Friday, January 4, 2013

Płaski brzuszek - cz.1


Dzisiaj trochę o brzuchu. Po świątecznych rarytasach, nasz brzuszek prosi, aby dać mu odpocząć.
Odpoczynek nie tylko od nadmiaru jedzenia, ale również od nadmiaru siedzenia czy leżakowania.
Nie każdy w tym okresie buszuje na nartach, czy łyżwach, nie każdy nawet spaceruje.
Brzuch nie lubi, żeby go traktować jak worek na śmieci. Lubi mieć trochę luzu, aby wszystkie organy miały swoje miejsce i przestrzeń. Ściśnięte i do tego zakwaszone nadmiarem słodkości i innych rarytasów odpłacą się nam złym samopoczyciem, czasem bólem, zgagą, niestrawnością, a po dłuższym braku troski z naszej strony poważniejszymi dolegliwościami,
 i oczywiście nadwagą.
Lepiej nie czekać na takie 'przyjemności' i już w styczniu zająć się swoim brzuszkiem. Jeśli już zaczniemy zajmować się brzuszkiem,  na lato mamy pewne, że możemy paradować po plaży z brzuszkiem wystawionym do słoneczka. Nie wspominając o zdrowotnych benefitach. Brzuch to nasze centrum enegii życia.
Ja proponuję dzisiaj podpatrzyć moje ulubione ćwiczenie, które Kiki prezentuje na filmiku. Aby osiągnąć taką sprawność w wykonaniu tego naprawdę wartego uwagi ćwiczenia, potrzeba trochę czasu na regularną praktykę. Praktyka, praktyka...  i tylko praktyka czyni mistrza.
Lepiej zacząć jak zwykle  - od małych kroczków. Nic na siłę. Organizm tego nie lubi. Ja ćwiczę już od 8 miesięcy Nauli (albo lepiej powiedzieć - dopiero) i  mogę powiedzieć, że korzyści są znacznie lepsze niż przy stosowaniu tylko innych ćwiczeń na brzuch.. Jeszcze nie potrafię wykonać tak doskonale jak Kiki, ale jestem już blisko, tuż, tuż. Jest nieźle.
Nie polecam jednak tego ćwiczenia każdemu. Bardziej szczegółowo na ten temat napiszę w następnym poście. Dzisiaj tylko pokaz dla zachęty.
Natomiast proponuję poniższy zestaw ćwiczeń dla każdego. Ja też wykonuję te ćwiczenia... (+ Nauli).
Dla tych osób, które nie ćwiczą regularnie lub dopiero postanowiły regularnie ćwiczyć i wypracować sobie piękny, zdrowy, płaski brzuszek,  proponuję również metodę zaczynania od małych kroczków.
Zaczynamy od 2-3 powtórzeń, ilość powtórzeń zwiększamy w miarę indywidualnych możliwości.
Nie warto spieszyć i forsować na siłę, jeśli nie chcemy cierpieć na bóle mięśni.
Małymi krokami można dalej  zajść.

Parę informacji od profesjonalnej trenerki (link na dole):
Zanim rozpoczniecie rzeźbienie brzucha, dobrze jest poznać „materiał”, z którym macie do czynienia. Znając budowę mięśni brzucha Wasz trening będzie bardziej świadomy, bardziej efektywny a odchudzanie szybkie.
 
Photo:Mięśnie brzucha stanowią tzw. obręcz środkową naszego ciała i kształtują talię stanowiącą oś całej sylwetki. Na anatomię mięsni brzucha składają się:
  • Mięsień prosty brzucha (górny i dolny)
  • Mięsień skośny zewnętrzny brzucha
  • Mięsień skośny wewnętrzny brzucha
  • Mięsień poprzeczny brzucha
  • Mięsień czworoboczny lędźwi - stanowiący tylną ścianę brzucha, położony po obu stronach kręgosłupa lędźwiowego
Istotne jest, aby kształtować sylwetkę symetrycznie, we właściwych proporcjach. Nie wystarczy spinać tylko prosty mięsień brzucha, co czynni większość ludzi. Poniższy zestaw ćwiczeń angażuje wszystkie mięśnie brzucha, tak aby cała środkowa część Twojego ciała miała ładny zgrabny kształt.
Ćwiczenie nr 1.
Połóż się na plecach na podłodze, wyprostuj nogi, ramiona ułóż wyprostowane za głową. Brzuch napięty, dolna część pleców przyciśnięta do podłogi. Na raz unieś do góry obie nogi i ramiona w swoim kierunku. Ruch przypomina składnie scyzoryka. Pamiętaj, aby brodę kierować w stronę kolan a nie do klatki piersiowej. Powtórz ćwiczenie 15 razy.
Ćwiczenie nr 2.
Połóż się na podłodze na plecach, nogi wyprostowane szeroko rozstawione, ramiona za głową również szeroko rozłożone – pozycja przypomina gwiazdę. Na raz unieś lewą nogę i prawe ramię. Spróbuj dotknąć swojej kostki i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Następnie ten sam ruch wykonaj na drugą stronę. Ćwiczenie powtórz po 15 razy na każdą stronę.
Ćwiczenie nr 3.
Połóż się na plecach na podłodze, nogi ugięte w kolanach unieś do góry (kąt prosty w stawie biodrowym), ramiona ułóż za głową, spleć dłonie, dolna część pleców przyciśnięta do podłogi. Unieś górną część ciała do góry utrzymując długą dźwignię. Powtórz ćwiczenie w wolnym tempie 20 razy.
Ćwiczenie nr 4.
Ułóż się na prawym boku ciała, podeprzyj się na prawym przedramieniu (bark powinien być nad łokciem), lewa dłoń za głową, kolana proste, stopy ułożone jedna przed drugą. Unieś wysoko biodro - utrzymaj silnie napięty brzuch i proste plecy. Powoli wróć biodrem na podłogę. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zmień stronę.
Ze strony:
szybkie odchudzanie - brzuch jak kaloryfer

c.d.n.

*** ***
Warto wiedzieć:
Pszeniczny brzuch

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com