Friday, November 2, 2012

Ważność eliminowania odpadów


Wyniszczający intruz/monster/potwór - zatwardzenie.


 
 
 Zazwyczaj to, co jest normalne dla jednego, nie musi być normalne dla drugiego. Jednak jest jedna sprawa dla której nie ma wyjątków. Wszystkie żyjące stworzenia, które jedzą i piją, muszą również niestrawione odpady wyeliminować z organizmu.
 
Jeśli eliminacja odpadów jest zakłócona mówimy o ZATWARDZENIU, czyli o zaparciach.
Zaparcia nie dyskryminują nikogo, zarówno młodzi, jak i starzy, biali i czarni, zwierzęta i ptaki, wszyscy doświadczają cierpienia od tego wyniszczającego potwora, jeśli ich akurat dopadnie. To naprawdę jest potwór, gdyż potwornie potrafi wymęczyć nawet małe niemowlę.
Zadajemy sobie często pytanie, dlaczego ten potworek jednych sobie upodobał, a innych nie.
Jedni załatwiają się bez problemu, każdego dnia, a nawet po każdym jedzeniu, a inni męczą się, żeby cokolwiek wydusić z siebie chociaż raz na parę dni. Ale to temat długi, na inny post.
Krótko mówiąc - podstawowa przyczyna zaparć to niewłaciwy wybór rodzaju żywności, złe jedzenie i picie, źle skomponowane jedzenie, dezinformacja, złe nawyki żywieniowe, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. To najważniejsze przyczyny naszego złego samopoczucia z powodu zaparć, a w konsekwencji i poważnych schorzeń.
Mnóstwo ludzi nie funkcjonuje bez olejku rycynowego lub różnych tabletek przeczyszczających.
Dzisiaj nie będzie głębszej analizy spraw typu co jeść, a czego unikać. Będzie natomiast o cudownym ziółku, który sobie ostatnio bardzo upodobałam. Chociaż zaparcia u mnie to już daleka przeszłość, ale skłonność czasem się pojawia, zwłaszcza przy przemieszczaniu się, np. wakacyjne wyjazdy, itp.
Myślę, że skłonność do zaparć tak naprawdę pozostaje na bardzo długo.

To cudowne ziółko to  - Babka Płesznik. Naprawdę ta babeczka powinna być w każdym domu. Ja ją uwielbiam. Jest cudowna i niezmiernie pomocna. Przyznam, że nie wiedziałam o niej nic. Pewnego dnia czytając przepis na jakiś raw przysmak w wykonaniu raw szefa Russela Jamesa ( Russel James - blog), w składnikach znalazłam Psyllium Husk (łuski babki płesznika), który szef dodawał do raw ciasta, aby go zagęścić.
Zaraz się tym zainteresowałam i nigdy mi go już nie brakuje.

Babka płesznik przez niektórych zielarzy uważana jest nawet za rodzaj naturalnego probiotyku, gdyż wpływa pozytywnie na wzrost liczby dobrych bakterii w jelitach oraz stanowi źródło dietetycznego błonnika.
Dlatego więcej szczegółów o babce płesznika umieszczę na moim probiotykowym blogu.
Tutaj najważniejsze.
Babkę płesznik można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. To bardzo cenna zaleta, wiele kobiet w ciąży cierpi na zaparcia. Babka jest super pomocna. Babka płesznik jest również przyjazna dla niemowląt.
Należy pamiętać, że nie jest to typowy środek przeczyszczający, choć tak bywa określany. Tak naprawdę Psyllium nie różni się od zwykłej owsianki z owocami, która zawsze jest zalecana jako tzw. zdrowa dieta. Zawiera wszystkie rodzaje zdrowego rozpuszczalnego błonnika.
 Niektóre źródła sugerują, że jednak bezpieczniej dla kobiety jest skonsultować się z lekarzem,  jeżeli jest w ciąży lub planuje zajście w ciążę.

Ponieważ absorbuje wodę w jelitach, łagodzi również przewlekłą biegunkę.
Łuski z babki płęsznika to naturalny blonnik.
Bardzo pomocna przy odchudzaniu.
Można stosować go jako zagęszczacz do różnych deserów, lodów, napojów, zup. Ja najczęściej używam dodając do smoothie owocowego lub jarzynowego, różnych na surowo past, pasztecików, ciast, co poprawia ich spójność i wzbogaca w błonnik.
Nie stosuję jej regularnie codziennie, nie mam takiej potrzeby, ale bardzo często. Daję zazwyczaj 1 łyżeczkę płaską na dużą szklanę smoothie (do blendera i miksuję razem z owocami).
Najlepiej sprawdzić dawkę na opakowaniu lub skonsultować z lekarzem jeśli ma się poważne problemy jelitowe lub zażywa lekarstwa. 
Zalecana dawka to 1-3 łyżeczek na dobę z dużą ilością wody.

Używając babkę płesznika bardzo szybko zapomina się o zaparciach. Można jedynie zdziwić się jak  szybko, ładnie, bezbolesnie,  bardzo dokładnie i obficie można wyrzucać wszystkie niestrawione odpady. Wielka ulga i wielkie sprzątanie.
Polecam każdemu wypróbować w celu oczyszczenia organizmu, nawet tym, którzy nie maja problemów z zaparciami. Może się okazać, że dokładne wyeliminowanie wszelkich odpadów trawienia wygląda trochę inaczej.
Szczególnie polecam babeczkę przy wszelkich problemach jelitowych!
 
Ważna Uwaga!
  Podczas stosowania babki zalecane jest pice dużej ilości płynów. 


Po więcej informacji i aby zobaczyć jak wygląda babka płesznik można zaglądnąć tutaj:
babka płesznik
 
***Aby nam się lepiej wyrzuciło to co niepotrzebne i oczyściło organizm przed zimą, a przy okazji wzmocniło system immunologiczny, proponuję skorzystać z zaproszenia Vitalmanii
na tydzień wspólnego szejkowania. 
Super inicjatywa. Razem zawsze lepiej.
 Festiwal rozpoczyna się 5 listopada (poniedziałek) i trwa tydzień.
Dokładne informacje tutaj:
Fruity Shake Festival

ps.
dla tych, którzy chcą więcej informacji na temat wydalania odpadów, polecam zaglądnąć na cudowne diety
tutaj

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com