Wednesday, January 21, 2015

Drzewo, które rosło w Rajskim Ogrodzie ... Moringa


Drzewo Moringa, najbardziej urodzajna roślina na ziemi,
została uznana za niezwykle cenną ze względu na swe właściwości lecznicze przez Rzymian, Greków i Egipcjan już w 2000 p.n.e.

Moringa jest znana w ponad 90 krajach pod różnymi nazwami - prawdopodobnie ponad 200 różnych nazw - Drzewo Życia, Dar Boga, Nebedaye - nigdy nie umierające.Niektóre źródła podają, że Moringa to drzewo, które rosło w Rajskim Ogrodzie (The Moringa Consumer Awarness Guide - Everything You Need To Know About Moringa But Didn't Know To Ask" - Tim R. Juback)

Expodus 15:22-25/czyli II Księga Mojżeszowa/

Potem powiódł Mojżesz Izraela od Morza Czerwonego i wyszli na pustynię Szur. Wędrowali trzy dni po pustyni, a nie znaleźli wody.

I przybyli do miejscowości Mara, i nie mogli tam pić wody, bo była gorzka; dlatego nazwano tę miejscowość Mara.

Wtedy lud szemrał przeciwko Mojżeszowi, mówiąc: Co będziemy pić?
Mojżesz wołał do Pana, a Pan wskazał mu drzewo; i wrzucił je do wody, a woda stała się słodka. (Exodus 15: 22-25)

Niektórzy sugerują, że drzewo, które Mojżesz wrzucił do wody, to Moringa, gdyż ziarnami Moringi oczyszczano wodę w brudnych rzekach. Używa się ziaren również do oczyszczania każdej brudnej wody.
Inni sugerują, że drzewo wrzucone do wody to symbol krzyża.
(link)

Dla nas istotne jest, że Natura obdarzyła nas tak wartościowym drzewem, dzięki któremu, jak wykazały badanie laboratoryjne,
ta dosyć prosta metoda filtrowania wody zmniejsza nie tylko zanieczyszczenia wody, ale również niszczy szkodliwe bakterie. Proszek Moringa łączy się z substancjami stałymi w wodzie i opada na dno. Zabieg ten eliminuje także 90-99% bakterii zawartych w wodzie. Dzisiaj, gdy mamy problem ze znalezieniem wody dobrej do picia, jest to gromny benefit.
Korzystając więc z Moringi do oczyszczania wody można nią zastąpić środki chemiczne,  które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska, i są drogie.

W Internecie jest sporo na ten temat informacji, filmików, które pokazują jak oczyszczać wodę z wykorzystaniem Moringi.
Nie piszę o tym, gdyż nie stosowałam jeszcze tej metody oczyszczania wody.  Nie mam w tym temacie doświadczenia. Gdy wypróbuję to napiszę.
Zainteresowanym polecam stronę, z której pochodzi poniższe photo i cytat:

„Moringa może ocalić życie milionom ludzi na całym świecie w nadchodzących latach” mówi Mathur. „Trudno zebrać w kilka słów jak bardzo ważne jest to drzewo”.

http://www.scienceinschool.org/print/2552

*****
Natomiast ja uwielbiam Moringę jako dodatek do szejków, gdyż zapewnia mi pełny zestaw witamin, tak potrzebny, szczególnie zimową porą. Wiem, że Moringa (proszek) dostarcza mi sporo energii. Gdy przez dłuższy czas nie korzystam z Moringi, widzę różnicę, gdy ponownie zażywam. Po paru dniach regularnego zażywaniu (ok. tydzień), zauważam, że np. włosy przestają mi wypadac, czuję się silniejsza.

Wielu lekarzy, naturoterapeutów korzysta z Moringi i poleca ją jako ważny suplement..
Np. Paul Nison posadził sobie w swoim ogródku drzewko Moringi, zrywa świeże listki prosto z drzewa, dodaje listki mięty i innych zielonych i robi z nich szejki.
Paul twierdzi, że jest na rynku wiele super żywności, ale bez wątpienia Moringa jest najlepsza.

Nasza Pepsi też poleca Moringę: Nie trzeba się spierać, który pokarm jest najpełniejszy pro zdrowotnie, czy Moringa Oleifera, zwana inaczej Drzewem Cudów, czy Chlorella, Spirulina, trawa pszeniczna, czy jęczmienna. Jak tylko możesz dodaj taki naturalny koncentrat chlorofilu, witamin i minerałów do swojego codziennego prowiantu, bo będzie stanowił doskonałą naturalną alternatywę dla tabletek multiwitaminowych.
link

Ania z blogu
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/, ostatnio doniosła, że jest zdrowa, zero raka
 (link), nie mówię, że leczyła się Moringą, Moringa dostarczała jej dawkę energii dzięki bogactwu witamin. Ania o Morindze: Nebedaye i Moringa

Dr Oz poleca herbatkę z liści drzewa Moringi jako doskonałą alternatywe dla napojów zawierających kofeinę. Liście Moringi zawierają 3 razy więcej żelaza niż szpinak, plus multum witamin, w tym witamina C, A, wapń, potas i silne przeciwutleniacze. Wg. Dr Oza dawka 400 mg na dobę jest odpowiednia.

To tylko kilka przykładów.

Ja również wiele razy pisałam o wspaniałej Morindze. Udało mi się mieć świeże liście z własnych drzewek, ale na krótko, Moringa lubi gorące klimaty. W tym roku mam w planie wyhodować chociaż jedno drzewko w warunkach pokojowych lub na balkonie.

Moje linki na temat  Moringi są m. innymi tutaj:
Swieże i suszone liście Moringi
Moringa - roślina pełna miłościStosowałam sproszkowaną Moringę również na trudno gojącą się ranę. O tym innym razem.


Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com