Thursday, November 6, 2014

Wierzchołek góry lodowej, czyli zapomniana wiedza o pasożytach


'Przeciętny człowiek od czasu do czasu potyka się o PRAWDĘ. Większość szybko się podnosi, szybko się otrzepuje i pędzi dalej jakby nic się nie stało" - dr Wojciech Ozimek

Temat pasożytów, to jeden z głównie obecnie przeszukiwanych tematów. I dobrze, trzeba wiedzieć, jakie są objawy zarobaczenia, jak je likwidować, a przede wszystkim jak nie dopuścić do ich panoszenia się w naszym ciele.
Jest dowiedzione, że bardzo często przyczyną wszelkich chorób od alergii, migren, trudnych do wyleczenia infekcji począwszy, po przewlekłe choroby jak reumatyzm, stwardnienie rozsiane,  rak skończywszy, właśnie pasożyty są ich główną przyczyną, z czego nie zdajemy sobie sprawy, a lekarze nie zawsze upatrują przyczyny w tym kierunku.  Dlatego lekarze i naturoterapeuci którzy polecają oczyszczanie organizmu z pasożytów uzyskują pozytywne i trwałe rezultaty w leczeniu wszelkich chorób.
Czas upływa na leczeniu objawow choroby, a nie prawdziwej przyczyny.
Warto też wiedzieć o pasożytach, aby się ich po prostu nie bać. Znam osoby, które panicznie boją się i wszędzie upatrują pasożytów i bakterii, przesadnie sterylnie dbają o siebie, zakładają maskę, gdy idą np. do sklepu. Strach wynika z dezinformacji lub braku wiedzy. Strach zabiera radość codziennego życia, a radość życia to droga do zdrowia.

Lekarz pediatra dr Wojciech Ozimek jest jednym z takich lekarzy, który zwraca uwagę na przyczynę choroby.  To specjalista od robali, zajmuje się leczeniem chorób pasożytniczych.  Jest zwolennikiem holistycznego postrzegania zdrowia i funkcjonowania organizmu człowieka. Podkreśla rolę współpracy z pacjentem oraz zdrowego trybu życia dla zachowania zdrowia, a także rolę bardziej psychologicznego (osobowego, humanistycznego) podejścia do chorego.

Znalazłam bardzo dużo pochlebnych opinii, bardzo mało negatywnych na temat pracy dr Ozimka.
Przytoczę dwie opinie:

*Jestem lekarzem. Dr Ozimek w czasie studiów nauczał mnie propedeutyki pediatrii a obecnie...leczy moje dzieci. Są lekarze i lekarze. Ozimek ma właśnie to coś. Medycyna jest jego wielką życiową pasją, jego życiem. Poświęcił życie, wolny czas, wręcz rodzinę dla medycyny a to spore poświęcenie, ale są też plusy dla pacjentów. Poprzez ogromną pracę, którą wykonuje gromadzi niesamowitą ilość informacji. Zawsze nam powtarzał, że aby być dobrym lekarzem trzeba mieć w sobie wiele pokory, niezłą pamięć a przede wszystkim umiejętność kojarzenia faktów. On kocha medycynę i swoich pacjentów. Ja wiem, że można mu zarzucić, że leci tj.leczy schematami, ale kto tego nie robi ? Każda instytucja medyczna ma swoje procedury i schematy dla zminimalizowania ryzyka i dla dobra pacjenta....

*Jestem lekarzem i miałem okazję być na wykładzie Pana Doktora z pediatrii w ramach medycyny ratunkowej. Jak dla mnie: intelekt, wiedza, poczucie humoru, profesjonalizm. Polecam!
(link)

Krąży po Internecie list dr Ozimka, jeśli ktoś ma ochotę przeczytać, umieściłam go tutaj: List otwarty dr Wojciecha Ozimka

Nie znam osobiście dr Ozimka i nie jest to z mojej strony reklama. Podoba mi się tego typu podejście do człowieka - likwidowanie przyczyny zdrowotnych problemów.
Poniżej wykład dr Ozimka, który ładnie wprowadza w temat. Odbieram ten wykład jak wstęp do tematu pasożytów, brakuje mi konkretnych porad. Biorę jednak pod uwagę, że każdy jest inny i każdy potrzebuje indywidualnego rozpatrzenia swego problemu i indywidualnej kuracji.

