Monday, February 4, 2008

Czy woda może wyleczyć chorobę?

Ile litrów wody dziennie powinien wypijać człowiek?

Możemy znaleźć na ten temat różne opinie. Najczęstsze sugestie to ok. 2-3 litry dziennie.
Ostatnio coraz więcej pojawia sie informacji o dużo większym zapotrzebowaniu ciała na wodę.
Nauki Ayurwedy zalecają ok. 5 litrów wody dziennie.
Ja skłaniam się do tej ilości również. Trzeba jednak pamiętać, że każdy jest inny, i przede wszystkim obserwować swoje ciało, czasem trzeba stopniowo zwiększać ilość wypijanej wody.

Jeszcze trochę informacji o wodzie.

"Współczesna Medycyna opiera swoje zrozumienie na tym, że to materia (komórki) reguluje wszystkie funkcje naszego organizmu. Ponad 20 letnie badania nad skutkami odwodnienia w naukowy sposób udowadniają, że na poziomie molekularnym to właśnie woda reguluje wszystkie funkcje ciała, łącznie z funkcjami materii (komórek).

Jak juz wiemy, ponad 70% naszego ciała składa się z wody. Mózg składa się z około 83% z wody! To właśnie woda aktywuje materię (komórki) w naszym ciele. Jeśli pijesz niewystarczającą ilość wody ucierpią na tym funkcje Twojego ciała. Odwodnienie przyczynia się również do poważnych zaburzeń wewnętrznego systemu sprawiając, że komórki nie działają prawidłowo.

Daj wodzie szansę. Kiedy zrozumiesz jak ważna jest woda w Twoim ciele zrozumiesz, że jesteś w stanie sam siebie wyleczyć."


Dr. Fereydoon Batmanghelidj,
autor książki "Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie lecz pragnienia lekarstwami!" (You are not sick, you are thirsty. don't treat thirst witm medication" :

"Jest tylko jedna choroba i jedna przyczyna tej choroby - nadmierne zakwaszenie organizmu. To właśnie płyny Twojego ciała decydują o zdrowiu, dlatego kluczem do długiego życia jest utrzymanie spójności wewnętrznych płynów przez proces nawadniania ciała alkalicznymi płynami. Pamiętaj, że komórki Twojego ciała mogą być zdrowe jeśli pływają w zdrowym i czystym środowisku wolnym od toksyn i nadmiernego zakwaszenia."

Dr. Robert O. Young
autor książki: "Cud pH" (The pH miracle), światowej sławy mikrobiolog i twórca "Nowej Biologii" (www.nowabiologia.pl)

"Prawdziwe zdrowie bierze swój początek wraz z wiedzą. Jeżeli nie wiesz, jak funkcjonuje Twój organizm, czego potrzebują komórki Twojego ciała do prawidłowego działania, nie będziesz cieszył się zdrowiem. Bez tej wiedzy staniesz się "analfabetą" w najważniejszej dziedzinie Twojego życia, jaką jest zdrowie. A co gorsza, ta niewiedza, ten "analfabetyzm" uzależni Cię od tych, którzy za Twoimi plecami ciągle powiększają "zyski z chorób."

Dr. Matthias Rath
autor książki "Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca... tylko my ludzie."

Dr. Alexis Carrel otrzymał w 1914 roku nagrodę Nobla za to, że przez
34 lata utrzymał przy życiu wysublimowane z organizmu kurczaka żywe komórki serca. Maksymalna długość życia przeciętnego kurczaka to około 12 lat. Kiedy eksperyment został przerwany po 34 latach komórki dalej żyły. Dr Carrel udowodnił tym samym swoje przypuszczenia, które podsumował następującymi słowami: "Komórka jest nieśmiertelna - to tylko płyny w których otoczeniu żyje ją degenerują. Odnawiając płyny systematycznie oraz dając komórce substancje odżywcze których potrzebuje oraz tlenu, współczesna wiedza pozwala twierdzić, że może ona praktycznie żyć wiecznie."

Water and health - dobre książki.

Photo from: http://katchphoto.blogspot.com/
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com