Sunday, August 28, 2011

Jak pozbyć się robaków w warunkach domowych?


Polowanie na robale, czyli jak sprawdzić, czy się je ma, oraz co zrobić w warunkach domowych, aby się ich pozbyć?
Wbrew pozorom nie jest to trudne. Podaję wypróbowany sposób.
Na czczo zjada się świeżo obrane pestki z dyni.
Dorośli: ok. 20 - 30 dkg, dzieci stosownie mniej. Dla osób starszych czy dzieci pestki można zmiksować z wodą i odrobiną miodu na papkę - będzie je łatwiej zjeść. Po godzinie należy podać środek przeczyszczający, np. sól gorzką, olej rycynowy, może być intensywny kompocik ze śliwek suszonych, kwas ogórkowy, czy np. kamala*. Oczywiście należy zachować umiar i zdrowy rozsądek przy stosowaniu środków przeczyszczających. Można również wykonać lewatywę.
Pestki z dyni powodują uśpienie pasożytów na 2-3 godziny. Wówczas odczepiają się one od kosmków jelitowych i wydalane są z kałem.
Po takim wypróżnieniu należy kał obejrzeć, można dolać trochę gorącej wody i zamieszać. Co prawda, wentylator lub otwarte okno będą nieodzowne, ale łatwiej będzie ocenić zawartość, a często zaobserwować ruszające się pasożyty.
Owsiki są małe i białe, dlatego bardzo łatwe do wykrycia, glista ludzka przypomina znane wszystkim dżdżownice, włosogłówki wyglądają jak kępki "kłaków" lub pojedyncze cieniutkie, jasne lub ciemne niteczki. Są one szczególnie groźne, bo nie dość, że mało widoczne w kale, to rozprzestrzeniają się z jelit po całym organizmie. Według różnych źródeł badawczych, włosogłówka nęka ok. 60 - 85 proc. społeczeństwa. Tasiemiec, jak sama nazwa wskazuje, przypomina tasiemkę podzieloną na segmenty. Kawałki są dość duże i widoczne.
Kuracja pestkowa pomaga pozbyć się z organizmu znacznej części "nieproszonych gości".
Po takim porannym zabiegu należy wieczorem wziąć kąpiel, np. z dodatkiem ziołowo-miodowej esencji, (Ziołowo – miodowa esencja do kąpieli oczyszczających)
aby zachęcić ewentualną włosogłówkę, która bytuje również pozajelitowo, do opuszczenia naszego ciała. Kąpiel taką należy wziąć co najmniej trzykrotnie. Dobrze, aby choć jeden raz wypadła ona w czasie pełni.
Skład esencji oprócz wyciągów z owsa, pszenicy, fasoli, które włosogłówka traktuje jak poczęstunek, zawiera wyciągi ziołowe o działaniu detoksykującym, przeciwświądowym, przeciwalergicznym i gojącym. Dodatek aromatyczny działa szczególnie nęcąco na robaki i zachęca je do wyjścia na zewnątrz. Dzięki temu możemy je zmyć lub zetrzeć ze skóry. Kąpiel działa rewitalizująco na cały organizm. Uważam, że przynajmniej raz na kwartał, w czasie pełni księżyca, powinien ją regularnie wykonywać każdy z nas. Zaś dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym  wręcz obowiązkowo.

(Ziołowa mieszanka do kąpieli oczyszczającej)

Takie działania mogą być początkiem pozbywania się candidoz (grzybic) czy zakażeń bakteryjnych. Zdarza się również, że samo usunięcie robaków jest już pomocą dla organizmu, a resztę załatwia układ obronny. Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań do robienia badań laboratoryjnych czy korzystania z technik elektronicznych w celu ustalenia obciążeń pasożytniczych.
Jeśli poznamy rodzaj intruza, który nam wierci przysłowiową "dziurę w brzuchu", wówczas można rozszerzyć terapię o kurację ziołową, leki homeopatyczne czy alopatyczne.
Nieodłącznym elementem terapii przeciwpasożytniczej jest dieta. Warto wtedy wziąć pod uwagę, czy organizm nie jest zakwaszony, sprawdzić, jakim jest typem metabolicznym. Pomocą może być znajomość własnej grupy krwi oraz predyspozycje hormonalne.

Czytaj więcej:
JAK ZWALCZAĆ PASOŻYTY

Źródło i photo:
http://www.4wymiar.pl/

http://pasozyty.net/index.html

* kamala

Related Posts with Thumbnails

Moje motto:

"Nie rób tego, co ja chcę, abyś robił. Rób, to co TY chcesz robić. Podążaj za swoimi marzeniami".

Do poczytania...


Dobra nowina... patrz: Gazeta Wyborcza


***
oglądania i posłuchania

O Animalpastor:

Map IP Address
Powered byIP2Location.com