Tuesday, October 5, 2010

Świadomość funkcji i piękna naszego ciała.

Jako istoty ludzkie, otrzymaliśmy cudowny dar. Tym darem jest nasze ciało, które zaopatrzone jest we wspaniały umysł i duchowe wnętrze. Dzięki nim możemy fizycznie kontaktować się z tą piękną planetą, jaką zamieszkujemy.
Nasza zdolność widzenia, słyszenia, smakowania, czucia, pozwala nam przekazywać informacje odebrane przez te zmysły do naszego umysłu, do naszego wnętrza, dzięki czemu możemy uczyć się, wzrastać i w końcu przekształcać się.

Nasze ciało służy nam każdego dnia jak najlepiej, czy sobie z tego zdajemy sprawę, czy nie. Np. cud oddychania - oddychając, napełniamy się energią życiową, nawet nie myśląc o tym. Oddychanie to złożony system, dzięki któremu nasze ciało nie tylko funkcjonuje, ale także odnawia się. Wiemy, że co siedem lat, nasze ciało odnawia się na poziome komórkowym.
 To wielki, cudowny dar! Dobrze jest o tym pomyśleć i wykorzystać tą zdolność w leczeniu różnych, nawet poważnych schorzeń oraz urazów fizycznych i emocjonalnych.
Nasze ciało posiada wspaniałe zdolności adaptacyjne, dzięki którym jesteśmy w stanie żyć w warunkach daleko odbiegających od normy.
Nawet bez spania i jedzenia, nasze ciało potrafi funkcjonować jakiś okres czasu. Nasze ciało to dobrze zgrana drużyna - jeśli jakiś organ przestaje funkcjonować, inne narządy zaczynają przejmować jego pracę.
Szanujmy nasze ciało i korzystajmy z jego zdolności w prawidłowy sposób.
Pamiętajmy -
Ciało, Umysł i Duch to Jedność.

Zapraszam do Ewy -( http://surowadieta.blogspot.com/ ) na cudowne Rozmowy z Ciałem:

"Ciało jest twoją ziemią, jesteś w niej zakorzeniony. Świadomość jest drzewem twojego ciała. Myśli są jak owoce. Medytacja jak kwiaty. Ale zakorzeniony jesteś w swoim ciele, ono wspiera ciebie i wszystko co robisz. Kochasz, ciało cię wspiera. Nienawidzisz, ciało cię wspiera. W miłości, w gniewie, w nienawiści - ciało zawsze cię wspiera. Jesteś w nim zakorzeniony, ono cię odżywia. Kiedy zaczniesz rozumieć, kim jesteś, ciało także cię wesprze. Ciało jest twoim przyjacielem, nie przeciwnikiem. Słuchaj jego języka, odczytaj jego znaczenie i krok po kroku zagłebiając się w księgę swojego ciała, przewracaj kartki, a poznasz całą tajemnicę życia."
OSHO - ” Równowaga ciała i umysłu”

Czy kiedykolwiek rozmawiałeś ze swoim ciałem? Godzinami rozmawiasz z ludźmi, często z przymusu, słuchasz nudnych monologów, bo nie wypada odmówić, przytakujesz, mówisz rzeczy w które nie wierzysz, partycypujesz w nudnych konwersacjach, otoczony ideami sprzecznymi z twoim priorytetami, prawisz ludziom komplementy, choć często wymuszone by sprawić im przyjemność lub ich nie zranić. Dniami i nocami prowadzisz rozmowy sam z sobą, bijesz się z własnymi myślami, tymi pozytywnymi, i tymi negatywnymi. Karcisz się w myślach za wszelkie przewinienia, ubolewasz nad porażkami nie do poprawienia, płaczesz w myślach , cieszysz się i krzyczysz. Rozmawiasz z sobą i rozmawiasz z innymi....
czy kiedykolwiek rozmawiałeś ze swoim ciałem?

Czytaj dalej  u Ewy.  Naprawdę Warto:
http://surowadieta.blogspot.com/2010/10/rozmowy-z-ciaem.html

i polecam gorąco Przekaz Miłości:
http://www.youtube.com/watch?v=ZK6j_4ZRm3E


(Illustration by Arthur Rackham (1867 - 1939) to Richard Wagner's Das Rheingold. - Wikipedia)
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com