Friday, August 22, 2008

Co to takiego "botoks"?

Botoks potoczna nazwa specjalnej kuracji odmładzającej, dzięki której przez pół roku twarz kuranta jest gładka jak balonik. Zanikają rysy charakterystyczne, a także co mniej wystające elementy twarzy np. nos. Działanie botoksu ujawnia się już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Szokującym efektom działania botoksu towarzyszą często przerażone spojrzenia otoczenia. Znane są przypadki porzucania kurantów przez dotychczasowych partnerów życiowych. Zanotowano też przypadki samobójstw kurantów i zabójstw dokonanych na kosmetyczkach. Po pół roku twarz gwałtownie flaczeje, a kurant staje przed nowym dylematem: poddać się kolejnej kuracji czy zacząć się starzeć.
Tak podaje Nonsensopedia - Polska encyklopedia humoru.

Naukowcy z Włoskiego Instytutu Neurologii odkryli, że toksyna botulinowa używana do iniekcji może drogą włókien nerwowych dostać się do mózgu.
Zespół naukowców pod kierownictwem Matteo Caleo chcąc dowiedzieć się jaki wpływ na organizm mają zastrzyki botuliny wykonał iniekcje szczurom w kilku miejscach na ciele i w mózgu. Po trzech dniach okazało się, że toksyna botulinowa nie wywiera tylko miejscowego działania. Bez większych problemów rozprzestrzeniła się z miejsca wstrzyknięcia.

Czytaj więcej: Botoks nie do końca bezpieczny

Tzw. wielki świat zwariował na punkcie botoksu /nie tylko damski/. W dobrym tonie jest wyglądać młodo, ale czy, aby napewno twarz naszprycowana zastrzykami z tej bardzo niebezpiecznej trucizny, jaką jest jad kiełbasiany, wygląda młodo i atrakcyjnie? I czy to jest obojętne dla zdrowia?
Wstrzyknięty pod skórę botoks /jad kiełbasiany/ paraliżuje mięśnie i wywołuje obrzęki, dzięki którym nie widać zmarszczek. Taki zastrzyk zapewnia gładkość skóry przez kilka tygodni, potem wraca pomarszczona rzeczywistość i trzeba zaaplikować kolejną porcję jadu.

Jad kielbasiany

Czy nie lepiej poszukać zdrowych, bezpiecznych /i znacznie tańszych/ sposobów na młodość i piękno?
Zacząć warto od własnego wnętrza. Tylko wewnętrzne piękno tak naprawdę stanowi o tym czy jesteśmy piękni i młodzi.

O jadzie kiełbasianym również:


Cdn. ...
Trening zamiast botoksu


Photo:
Newsweek
============

Praktyczne ćwiczenia twarzy z pokazem:
To botox or to not botox
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com