Thursday, May 22, 2014

Kocham moją Mamę.


Kochajmy nasze mamy póki jeszcze są z nami


glitter-graphics.com
 
Wkrótce Dzień Matki.
Dzień Matki, to prawdopodobnie trzecie, po Bożym Narodzeniu i Świętach Wielkanocnych, najbardziej znane i celebrowane święto na całym święcie. Miliony, a nawet biliony kartek z życzeniami, prezentów, kwiatów, słodyczy, telefonów długodystansowych kursuje w tym dniu, jak w żadnym innym.
Matki to najcudowniejsze na świecie osoby, sama jestem matką - wiem co mówię. (bez uśmieszku... poważnie)
Przecież nikt tak nie potrafi kochać moich dzieci jak ja. Czy grzeczne czy psotne, spełniają moje oczekiwania, czy mnie rozczarowują, kocham je jednakową miłością. I zawsze tak jest, było i będzie.

Nie ma nic, absolutnie nic większego niż miłość matki.


Dla wszystkich mam z okazji Dnia Matki - najserdeczniejsze życzenia.Różne myśli przychodzą mi do głowy w związku z Dniem Matki. Np. jak się czują w tym momencie dzieci, nie ważne, czy małe, czy już dorosłe, którym serce ściska ból na myśl o matce, która w ich odczuciu, nie umiała kochać, bądź porzuciła swoje dziecko, znęcała się nad dzieckiem (o takich przypadkach też słychać).
Sama osobiście znam matki np. uzależnione od alkoholu, które zamiast ciepłego domu stworzyły swym dzieciom piekiełko na ziemi. Matka ma jednak w sobie jakis magiczny potencjał, gdyż w przynajmniej znanych mi przypadkach, dzieci matek alkoholiczek bardzo kochały swoje matki, starały się ukryć przed całym światem słabość matki. Najsmutniejsze jest to, że matki o których mówię, już nie żyją. To były moje z dawnych lat tzw. sąsiadki zza miedzy, zmarły z powodu nadmiernego picia, zostawiając swoje małe, bezradne sieroty. Na samo wspomnienie... można ryczeć cały dzień.
To wpis pod rozwagę mamom, które mają podobne problemy. Póki człowiek żyje wszystko może naprawić.
Czy te matki kochały swoje dzieci?
Ja myślę, że TAK. Kochały bardzo.
Dlaczego tak postępowały i czy można wymazać z serca żal, przebaczyć i pielęgnować miłość do matki, która zadawała ból? Wiele jest pytań na które nie jest łatwo odpowiedzieć....
Trzeba przebaczyć.
Przebaczenie jest możliwe, wymaga czasu i zrozumienia. (cudna inspiracja do przebaczenia: link )

Przebaczenie oznacza
Ujrzenie światła Boga
W każdym, bez względu
Na jego zachowanie.

Opowiem zasłyszaną, krótką historię.

Pewien mąż poczuł się winny, że mało docenia i okazuje szacunek swojej żonie. Postanowił to natychmiast zmienić. Po pracy, w drodze do domu kupił piękny bukiet kwiatów i śliczną bombonierę z czekoladowymi serduszkami, aby sprawić żonie miłą niespodziankę.
Gdy zadzwonił domowym dzwonkiem, w drzwiach pojawiła się żona. Zobaczyła męża, który w jednej ręce trzymał ogromny bukiet kwiatów, a w drugiej duże pudło czekoladek i oznajmił wesołym głosem: kochanie, czy mówiłem ci ostatnio, że jesteś piękna i...że bardzo cię kocham?
Żona rozpłakała się, ogromne strugi łez tłumione od lat spływały po jej twarzy.
Łkając rzekła: Oj Henryku! Za dużo kłopotów dzisiejszy dzień mi przysporzył. Hydraulika w domu wysiadła, dach zaczął przeciekać, dzieci były okropnie hałaśliwe i do tego ty przyszedłes taaaki pijany!

To koniec histryjki z zaskakującym happyendem.

Miałam w pierwszym odruchu pisać dzisiaj same ciepłe słowa, Dzień Matki powinien być serdeczny, wesoły, i niech taki będzie. Happy Mother's Day!
Moje myśli zeszły jednak na inny tor. Właściwie to każdego roku myślę o szczęśliwych dzieciach, które miały kochające, dobre mamy, ale zawsze stają mi również przed oczami smutne buzie dzieci, które nie zaznały miłości matki, lub te które bardzo wcześnie utraciły kochającą matkę.

Mam to szczęście, że moja najukochańsza na świecie mama, jest jeszcze i chciałabym, aby zawsze była, jest nam dzieciom, wnukom, prawnukom i praprawnukom bardzo bardzo potrzebna. Kochamy ją wszyscy ogromnie, bywamy, jak dzieci - okropnie nieznośni, wiemy jednak bardzo dobrze, że nie ma drugiej tak wspaniałej istoty na świecie jak nasza kochana mama.

Kwiaty dla mojej kochanej mamy Marii
 


*****
 
 
Wiele osób straciło swoje mamy w tym roku, niektórzy wiele lat wcześniej. Gdy życie mamy dobiegnie końca, w sercach dzieci pozostaje ogromna pustka, której niczym nie można wypełnić.
Wiedz o tym, żeTwoja mama zawsze jest z Tobą. W ciszy serca możesz zobaczyć jej uśmiech, poczuć jej ciepły, delikatny dotyk. Ona zawsze spogląda na Ciebie z miłością, która nigdy nie przemija.
 
Nie ma słów, aby naprawdę złagodzić ból i cierpienie z powodu utraty matki.
 
W dowód pamięci, wyrażenia miłości i wdzięczności
Wiersz dla najcudowniejszego Aniołka w Niebie - kochanej  mamy,  napisany przez autora wielu wierszy, które można znaleźć na moich blogach
 
 
O Tobie...
 
O Tobie wiersz ten napiszę.
W nim zdanie składa się samo.
A rym w mej głowie wciąż słyszę,
bo wiersz ten o Tobie jest Mamo.
                                   
Tyś moją jedyną, kochaną.
Swe serce Ty dla mnie oddałaś.
Przez koło narodzin wybraną,
poświęcić się dla mnie umiałaś.

Opieką mnie otaczałaś.
Nie wymagałaś zbyt dużo.
Co chciałem, to zawsze mi dałaś.
                              Tyś moją kochaną Różą.                                     

Już nie ma przy mnie tu Ciebie.
Nie godzę się z tym, nie pojmuję.
Choć wiem, ze jesteś tam w Niebie.
Opiekę Twą wciąż tutaj czuję.
 
Nadal mnie chronisz swą mocą.
Wpływając na ludzi decyzje.
Czuję to w dzień, oraz nocą,
mając w umyśle swym wizje.
   
                       Ja kiedyś do Ciebie powrócę                               
i znowu będziemy ze sobą.
Swe ciało niesprawne porzucę
i w Niebie spotkam się z Tobą.
 
 
( autor: S... ku pamięci swej ukochanej Mamy)
 
 
 
Ku pamięci dla Wszystkich mam które odeszły
 
Happy Mother's Day!
 

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com