religii, różnych szkół, dlatego jesteśmy tak różni w poglądach, jesteśmy tworem przeróżnych wpływów.

Gdzieś, kiedyś natrafiłam, na moim zdaniem trafne określenie - człowiek jest produktem kultury masowej.

Zdjęcie tego nabytego munduru, który nam przylepiono nie jest łatwe, ale możliwe! Trzeba przezwyciężyć wiele trudności,  przede wszystkim - przezwyciężyć Siebie, zrewidować swoje poglądy (czy aby swoje?), swoją wiedzę, być otwartym..... to jest bardzo trudna walka.
Mądry Król Salomon mówił - prawdziwym bohaterem nie jest ten, kto zwycięża wojny, ale ten kto zwycięży Samego Siebie.

Np. królująca dzisiaj piękna reklama jest przykładem siania ziarna w nasze umysły. Bywa, że nawet trudno zorientowac się, że wprowadza nas w błąd. Hasła piękne, często działające na emocje, wszystko po to, aby wpłynąć na nasze decyzje. Bywa, że głoszone hasła poparte są 'naukowymi dowodami'. Dla wielu osób "naukowe dowody" to dowód niezbity, że to jest dobre ziarno. Z czasem okazuje się,  ze dowód naukowy może by również dobrym chwytem biznesowym.

Od dawna fascynuje mnie i staram się Zrozumiec Prawa Natury prezentowane przez Nową Germańską Medycynę, która wiele osób zachwyca, wielu przeraża, niektórzy starają się wszystkimi sposobami nie dopuścić do jej poznania.

NGM (Nowa Germańska Medycyna) kieruje się Prawami Natury.

Żaden lekarz nie jest w stanie pacjenta uzdrowić, jeżeli w samym pacjencie nie dojdzie do wewnętrznych zmian.
Sam pacjent jest odpowiedzialny za swój stan zdrowia i tylko on może spowodować, że organizm całkowicie wyzdrowieje.


Powyższe prawo natury (w ramce), gdyby tylko nie było ignorowane.....???

Twórcą NGM jest dr med. mgr teol. Ryke Geerd Hamer, dlatego od nazwiska twórcy NGM często nazywana jest Medycyną Hamera. Nazywana też jest Nową Medycyną.
Warto poświęcić trochę czasu, aby poznać tajemnice Praw Natury. Nie da się tej wiedzy połknąc za tzw. jednym przysiadem. Moim zdaniem jest to studiowanie na całe życie. Dr Hamer ciągle pracuje nad doskonaleniem swych odkryć, mimo ogromnych trudności ze strony 'wiedzących najlepiej' jego nauki przenikają  w świat.

Zaczynać naukę tej wiedzy w momencie, gdy ciało nękane jest przez objawy, a co gorsza została już postawiona "groźnie" brzmiąca diagnoza i prognoza, to trudne zadanie, a czasami wogóle nie możliwe.

Dlatego zapraszam wszystkich do nauki już teraz, zanim pojawią się jakieś niepokojące objawy, zanim lekarz postawi niepokojącą diagnozę.

To zaproszenie od Ewy Leimer, patrz dobre źródło: link

Odkrycie doktora Hamera nie ma sobie równych w historii odkryć. Jest to główne odkrycie ery nowożytnej, a nawet najważniejsze z dotychczasowych, gdyż dotyczy życia człowieka i innych istot żywych.
Jest ono samo w sobie tak spójne i jasne, że nie potrzebuje (na obecnym etapie) żadnych uzupełnień. Nie ma niczego porównywalnego w historii odkryć, może odkrycie kopernikowskie.
 Tacy ludzie, jak dr Hamer rodzą się raz, może dwa, na tysiąc lat...
Żeby móc z tego odkrycia korzystać, to znaczy świadomie, praktycznie na sobie doświadczać, trzeba je zrozumieć.
Dzisiaj nie ma innej drogi! Ale proszę mi wierzyć, że ta droga jest dla każdego możliwa. Sama kroczę nią od ponad 20-tu lat bez "porady" i "pomocy" lekarskiej.
Szczególność Germańskiej polega na tym, że rozumiejąc ją i postępując według wymagań natury, nie potrzebujemy terapeuty... ponieważ nasz organizm "terapeutuje" się  sam... czasami przeszkadzamy mu w tym, gdy podejmujemy, błędne, niemądre decyzje, czy kroki...

Ewa Leimer jest nauczycielem nauczania początkowego oraz magistrem pedagogiki opiekuńczej. Swój dyplom nostryfikowała na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Wiedeńskiego, na kierunku pedagogika specjalna i lecznicza. Nową Medycyną zajmuje się od 12 lat. W Wiedniu mieszka od 24 lat. Do maja 2005 roku pracowała w jednej z tamtejszych szkół podstawowych, starając się wpoić dzieciom styl życia w poszanowaniu wartości humanistycznych. Jak dalece życie jednostki żyjącej w harmonii z tymi wartościami determinuje jej zdrowie, dowodzi nieomylnie wiedza Germańskiej Nowej Medycyny. W chwili obecnej zajmuje się wyłącznie propagowaniem tej wiedzy w Polsce oraz tłumaczeniem książek dr Hamera.
Od pięciu lat prowadzi spotkania informacyjne na temat Germańskiej Nowej Medycyny na terenie Polski. Marzy się jej stworzenie w Polsce czegoś w rodzaju Ognisk GNM. Każdy, kto ma podstawy wiedzy GNM może założyć takie Ognisko w swoim miejscu zamieszkania. Ewa regularnie będzie odwiedzała Ogniska.

Czym jest właściwie Germańska Nowa Medycyna? 


 
"...W nowym rozumieniu medycyny, organizm traktowany jest całościowo, jako jedność psychiki, mózgu i organów. Psychika rozumiana jest jako zespół wszystkich funkcji dotyczących zachowania się i przeżywania konfliktów. Mózg, jako komputer sterujący funkcjami zachowania się i przeżywaniem konfliktów. Organy, jako miejsca ukazywania się wszystkich tych wydarzeń...
dr med. mgr teol. Ryke Geerd Hamer
ciąg dalszy nastąpi .....

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com