Tuesday, November 3, 2009

Trening zamiast botoksu


Artykuł zaczerpnęłam z Wróżki
http://www.wrozka.com.pl/


Hurra! Można niemal zlikwidować zmarszczki i powstrzymać ich powstawanie!
Bez zastrzyków, skalpela i drogich kosmetyków. Podobno wystarczy tylko wiedzieć, gdzie i jak nacisnąć.
Tak optymistycznie zaczyna swój artykuł Anna Ławniczako ćwiczeniach odmładzajacych twarz, które proponuje masażystka - Lari Yugai. O Lari Yugali więcej:
tutaj
Pod skórą twarzy znajduje się dziesięć mięśni, za pomocą których poruszamy ustami, oczami, brwiami i policzkami. To właśnie układ i napięcie tych mięśni decyduje o tym, jaką mamy minę i jaki wyraz twarzy.
Każdy z nas używa ich w inny sposób. Jedne przetrenowuje, inne traktuje, jakby ich nie było. Jednak przyzwyczajając twarz do pewnych grymasów – szczególnie tych niekontrolowanych, wywoływanych przez emocje – możemy trwale zmienić jej wygląd.
Na twarzy, inaczej niż w innych częściach ciała, mięśnie przyczepione są bezpośrednio do skóry i wszystko, co się z nimi dzieje, marszczy ją, napina i zagina. Dlatego dopiero likwidacja mięśniowych przykurczów sprawia, że nasze rysy łagodnieją, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Widać to doskonale po dobrym masażu twarzy.
Niestety, na taki masaż nie pozwalamy sobie zbyt często i w ogóle nie poświęcamy twarzowym mięśniom za wiele czasu. Eva Fraser, autorka książki „Twarz bez zmarszczek. Lifting bez chirurga” i propagatorka gimnastyki twarzy, twierdzi, że gdybyśmy zaniedbywali mięśnie nóg i rąk tak, jak mięśnie twarzy, w ogóle nie moglibyśmy się poruszać.
Wiedząc to wszystko, warto więc zastosować jakąkolwiek metodę ćwiczenia mięśni twarzy. Tym bardziej, że do wyboru mamy techniki ze wszystkich stron świata! Nie trzeba być specjalistką fitnessu czy masażu, by posiąść skuteczne narzędzia odmładzania. Ćwiczenia i automasaż są nieskomplikowane i łatwo się ich nauczyć

Akupresura i modelowanie twarzy

Odmładzający masaż twarzy wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i japońskiej. Można w ten sposób odjąć sobie 5, a nawet dziesięć lat. Przy okazji masaż pomoże w problemach zdrowotnych, bo uciskanie punktów na twarzy normalizuje pracę powiązanych z nimi organów.
Technika polega na mocnym uciskaniu określonych miejsc. Poza stymulowaniem zakończeń nerwowych wpływa to także na ukrwienie mięśni i skóry. Uciskamy mocno przez 20-30 sekund i gwałtownie puszczamy. W momencie ucisku hamujemy przepływ krwi, gdy ucisk ustępuje, krew płynie pod większym ciśnieniem. Dzięki temu wypłukuje złogi z naczynek krwionośnych i usprawnia krążenie.
Na początku rób sobie masaż dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a nawet częściej. Po takiej kuracji trwającej 10-14 dni możesz robić go już tylko raz dziennie. Autorką ćwiczeń jest pracująca w Polsce masażystka Lari Yugai.

Więcej o łatwych, ale bardzo skutecznych zabiegach poprawiajacych wygląd twarzy czytaj tutaj:
http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2009/03/4981-trening-zamiast-botoksu

Źródło: Wróżka nr 3/2009

To piękne zdjęcie jest od mojego pełnego poczucia humoru i fantazji, młodego i utalentowanego kolegi z Malazji:Face Aerobics
***
Ćwiczenia na mięśnie twarzy - video (wersja angielska, lecz obraz mówi wiele)

1. wprowadzenie
http://www.youtube.com/watch?v=50sIlH4ET28
2. policzki
http://www.youtube.com/watch?v=H0nIvb13rpE
3. oczy
http://www.youtube.com/watch?v=_4ojcGtZHyM
*****
Więcej o botoksie tutaj:Co to takiego botoks?
i tutaj:
Joga twarzy zamiast botoksu
*****
Praktyczne ćwiczenia twarzy z pokazem:
To botox or to not botox
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com