Monday, January 26, 2015

Niezwykła kobieta - Charlotte Gerson - krótkie przypomnienie
Trzy lata temu, w niedzielę, 25 marca 2012 roku Charlotte Gerson obchodziła swoje 90-te urodziny 170 osób z całego świata zebrało się, aby celebrować urodziny Charlotty. To był piękny wieczór pełen serdecznych słów wdzięczności i podziękowań, była muzyka i bardzo dużo soku z marchewki."Wiedza pozwala nam znaleźć własną drogę do uzdrowienia ducha i ciała".

Ostatnio spotykam ludzi, którzy skarżą się na różnego rodzaju problemy ze zdrowiem, od migren, alergii, wrzodów, problemów jelitowych na nowotworowych nie kończąc, którzy ku mojemu zaskoczeniu nigdy nie słyszeli o dr Gersonie i tzw. Terapii Gersona. Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że Terapia Gersona znana jest każdemu, co najmniej jak nazwisko Bratt Pit, czy Janusz Gajos.
Spotykam też takie osoby, które nigdy nie słyszały o Terapii Gersona, jednak jakby intuicyjnie, w momencie, gdy ciężko zachorowały zmieniły swój styl odżywiania na surowe, świeżo wyciskane soki.... z rewelacyjnym skutkiem.
Niektóre osoby, słyszały tylko tyle, że terapia jest droga i .... nie działa. Jak zwykle wszystko zależy, gdzie kto ucho przyłożył. Znaleźć można wiele osób, którym Terapia wg. Gersona przywróciła zdrowie i uratowała życie.

Cena kuracji  jest droga to fakt, niemniej cena terapii alopatycznej, zwłaszcza chemioterapia do tanich nie należy. O skutkach chociażby ubocznych nie mówiąc. Skutki uboczne terapii wg. Gersona - to benefity w postaci zdrowia lub poprawy zdrowia. Natomiast chemioterapia jest często bardziej niebezpieczna niż sam nowotwór.

Całkowicie rozumiem ludzi chorych, szukających ratunku, sama przechodziłam taki dylemat - iść w tym, czy może innym kierunku???
Mój wnuczek w wieku 2-ch lat zachorował na białaczkę, był leczony chemią 2 lata, zostało mu jeszcze 6 miesięcy chemioterapii, rodzice powiedzieli - STOP, nie mogli już znieść widoku cierpiącego, zdewastowanego chemią dziacka. 
W czasie chemioterapii rodzice pytali lekarza, jak należy dziecko odżywiać. Lekarz powiedział - normalnie, może wszystko jeść, jedzenie nie ma żadnego wpływu. Pytali kilku lekarzy, wszyscy mówili to samo. W końcu pewnego dnia podczas kolejnej wizyty na onkologii, przyjmował starszy lekarz, pochodzenia Indyjskiego, który na to pytanie dał inną odpowiedź. Mianowicie - sposób odżywiania ma zasadnicze znaczenie. Sugerował zainteresować się sposobem odżywiania, który prowadzi Klinika Gersona.
W zasadzie od momentu zachorowania, wnuczek był odżywiany wg. programu Gersona. Mieliśmy już książkę o terapii Gersona. Dzisiaj wnuczek ma 8 lat, jest zdrowy, zaoszczędził półroczną dawkę zabójczej, wyniszczającej chemii. Czy chemia nie pokaże swoich pazurków w przyszłości, nikt nie wie - mam nadzieję, że nie.

Dlatego o tym wspominam, ponieważ faktem jest, że nie każdego stać na leczenie w klinice Gersona.... mnie też. Każdego jednak stać na zapoznanie się z Terapią Gersona (Nigdy nie trać nadziei), a wiadomości nie brakuje, ja  korzystałam z książki. W książce jest cała wiedza, jak i co należy robić - za cenę kilku złotych. Dzisiaj mamy jeszcze mnóstwo filmików (darmowych) pokazujących konkretne przypadki schorzeń i sposoby postępowania. Szczerze mówiąc do wszystkich rodzajów niedomagań organizmu, obojętnie jak je zwał - metoda naturalnego leczenia, zwłaszcza Terapia Gersona,  jest jedna i ta sama - oczyścić organizm z toksyn, wzmacniać organizm, nigdy go już nie osłabiać (stres, niezdrowy styl odżywiania).
Terapia Gersona w prostych słowach

