Tuesday, January 29, 2008

Czy pijesz wystarczającą ilość wody?

Suche usta nie są jedynym sygnałem odwodnienia, a czekanie aż pojawi się uczucie pragnienia może być tragiczne w skutkach!

Kiedy już poczujesz pragnienie, wtedy Twoje ciało już dawno jest odwiodnione! Gdy dochodzi do odwodnienia organizmu przechodzi ono w stan alarmowy i wstrzymuje wiele ważnych funkcji decydujących o Twoim zdrowiu, poziomie energii, koncentracji i samopoczuciu. Dlatego picie dużej ilości wody jest PODSTAWĄ zdrowia!

Jak ważna jest woda w Twoim ciele?

Nasze ciało składa się w 70% z wody i tylko w 30% z materii! Dlatego jakość wody którą pijesz każdego dnia ma większy wpływ na zdrowie niż Twoja dieta!

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kiedy poziom wody w naszym ciele spadnie zaledwie o 2%, wtedy nasz poziom odczuwalnej energii i koncentracji spada aż o 25%!

Kiedy poziom wody spadnie zaledwie o 3%, wtedy poziom naszej energii, koncentracji i dobrego samopoczucia spada aż o 75%!!!

Problem w tym, że przez nadmierne zakwaszenie i akumulację toksyn nasze zmysły picia wody potrafią być bardzo osłabione, dlatego często sięgamy po wodę kiedy już dawno jesteśmy odwodnieni. To z kolei przyspiesza proces wewnętrznego gnicia i starzenia się organizmu.

Jaka jest jakość wody, którą pijesz?

Musisz być świadomy tego, że od jakości wody którą pijesz każdego dnia, będzie zależało Twoje zdrowie, poziom energii i samopoczucie. Poniżej jest lista punktów, na które warto zwrócić uwagę dokonując decyzji, ktorą wodę będziemy pili:

*Zdrowa woda... musi być przede wszystkim czysta, czyli wolna od zanieczyszczeń, metali ciężkich, pyłu, bakterii, chloru itp.
*Zdrowa woda... musi posiadać odpowiednie ilości podstawowych
minerałów, takich jak: magnez, wapń czy potas.
*Zdrowa woda... musi mieć alkaliczny/zasadowy odczyn pH, ponieważ płyny w naszym ciele (krew, limfa) mają odczyn lekko zasadowy. Dzięki alkalicznej wodzie ciało może lepiej radzić sobie z wyrzucaniem kwasów i nagromadzonych toksyn.
*Zdrowa woda... powinna mieć właściwości anty-oksydacyjne aby wspomóc ciało w usuwania wolnych rodników, ponieważ uszkadzają one DNA komórek przyczyniając się do powstawania groźnych chorób.
*Zdrowa woda... powinna mieć strukturę heksagonalną z możliwie najmniejszymi klastrami cząsteczek. Dzięki temu lepiej nawadnia nasze ciało na poziomie komórek i skuteczniej przepływa przez nasz system.

Kiedy zrozumiesz jak ważna jest woda w Twoim ciele zrozumiesz, że jesteś w stanie sam siebie wyleczyć."

Dr. Fereydoon Batmanghelidj -
"Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie lecz pragnienia lekarstwami!"
(You are not sick, you are thirsty. don't treat thirst witm medication")

Dr. Robert O. Young - światowej sławy mikrobiolog i twórca "Nowej Biologii" http://www.nowabiologia.pl/
"Cud pH"
(The pH miracle),

Dr. Matthias Rath
" Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca... tylko my ludzie."

Water and health - dobre książki.
**********************************************************************************
Photo from:
http://katchphoto.blogspot.com/
Tu możesz przeczytać więcej:
Alkalark-alkaliczna woda
Inne dobre linki:
Woda - twój lek
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com