Thursday, February 21, 2013

Jak nie dopuścić do przesuszenia skóry zimą?


Zima ma swój urok, ale to również okres grzewczy - wróg nr 1 naszej skóry.

 
Sposób na suchą skórę w okresie zimy ( i nie tylko zimy) to przede wszystkim odpowiednie -Nawilżanie.

Zimą większosć czasu spędzamy w pomieszczeniach ogrzewanych, nasza skóra nie lubi suchego powietrza i staje się łuszcząca i często bardzo przesuszona.  Zaczyna się łuszczyć, często swędzieć, żadne kremy nie pomagają. Taka sytuacja może gwałtownie przyspieszyć proces starzenia się skóry. Jedna zima może dodać nam nawet sporo lat. A tego bardzo nie chcemy.
Można jednak i trzeba temu zapobiec poprzez odpowiednie jej nawilżanie.

Pamiętać warto, że skórę nawilżamy nie tylko od zewnątrz. Istotną rolę odgrywa odpowiednie odżywianie, które nawilży naszą skórę od wewnatrz. Tego nie da się ominąć. Czysta woda, soki owocowe i warzywne to najlepsze odżywiacze i nawilżacze dla naszej narażonej na wysuszenie skóry przez ogrzewane zimą pomieszczenia.

Nie jestem ekspertką od kosmetyki dlatego polecę Lili,
prawdziwą pasjonatkę i kreatorkę kosmetyki naturalnej, tworzącą przepiękne dla zdrowia,  urody, jak również dla oka i węchu kombinacje kosmetyczne. Zawsze uważam, że warto uczyć się od profesjonalistów i pasjonatów.

Lili o sobie: Na dzisiaj wybrałam od Lili temat - Nawilżanie skóry zimą

A oto fragment:

Wraz z rozpoczęciem się sezonu grzewczego, zimą, nasza skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji i ochrony, gdyż dużo łatwiej się przesusza. Nie bez znaczenia jest również niska temperatura na zewnątrz. Jak zatem powinno się dbać o skórę, by uniknąć nieprzyjemnych skutków jej przesuszenia i przemarznięcia oraz móc cieszyć się długo jej zdrowym, pięknym wyglądem?

Najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie. Bez niego skóra szybciej się starzeje i staje się mniej elastyczna. Ważne, by zwrócić uwagę nie tylko na skórę twarzy i dekoltu, ale również na przedramiona, uda i brzuch, które niestety również przegrywają w starciu z ujemną temperaturą.

 

Nieodzowne są kosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym, które dogłębnie nawilżą, opóźnią procesy starzenia się skóry i sprawiają, że staje się ona sprężysta i pełna blasku. Substancja ta jest całkowicie bezpieczna w stosowaniu, gdyż występuje w ludzkim organizmie i łatwo się przyswaja. Co ważne, wbrew powszechnej opinii, kosmetyków nawilżających z kwasem hialuronowym, można używać również zimą. Nie powodują one rozszerzania się naczyń krwionośnych, a więc stanowią skuteczną ochronę. Dzięki nim tak częste zimą zmiany temperatury spowodowane przebywaniem w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach, a za chwilę na mrozie, nie zaatakują delikatnej powłoki.

Sucha skóra doceni również bogate w naturalne masła i oleje oraz ekstrakty roślinne kremy, dzięki którym zbuduje swoistą tarczę ochronną przed mrozami i chłodem. Świetny też jest np. olej jojoba, macadamia lub ze słodkich migdałów, które zaleca się stosować zaraz po kąpieli, jeszcze przed wytarciem się ręcznikiem, kiedy uwagę zwróci łuszcząca się skóra.

Warto wspomóc taką pielęgnację również innymi, sprawdzonymi, domowymi sposobami. Wspaniale sprawdzają się popularne maseczki, przygotowane z siemienia lnianego, banana lub ogórka, z dodatkiem jogurtu lub twarożku i z odrobiną miodu. Bardzo suchej skórze polecany jest olejek z pestek winogron, arganowy lub rycynowy, wcierane w twarz wieczorem przed lub zamiast nałożenia kremu.

Aby uzyskać najlepsze efekty warto przyjrzeć się również swojej diecie i wprowadzić do niej takie składniki, które wspomogą procesy ochronne skóry przed mrozem i chłodem tj. witaminę A, B, E oraz cynk. Menu ubogie w witaminy, a bogate w tłuszcze sprawiają, że tkanki nie są najlepiej odżywione. W związku z tym odnowa komórek nie jest tak szybka i nie są one dobrze dotlenione.

Nieodzowne w walce z suchą skórą jest także nawilżanie pomieszczeń. Na rynku dostępne są specjalne urządzenia, ale istnieją dużo tańsze sposoby, które są sprzymierzeńcami w walce o nawilżoną cerę. Są to między innymi wieszane w okolicy kaloryfera woreczki i pojemniczki z wodą, mokre prześcieradła, czy np. akwarium z wodą, roślinami i żwirkiem, które pełni dodatkowo funkcję dekoracyjną.
 
Więcej tutaj:
 Nawilżanie skóry

***

Na Młodym być aż do końca nie może nie znaleźć się pełen inspiracji do sposobów tworzenia naturalnych kosmetyków blog Lili:
Lili naturalna

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com