Dr Wojciech Ozimek - "Wierzchołek góry lodowej, czyli zapomniana wiedza o pasożytach"
 
Ja mogę pacjentom jedynie wskazać „Drzwi” a pacjent może ale nie musi przez nie przejść, a nawet jeśli przejdzie to „Znać swoją drogę to jedno, a iść nią to drugie”. - dr W. Ozimek
 
 
Jak pozbyć się robaków.
 Pisałam różne sugestie w tym temacie już na blogu. Jeśli coś z tej wiedzy komuś odpowiada, moje linki o pasożytach:
Jak pozbyc się roboków w warunkach domowych
Leki homeopatyczne w leczeniu pasożytów

Godna polecenia jest książka Nadieżdy Siemionowej: „Szkoła Zdrowia – uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich”.
Obszerne informacje tutaj

Na poniższej stronie jest wszystko o pasożyach: zapobieganie, metody leczenia, pomocne preparaty. Na stronie jest również Forum dyskusyjne, gdzie można wymieniać się poradami i własnymi doświadczeniami.
http://pasozyty.net/index.html

Na koniec info z książki, którą obecnie czytam: Mądrośc Medycyny Ludowej Amiszów/The wisdom of Amish Folk Medicine - autor Dr Patric Quillin/

O pasożytach  i robakach jest tylko parę słów:

(Dr Patric radzi - najpierw wizyta u lekarza.)

- Jeść obłuskane nasiona dyni, następnie zażyć środek przeczyszczający. Można zamiast jedzenia nasion ugotować w 1 szklance wody 8 posiekanych pestek dyni - pić jak herbatę. Dla dzieci, można dodać 1-2 łyżki herbatki miętowej dla smaku;
- Jeść kapsułki czosnku lub pić sok z kiszonej kapusty dla zabicia robaków jelitowych;
- Jeść 3-4 suszone brzoskwinie codziennie przed spaniem;
- Ogrzany do temperatury ciała niesolony smalec wstrzykiwać kroplomierzem do pupy;
- Jeść codziennie gorące przyprawy jak papryczki chili - to wygoni robaki;
- Utrzymywać paznokcie krótko obcięte, aby uniknąć zanieczyszczenia żywności;
- Entacyl to lekarstwo którym można wyleczyć całą rodzinę z robaków ciągu w jednego dnia.

Nie znam lekarstwa Entacyl, gdy zdobędę jakieś konkretne info podam. Przypuszczam, że Paraprotex jest dobry, brzmi bardzo naturalnie jeśli chodzi o składniki, może być podawany już 1-rocznemu dziecku.. ... ale to tylko moje przypuszczenie, osobiście nigdy z niego nie korzystałam. Dużo obszernych info można znaleźć w Internecie i na podanych tutaj linkach.

 W celu zapobiegania pasożytom dla mnie najlepszy jest kapitalny remont raz na kwartał: lewatywa, krótka głodówka, w tym czasie sok z marchwi piję przez kilka kolejnych dni.

Poza tym lubię rano:
- ssać kawełek czosnku - jak cukierka

 Wraz ze śliną dostają się do żołądka czosnkowe, leczące aromaty. Nie tylko do żołądka, ale dostają się również do jelit i do limfy, a więc czyszczą się jelita i krew również,  czyli cały organizm się oczyszcza.

- używam często w sokach, szejkach: imbir, kapustę kiszoną,
- pestki z dyni razem z łupkami (takie lubię) podsuszone mielę w młynku do kawy, używam do szejków lub innych potraw np. na parze robionych.

Pestki z dyni razem z łupkami zawierają o 25% więcej cynku i innych minerałów również

Moim zdaniem dobrze jest opracować sobie własny schemat, podobnie jak dr Ozimek. Jego schematu leczenia szczegółów nie znam. Być może na jakimś Forum ktoś, kto korzystał z usług dr Ozimka udzieli rąbka info.

Każdy jest inny, inna jest jego kondycja zdrowotna, dlatego w wielu przypadkach lepiej skorzystać z wizyty u lekarza, który podobnie jak dr Ozimek specjalizuje się m. in. w leczeniu pasożytów.

Parazytologia (z gr. parasitos – współbiesiadnik, logos – nauka) – nauka zajmująca się badaniem pasożytów i pasożytnictwa w przyrodzie.
http://www.parazytologia.pl/
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com