Thursday, February 14, 2008

Serce - to najpiękniejsze słowo świata

Tak śpiewa nasza wspaniała piosenkarka - Irena Santor.

O sercu mówi się jako o symbolu miłości i dobroci.

Dbajmy o nasze serce !

Ostatnio też dużo uwagi poświęca się zdrowiu serca. Miesiąc luty jest miesiącem serca w USA.
Na świecie obserwuje się ciągle wzrost zachorowalności na choroby serca (choroba wieńcowa, zawał serca), co związane jest w dużej mierze z niewłaściwym postępowaniem zdrowotnym. Szczególne miejsce zajmuje styl naszego odżywiania.
Serce ma wiec swoich „wrogów”, których można z powodzeniem unikać – jest niestety odwrotnie – ludzie często narażają swoje serca na kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Zdrowe serce to dłuższe życie, warto więc wiedzieć, jak o nie dbać i czego należy się wystrzegać.
Osoby mające kłopoty z sercem są najbardziej wrażliwe na zmiany pogody. Wielu sercowców robi duży błąd, gdy czując się żle, kładzie się do łózka, zmuszając swoje serce do obsługiwania w pojedynkę ledwie pracujące naczynia krwionośne.
W naszym ciele jest ok. 600 mięśni. Każdy mięsień jest opleciony naczyniami krwionośnymi, dzięki czemu pomaga im przepompowywać przez siebie krew. Jeżeli jesteśmy w ruchu, to oprócz serca pracuje jeszcze 600 malutkich dodatkowych "serc". Im więcej z tych 600 "mięśniowych serc" pracuje, tym lepszy jest stan serca, układu krwionośnego a tym samym lepszy jest stan naszego zdrowia.
Bez wątpienia jednym z najlepszych naturalnych lekarstw na serce na który chciałam zwrócić uwagę jest - RUCH! Jeszcze raz RUCH! RUCH!
Spacer na swieżym powietrzu, a także marsz szybkim krokiem pomaga uniknąć zawału sera i wylewu krwi do mózgu.
W czasie marszu pracuje największa ilość mięśni naszego ciała.
Aby się o tym przekonać, wystarczy objąć się w pasie, a wtedy można wyczuć, jak każdy mięsień ciała, a takze organy wewnętrzne reagują na krok.

Ruch jest pożyteczny dla wszystkich - młodych i starszych.

Szczególnie dużo ruchu (rozsądnego ruchu) potrzebuje chory organizm. Ci, ktorzy cierpią na schorzenia serca, układu krwionośnego, żle znoszą zmiany pogody, mogą przez regularne ćwiczenia znacznie usprawnić pracę serca.

Ruch jest żródłem życia, zdrowia i młodości!

Zamieńmy siedzący styl życia (nie mam na myśli pracy, to inny temat) na aktywny. Przyjacielskie pogaduszki może umilić, zdrowy spacer wśród drzew i kwiatow. Unikajmy jak ognia długiego siedzenia, leżenia. To najwięksi wrogowie naszego serca, obok złego odżywiania.
Chodżmy, biegajmy, a jeśli nie możemy to czołgajmy się.

Nadciśnienie tętnicze – ukryte niebezpieczeństwo. Nadciśnienie tętnicze to nic innego jak utrwalone, czyli wykazane w kilku pomiarach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi powyżej normy (wynik wyższy niż 140/90 mm Hg). Nadciśnienie tętnicze jest chorobą bardzo rozpowszechnioną, to jedna z plag współczesnej cywilizacji. Najczęściej ujawnia się po czterdziestym roku życia. Objawami podwyższonego ciśnienia tętniczego mogą być bóle głowy, zwłaszcza poranne, uczucie niepokoju, zaczerwienienie twarzy, czy szum w uszach. Choroba przebiega jednak często bez żadnych objawów klinicznych, ludzie nie wiedzą nawet o tym, że ten problem ich dotyczy. Podwyższone ciśnienie tętnicze stwierdzane jest często przypadkowo, podczas rutynowych pomiarów w gabinecie lekarskim. Nadciśnienie tętnicze zazwyczaj „nie boli”, nie przeszkadza w codziennym życiu, a jednak jest bardzo niebezpieczne.

Warto, zwłaszcza w starszym wieku, kontrolować regularnie ciśnienie swojego serca.
Dzisiaj na rynku jest wiele wspaniałych przyrządow. Warto posiadać własny przyrząd do mierzenia ciśnienia. To pomaga w każdej chwili skontrolować jak pracuje nasze serce, żeby w porę podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze.
Zacznijmy pierwszy krok - SPACERUJMY.

Amazon oferuje największy wybór przyrządów do pomiaru ciśnienia, i do tego ...najtaniej.

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com