Sunday, November 9, 2008

Sokoterapia

Sokoterapia

Sokoterapia jest jedną z najbardziej efektywnych metod przywrócenia zdrowia i odmłodzenia ciała.
Swieże soki owocowe i jarzynowe to nie tylko najlepsza dostawa wszystkich niezbędnych minerałów, witamin, ale także jedna z najlepszych i najprzyjemniejszych metod oczyszczenia organizmu z toksyn.
Podczas terapii sokowej zostają oczyszczone z toksyn organy naszego ciała, takie jak płuca, wątroba, nerki, a także skóra.
Powoduje to, że w znacznym stopniu wzrasta zdolność tych organów do przyswajania substancji odżywczych.
System trawienny zostaje oczyszczony, wzrasta odporność immunologiczna. A to powoduje poprawę stanu zdrowia, wzrost sił witalnych i w naturalny zdrowy sposób odmłodzenie ciała... i ducha też.
Terapia sokowa często stosowana jest jako post leczniczy.
I jest to słuszne, gdyż swieże soki owocowe i jarzynowe przyspieszają regenerację tkanek, szybciej aniżeli post z wykorzystaniem tylko wody. Podczas postu ciało spala i wydala mnóstwo skumulowanych niepotrzebnych, toksycznych dla organizmu odpadów. Soki owocowe i jarzynowe potęgują proces zdrowienia bardziej niż w czasie tylko postu wodnego jak twierdzi dr Ragnar Berg światowy autorytet w dziedzinie sokoterapii. Wydalenie kwasu moczanowego i innych nieorganicznych kwasów jest zwiększone, a cukier zawarty w sokach wzmacnia serce. Post sokowy wg. dr Berga jest najlepszą formą postu.

Efekty korzystne dla zdrowia:

*Soki z surowych owoców i jarzyn nie wymagają długiego trawienia, co sprawia, że prawie natychmiast przechodzą do strumienia krwi i w całości są wykorzystane ich ważne dla zdrowia, odżywcze składniki i wartości energetyczne.

*Surowe soki są bogate w alkaliczne elementy, co ma ogromne znaczenie w procesie normalizacji kwasowo-alkalicznej krwi i tkanek. Choroby to brak równowagi alkalicznej organizmu.

*Surowe soki zawierają bogactwo łatwo przyswajalnych minerałów, szczególnie wapnia, potasu czy krzemu, co pomaga w odbudowie biochemiczno-mineralnej komórkek i tkanek. Ma to ogromne znaczenie w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się komórek, i chroni przed chorobami.

*Surowe soki zawierają także cenne dla zdrowia, naturalne lekarstwa, roślinne hormony i antybiotyki.

Należy wziąć pod uwagę kilka informacji:

*Soki powinny być naturalne, własnej roboty, nie z kartonów, nawet uznannych za 100% naturalne.

*Soki mają być robione bezposrednio przed spożyciem. Nie powinny być zamrażane.

*Robimy tylko tyle soku, ile potrzebyjemy do bezposredniej konsumpci. Przechowywane soki, nawet w lodówce, tracą szybko sporo swoich wartości leczniczych.

*Tylko dojrzałe, zdrowe owoce i jarzyny używamy. Najlepiej z pewnych, organicznych upraw.

*Soki zbyt słodkie, dla niektórych osób, szczególnie z takimi schorzeniami, jak cukrzyca, artretyzm, wysokie cisnienie krwi, lepiej jest rozcieńczyć z wodą, nawet 50:50, lub zmieszać z innymi, niesłodkimi owocami.

Surowe soki owocowe i jarzynowe, poza zdrowotnymi efektami, wspaniale odżywiają i odmładzają wszystkie organy, gruczoły i powodują, że czujemy sie jak nowonarodzeni.

Dobry, elektryczny sokownik jest wartościową inwestycją.

Articles about Juice Fasting Programs:
http://www.juicefasting.com/juice-water-fast.htm
Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com