Trzeba tylko chcieć, uwierzyć w siebie, w siły swojego organizmu, uzbroić się w cierpliwość i działać! Działać Natychmiast! (nie mówię, przerwać dotychczaswe leczenie!... to sprawa indywidualna, decyzja jest osobista, nikt nie może za nikogo podejmować decyzji)
Słuchać się swojej inuicji,  nie słuchać doradców, którzy mają dużo do powiedzenia, ale nigdy nie stosowali Terapii Gersona na sobie.. Są tacy, którzy z góry zakładają, że wszystko wiedzą, nie znając kompletnie tematu, jedynie z tzw. 'słyszenia' od innych lub wyczytania z niewiadomo jakiego źródła informacji - weźmy też pod uwagę -  każda pliszka swój ogon chwali.

"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego sie nie wie."
Lew Tołstoj

Siła wiedzy

Pamiętajmy również, że nadmiar wiedzy jest równie szkodliwy, jak i jej brak. Podobnie jak z jedzeniem. Nadmiar nawet najzdrowszego pokarmu nie wychodzi nam na zdrowie. Dzisiaj mamy bardzo łatwy dostęp do wiedzy, Internet jest napakowany wiedzą z każdego tematu, dzięki za to! Jak jednak wybrać to co dla nas jest dobre, czyli jak oddzielić ziarno od plew?  Nie zawsze jest łatwo.                  
 Nadmiar wiedzy prowdzi do chaosu, w sumie osłabia nasze działanie..... ciągle się uczymy, wskakujemy na nowy temat, zapominając o wprowadzaniu wiedzy w życie.  Z nadmiaru wiedzy nie stajemy sie ani trochę zdrowsi,
trzeba włączyć działanie, eksperymentować, wprowadzając w życie.
Psycholodzy twierdzą, że nadmiar wiedzy prowadzić może do depresji.
Proponuję więc skupić się na poznaniu wiedzy, która nas interesuje, na którą mamy w danym momencie życia zapotrzebowanie, która z nami rezonuje,
 i krok po kroku poznawać, poświęcić tyle czasu, ile potrzebujemy, nie spieszyć, unikając chaosu i zbaczania z tematu na temat .
Działać! Wprowadzać w życie! Inaczej wiedza staje się mało przydatna, chaotyczna, a nawet bezużyteczna.

Najwięcej tych, którzy dużo wiedzieli, ale nie stosowali w życiu codziennym spotkać można na cmentarzu - Mirosław Nurzyński

Ponieważ Terapia Gersona nie każdemu jest znana, a komu znana, to przypominanie sobie, odświeżanie wiedzy daje lepsze zrozumienie, dlatego postanowiłam dzisiaj  umieścić sobie (może komuś też się przyda) krótkie spotkanie z Charlotte Gerson - z polskim tłumaczeniem. 4 krótkie odcinki pozwolą przypomnieć sobie zasady jakimi kieruje się Klinika Gersona, której założycielką jest córka Maxa Gersona - Charlotte Gerson, która jak wspominałam na wstępie 3 lata temu obchodziła swoje 90 urodziny, nota bene w świetnej kondycji.  Następny rok miała pechowy z powodu dwóch upadków...... o tym innym razem.Wszystkie 4 odcinki tutaj:

Charlotte Gerson o raku i chorobie

I na koniec
Wyjątkowy prezent urodzinowy dla Charlotty - Żywa Kartka Urodzinowa.

W hołdzie dla Charlotty, z okazji 90-tych urodzin załoga Instytutu Gersona przygotowała "żywą kartkę urodzinową", która w czasie uroczystości została pokazana. To zebrane od sympatyków Charlotty życzenia urodzinowe, podziękowania, wyrazy wdzięczności, filmiki, w tym pamiątkowe domowe filmiki z dawnych lat rodziny Gersonów. Nie trudno sobie wyobrazic jak wzruszjący był to moment.

 
Photos: link

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com